| city13 a întrebat:

Hey, un baiat a aflat ca imi place de el si a inceput sa-si bata joc de mine striganduma "iubito" sau imi trimite mesaje cu "ce faci iubito?" si ma deranjeaza foarte tare si nu stiu ce sa-i spun ca sa ma lase inpace si sa punem vorbi iar. Va rog ma puteti ajuta?

11 răspunsuri:
| Sorana2001 a răspuns:

Sincer,nu stiu imi pare rau de tine, dar ai putea sa ii spui direct sa inceteze ca te deranjeaza faptul ca iti spune''iubita'' daca acesta o sa continue sa isi bata joc si sa nu ii pese.Nu este potrivit pentru tine.

| sseelleennaa a răspuns:

Nu ar trebui sa vorbesti cu un asemena baiat. Mai bine mu il baga in seama cand te striga asa! Funda?

| belysa a răspuns:

De unde sti ca nu face asa, prin simplu fapt ca-i place si lui de tine, dar ii este jena sa recunoasca, si vrea sa te tachineze pana faci tu primul pas sa fiti impreuna.De ce nu vorbesti cu el serios,intreaba-l de ce se comporta asa? Nu este mare lucru ca i-ti place de el, dai un mesaj ceva si intreaba-l, cumva il deranjeaza ca, a aflat, sau il bucura si de aia procedeaza asa....Nu ai nimic de pierdut intrebandul, oricum el o sa te tachineze pana nu, ii spui tu sa no mai faca...

| Aimèeeee a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza cand iti spune asa.
Dar poate ca si lui ii place de tine, de aia iti vorbeste astfel. tongue

| city13 explică (pentru belysa):

Stiu ca nu ma place chiar el mi-a spus-o

| h3r a răspuns:

Spune-i că telefonul tău e mai mult la tatăl tău. Să vezi că n-o să te mai numească așa. Iar dacă va continua fă-l de râs, spune-i că el te place și de fapt tu nu-l vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fai si tu ca el trimite sms. cu iubi, alea-alea.
Strigal peste tot cu numele de iubi, pana se inroseste.
Razi de el cum rade el de tine.
Nu mai fi bleaga!
Spune-i ca ce mai face mama soacra laughinglaughinglaughinglaughing
Du-te la el acas la parintii si zi ca ii place de tine laughing laughing o sa moara daca te duci la el acasa si stigi la parintii, tata socru si mama soacra laughing
Cu placere! Draga mea!
CATI ANI AI DRAGA MEA?

| NoNameexd a răspuns:

Dacă ești suficient de deșteaptă,ignoră-l, dacă te pui cu prostul, mai prost ești! Așa că lasă-l în lumea lui, ce-ar putea să-ți placă la un așa "om". Degeaba ești frumos, dacă ești prost.Lasă-l în pace să creadă ce vrea el, arată-i că nu-ți pasă, și e totul ok.Baftă!

| belysa a răspuns (pentru city13):

Pai atunci de ce nu vorbesti serios cu el,si poate chiar o sa fiti impreuna, asa se potolesc toate apele.El poate asa stie sa abordeze o fata, un mod cam aiurea dar asta este felul sau poate, nu mai sta vorbeste cu el serios, si poate cine stie or veti fi impreuna ori se potoleste din a se purta asa cu tine...Pup si succes

| grab a răspuns:

Pur si simplu nu il mai baga in seama. fa abstractie de el, nici macar nu misca ochii in directia lui cand il auzi. te comporti ca si cum, nu stiu, te bazaie o musca sau te fluiera un muncitor de pe o schela. Ignoranta d-aia instinctiva! Nu merita nici cel mai mic efort de reactie din partea ta, e un dobitoc frustrat, a auzit el la fratii lui mai mari ca la femei merge prin pressing si cedeaza numai ca sa scape, plus alea clasice: nu=poate, poate=da! happy

Bafta!

| anamimanonim a răspuns (pentru anonim_4396):

Skizzo23, cel mai bun raspuns la aceasta intrebare l-ai dat tu! Si eu m-am gandit la fel.