| BybuDudu a întrebat:

Hey, voi ce ati face : Un coleg ma seaca la cap de foarte mult timp. La un moment dat m-a intrebat unde sunt acum in vacanta si neavand chef sa-i dau detalii despre unde am ajuns si cate excursii voi face i-am spus ca sunt intr-un cantonament si ca ma intorc peste o saptamana. Peste doua zile mi-a trimis un mesaj foarte rautacios in care imi reprosa continuu ca nu-i vine sa creada ca sunt o mincinoasa si ca nu mai da 2 bani pe mine si toate lucrurile posibile. Cand m-am intors i-am spus niste lucruri cu care cu siguranta l-am jignit precum nu te mai baga in viata mea personala si ca nu e treaba sa. Acum 2 seri mi-a trimis din nou un mesaj in care isi cere scuze si restul. Voi cum ati proceda? Dau funda dar nu-mi dati raspunsuri precum : ar trebui sa-l ierti pentru ca asta e mai presus de toate straight face

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu cred ca a vrut sa spuna ceea ce a spus, doar ca... a crezut ca l-ai mintit cu intentia. Sti, multe persoane nu agreeaza minciuna. El pur si simplu, s-a gandit ca ai facut-o cu rautate, nu pentru a nu da explicatii. Eu ti-as sugera sa-l ierti, pentru ca oamenii spun lucruri pe care nu le gandesc. Acum, este important ce simti tu.

| lovedy a răspuns:

Hmm parerea mea este ca ati putea iesi amandoi la suc sau la o pizza ceva in oras sau in parc si sa vb despre asta.Nu am inteles daca e iubitul tau sau este doar un coleg/amic. Oricum daca e doar un coleg/amic si ti-ai dori sa fii cu el ati putea incerca pentru prima voastra greseala sa va iertati big grin... daca e iubitul tau nu ar trebui sa il minti dar daca era enervant trebuie sa-i spui ca ar puteam avea mai multa incredere in tine si ii poti spune ca vrei mai mult spatiu doar pentru tine. Sper ca te-am ajutat... fundita te rogg?:*

| Hash001 a răspuns:

Esti o curva care se joaca cu orgoliul baietiilor. Spune-i din start ca nu vrei si gata ce naiba.

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Dai de ineles ca nu iti pasa si nu te intereseaza de parerea lui!

| RăspundLiniștit a răspuns:

Seaca-l si tu, bineinteles, tot la cap trebuie sa faci asta

| Dyana14 a răspuns:

daca el tea jignit si daca tu l-ai jignit sunteti chit deci il poti erta. sau il poti sa il urasti toata viata si sa ii faci viata un adevarat cosmar ai de ales...

| klaus15 a răspuns:

Dac as fii fata nu las ierta