| IDontBiteSoHart a întrebat:

Heyaa! Va salut pe toti.
Am o mare intrebare(ce intro penibil nu?laughing )
De ceva vreme plac o fata putin mai mare(nu conteaza) si nu sunt sigur daca si ea ma place, daca trebuie sa continui si cum sa procedez.
Daca stiti filmele cu "Addamd family" Wednesday(fiica) si Morticia(mama) au pielea aia albaaaa asa este si ea, si este suuper tare. Totul la ea este foarte frumoasa. Sunt vecin cu vreo 3-4 fosti colegi de ai ei dintre care ea iese pe afara cu una dintre ei, dar eu nu am tangente cu acea fata, doar ca vecini.
M-a rugat odata sa ies cu ele dar nu stiam cum va fi si ce voi face asa ca am refuzat subtil.
Astazi, a fost sa alerge la stadion, si mi-a propus sa vin, dar din nou a fost cu alta fata si eu am fost in alta parte deoarece a venit un prieten din Severin pe la iubita lui aici, si am vrut sa stau cu ei 2.
Intrebarea intrebatoare este, cum fac sa aflu daca si ea m-ar placea, si ce sa fac in continuare, daca nu vroia sa vorbim ma respingea de mult, dar avem o relatie de prietenie buna deocamdata, vorbim cat de cat deschis glume chestii.
Imi scuzati indrazneala dar nu vreau sa vad raspunsuri gen " spune-i ce simti, afirmati sentimentele fata de ea" asta se face dupa o anumita perioada de timp, nu admit treaba aia adica te duci la cel/cea de care iti place, la prima vedere 2-3 zile pe fb/mess vorbiti si apoi fara sa stiti prea multe unul despre celalalt o/il intrebi daca vrea sa stea cu tine si ca il/o placi" nu imi place si nu agreez o asa abordare...Nu sunt timid de fel dar cu ea nu stiu. parca sunt altfel.
Deci inca odata eu va rog mult sa dati cu ochii peste toata povestea pe care am scris-o aici si daca puteti sa imi dati raspunsuri, ca doar VOI SUNTETI EXPERTII! ca altfel nu apelam aici la voi. Va voi fii profund indatorat. Ah, dau si funda. nu stiu daca merg mai multe ca sunt nou, ca v-as fii dat la fiecare cate 1laughing. Salut, o seara/zi buna! Astept raspunsurile voastre!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Bianca1526 a răspuns:

Buna! laughing) da. chiar pari un tip de treaba.
Nu am sa-ti dau genul ala de raspuns. spun doar sa mai stai prin preajma ei o vreme si vezi cum se compprta. adica daca la un moment dat incerci sa te apropoiibde ea. nu fizic... vezi din comportamentul ei daca te place. Adica na. nici chiar sa o sufoci stii? adica incearca sa o abordezi usor si iti va da ea semne daca te place. Iti poti da seama de asta din felul in care se comporta. gen. zambeste, se simte bine in prezenta ta, iti mai arunca cate o privire laughing stiu eu?!?!?
Sper ca te-am ajutat macrar putin si. Bafta!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu vei face tot posibilul sa-ti petreci timpul liber cu ea si sa nu mai refuzi invitatiile ei, atunci cu singuranta ca visul tau se va narui. Incearca sa o inviti si tu undeva in oras, la o plimbare prin parc, la un film/spectacol, etc.

| kandaraki a răspuns:

Frate, parerea mea, daca e mai mare cu 3-4 ani, laso in pace, iti va manca zilele in viitor, daca veti avea o relatie, fetele se maturizeaza mai repede si te mananca.
referitor la intrebarea ta - pai stai prin preajma ei cat mai des, comunica, flirteaza, mai zi o gluma, mai propune ceva ajutor sau ceva si vei vedea cum reactioneaza, succes

| Bøøgey a răspuns:

Pai, ba nene, daca tu ii tot refuzi orice invitatie la ce te astepti? o.O

| IDontBiteSoHart explică (pentru Bianca1526):

Multumesc, apreciez mult! Sper sa ne mai vedem pe aici. big grin

| IDontBiteSoHart explică (pentru Bøøgey):

Am acceptat una, dar nu a mai putut veni, aici ai dreptate, "NENE"

| IDontBiteSoHart explică:

Va multumesc tuturor celor care ati dat cu parerea pe aici, un sfat alea alea ^-^.
Se pot da mai multe funde? ca as vrea sa va dau la fiecare cate una laughing.