| gigel1823 a întrebat:

Ieri am facut sex cu prietena si cred ca o sa avem un copil.Nu am folosit prezervativ si mi-am dat drumul in ea ce sa fac?

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce minte ai? De unde stii ca a ramas? Poate nu este in perioada fertila. Fa un test peste 2-3 saptamani si apoi mergeti la doctor. Exista 3 solutii ori faceti intrerupere de sarcina, ori il naste si-l dati spre infiere sau il cresteti voi.

| TeckTonik997 a răspuns:

Nu risca duceti-va la farmacie si luati pastila de a doua zi. Aceas pastila va opri o eventuala sarcina si e cea mai umana, ieftina si practica solutie.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce era de facut, ai facut. Acum nu trebuie decat sa astepti rezultatul muncii tale.

| pietrean a răspuns:

Gigele,mama,depinde si de varsta si maturitatea voastra(nu am vazut cam cati ai avea),daca va doriti sa aveti acel bebelus. Odata,ce nu ai folosit prezervativ,s-ar putea sa fie insarcinata(daca era si la ovulatie!) si atunci sigur ca ATI VRUT,sa se intample acest lucru.
Ce nu imi place,este vocabularul tau("mi-am dat drumul in ea"),de om cu o cultura incerta! Asa ca,eu te sfatuiesc,in cazul in care va doriti acest copil si sunteti siguri ca puteti sa-i oferiti un trai cat de cat decent(locuinta,atentie,alimentatie,educatie,viitor),ca ati putea sa-l pastrati.Dar daca sunteti copii,fara casa,masa,mai bine strangi repede niste banuti si sa faca avort! Si totusi cred, ca cea mai buna varianta, pentru tine ca persoana imatura, cel putin, este cea de-a doua.

| OnuOnulică a răspuns:

Te duci şi iei pastila de a 2-a zi. Poate o să întrerupă sarcina.

| sofisis a răspuns:

Daca ea are macar 16-17 ani (desi este destul de mica si la varsta asta), sa ia pastila de a doua zi cat de urgent posibil.
Alta varianta nu e decat sa asteptati 21 de zile si sa faca test de sarcina.

Răspuns utilizator avertizat
| buzeduulci a răspuns:

Du-te si ia pastila de a2a zi! vse ia in 72 de ore

Răspuns utilizator avertizat
| clickclicksnap a răspuns:

Consult,ecografie, consult,ecografie, nastere, botez, schimbat sutece, incalzit lapte, leganat, gradinita, scoala, liceu, belele, facultate, belele, nunta si. apoi ce vrea Dumnezeu. Cam asta e mersu‘. numai bine

| roxyme a răspuns:

Trebuia sa ia pastila de a 2 zi

| MymyMihaela a răspuns:

Ce sa faci? Gandeste-te la numele copilului. :3 Daca e baiat sa-l cheme Gheorghe, daca e fata tot Ghorghe. Te-am scapat de munca.

| Serban_Iulian_1981 a răspuns:

Intra de acum pe mercador si cumpara carucior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ti faci carte de muncasmug

| NameHarris a răspuns:

Daca nu sti sa-ti folosesti jucaria de naiba o folosesti?laughingAsteapta sa primesti instuctiunile de folosire de la tactu sau de la cineva care le are dejahappy

| 16Gabriela a răspuns:

Pai peste 2 saptamani duceti-va sa faca un test apoi hotarati impreuna (in caz ca este insarcinata) daca il pastrati sau il dati spre adoptie.

| darrio2007 a răspuns:

Sa dai fuga sa cumperi patut si toate celelalte.Glumesc! Nu ai de unde sti ca a ramas.Intreab-o in ce perioada este fata de CM(inainte sau dupa cate zile) si va sti daca a ramas.Asta daca se pricepe.

Răspuns utilizator avertizat