| PixCuGel a întrebat:

Iau anticonceptionalele diane 35.Atunci cand fac dragoste cu prietenul meu folosim prezervativ.Ce parere aveti? Le folosesc pe amandoua deoarece imi este frica de sarcina.Am 16 ani jumate.

6 răspunsuri:
| zZAlexandruZz a răspuns:

De ce iei anticonceptionale daca folosesti prezervativ? Nu folosi anticonceptionalele ca vei suferi mai tarziu foarte mult, mergi la un ginecolog sa iti zica ce vei pati, vei avea o surpriza neplacuta.

| PixCuGel explică:

Anticonceptionalele mi lea prescris medicul

| MauiStatue a răspuns (pentru PixCuGel):

Acum prezervatiul il poti folosi numai ca sa eviti bolile cu transmitere sexuala.

| Azµre a răspuns:

Numai folosi prezervativ daca iei anticonceptionale ce rost mai are? laughing

| Felix2009 a răspuns:

Cred ca este bine ca te protejezi, deoarece anticonceptionalele daca sunt luate corect (si numai la indicatia medicului) asigura protectie impotriva sarcinii, iar prezervativele asigura protectie si impotriva sarcinii dar si fata de boli cu transmitere sexuala.
Cu cat te protejezi mai bine, cu atat vei avea mai putine probleme, daca ti-ai inceput deja viata sexuala.

| Ramo80 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji. Si eu iau tot Diane 35 de ceva timp si nu am avut surpriza unei sarcini nedorite. Luate corect ele protejeaza eficient si nu mai este nevoie sa folositi si prezervativul.Atata timp cat ai un partener stabil si esti sigura ca este sanatos, e ok. Pupicei!