| NarcisaNarcisa a întrebat:

deci nu inteleg ceva copii de 12 ani plang ca vor si ei un iubit/a in loc sa le preocupe scoala si sa se bucure de viata eu acum am 16 ani dar eu astept persoana potrivita si nu ma grabesc dar ei cauta iubire la varstele cuprinse intre 11-15 ani ma mir ca nu vor mai mult.

Răspuns Câştigător
| pampam18 a răspuns:

laughing Eu cred ca ei vor doar sa-i copieze pe aceia mai mari. Eu am 14 ani si nu am avut un iubit pana acum si nici nu o sa am prea curand pentru ca nu asta ma preocupa in momentul de fata. Hai ca mai inteleg ca pe la 14-15 ani mai vrea omul un iubit/o iubita, dar cand vad copii de 10 -11 ani ca vor intr-o relatie imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Ei nici macar nu stiu cu exactitate ce inseamna o relatie de iubire, dar na... ei probabil gandesc astfel: daca sora mea mai mare are iubit si eu vreau sau daca x are si ea iubit si eu trebuie si etc. Fiecare cum il duce capul...

6 răspunsuri:
| BallsofDust a răspuns:

Vor iubit/a la varsta asta pentru ca ii indruma cineva, le baga cineva in cap ca e bine chestia asta doar ei stiu ce gandesc si ce cred.Cand eram si eu mic eram influentat in cl a 9-a plecam de la ore ca plecau si alti deci aici cam tot asta e daca e cineva mai mare decat ei si a facut si el la eu zic ca le spune ce sa faca si ei cred ca e totul bine. parerea mea

| Anduu a răspuns (pentru BallsofDust):

Am 12 ani ...si eu cred ca e prea devreme, dar aceastea sunt vremurile, recunosc, vreau un prieten, deoarece sunt cea mai buna din clasa si am mereu toate mediile de 10..deci...nu mi-ar afecta notele.Colegii mei au iubiti de la 10 ani.

| Bubu4 a răspuns (pentru Anduu):

Toate mediile 10? Nu se vede!

| neutrino a răspuns:

Ok, esti fata mare, dar care e intrebarea? Si totusi la 16 ani ar fi trebuit sa stii sa scrii.

| Bubu4 a răspuns:

Nu te grabi, toate la timpul lor. Iar cei mici, se grabesc sa creasca... vor regreta mai tarziu ca nu si-au petrecut copilaria cum trebuie.

| JohannaStone a răspuns:

Am 13 ani si regret ca am fost in 3 relatii (de doua ori cu acelasi tip) cu tipi de varsta mea. Faza e ca regret acum (poate experientele astea ma juta cumva pentru viitor). Baietii de varsta mea sunt mult mai imaturi decat fetele, cu alte cuvinte nu stiu cum sa se poarte. Nici eu nu am stiut atunci. Dar m-am simtit flatata cand baiatul pe care toate fetele il placeau, ma placea tocmai pe mine. Nu stiu exact ce s-a intamplat atunci, dar m-am dus cu valul, recunosc ca putin influentata de parerile celorlalti cum ca ar fi bine sa fim impreuna. Poate ca mi-a placut baiatul, dar nu poate interveni dragostea aici. Poate imi pot imagina ce este dragostea, dar nu stiu cu adevarat pentru ca nu am trait sentimentul pana acum. Acum nu mai vreau nicio relatie. Vreau sa fiu singura, cu prietenii mei adevarati si sa ma concentrez pe scoala si pe ceea ce imi place cel mai mult. Pot spune ca aceste 'relatii' m-au maturizat in privinta baietilor si a altor multor lucruri si pot spune ca inca nu este timpul pentru relatii serioase. Fiecare gandeste in felul lui, iar multi nu inteleg in ce se baga, gandindu-se ca daca au prieten/a sunt mai cool. Dar nu este deloc asa! Cand vor creste isi vor da seama de toate, iar cand vom fi adulti vom rade de acele momente.