| ştrumf_8528 a întrebat:

Hmm...hee hee este adevarata chestia cum ca " iti stralucesc ochii" sau " ti se mareste irisul".chatterbox cand te uiti la o persoana pe care o iubesti?batting eyelashes ( pe care o placi nah ma rog chatterbox ) big grin

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daaa, dar nu la toata lumea la fel de stralucitor, de intens, sau de durata...

| Anca a răspuns:

Cand esti excitat se mareste!

| Corinne a răspuns:

Eu am observat chestia asta la desenebig grin pe timpuri cand eram nevoita sa ma uit cu sor`mea sad
Eu nu am observat asta la nici o persoanastraight face... dar se observa pe fata ei ca ii indragostita, emotionata si isi schimba comportamentul brusc... dar de acum o sa fiu mult mai atenta la ochii celor din jurhee hee

| theodoraafi a răspuns:

Eu zic ca atunci cand te uiti la persoana pe care o iubesti/placi iti bate inima. ai impresia ca ochii iti sclipesc, si din cate stiu, se mareste irisul. e vorba de emotii happy

| buburuzzz a răspuns:

Daca nu-ti mai iei ochii sigur ca irisu saracu oboseste si se mareste...eu stiu ca irisul se mareste atunci cind stai in intuneric

| Chocolate a răspuns:

Irisul nu se poate mari/micsora...doar pupila...si ochii stralucesc din cauza luminii, este adevarat ca privirea se modifica si devine alta cand privesti o persoana iubita si se citeste pe ea ceea ce simtibatting eyelashes.

| izvordemunte a răspuns:

Da, e adevarat happy chiar se intampla... dar nu irisul se mareste, ci pupila. Cica in trecut, femeile isi puneau picaturi din extract de matraguna pentru a avea ochii stralucitori si cu pupile dilatate

| Feier_Marius_1996 a răspuns:

Da este adevarat si exprima fericire, dar cred ca apare doar lao persoan indragostita stralucirea.