| Claudia63 a întrebat:

Il plac pe un baiat cu doi ani mai mare decat mine.Si i-am dat cere pe facebook si nu mi-a acceptat-o.Iar o fata i-a zis sa mi-o accepte si el a zis " Sa vin fata in fata cu mine si sa vorbeasca". A doua zi m-am dus la clasa la el si l-am chemat. A venit si am vorbit chesti. Si mi-a zis ca imi v-a accepta cererea. Iar cand am ajuns acasa am vazut ca mi-a acceptat-o. Apoi i-am trimis un mesaj cu multumesc ca mi-ai acceptat cererea. El ma punea pe ofline apoi online si tot asa. Pana cand eu am pus ca sunt intr-o relatie iar apoi a doua zi m-a blochat pe facebook.Si am inceput sa plang si sa ma intreb de ce. Dar nu cred ca e din cauza asta. Si vreau niste indicii. Vreau sa vad daca ma place, dar nu am cum sa-l mai intreb pentru ca m-a blochat pe facebook si nu stiu ce sa fac cand ma intalnesc cu el. Vreau niste pareri va rog. Dau funditaaaa

Răspuns Câştigător
| Dianaofelia12 a răspuns:

Pana la urma nu conteaza varsta. Dragostea nu are varsta! Pai te iubea sau poate tinea la tine. Du-te la el in clasa si discutati, la un suc. sau pur si simplu la scoala. Spune-i ce simti. Succes!

9 răspunsuri:
| parva a răspuns:

O sa cresti mare si-o sa-ti treaca astea, o sa fie mai simplu happy

| ALIN10WWE a răspuns:

Inseamna ca el te placea.dar nu merita sa plangi pentru un baiat mai sunt destui si unul sigur e pentru tine.

| deeea28 a răspuns:

Tu te joci de-a soarecele cu pisica si apoi te intrebi de ce pisica alearga soarecele. Serios? Iti bati joc de noi, de tine sau de el, ca nu sunt inca sigura. Adica il bagi in lista greu, apoi zici ca esti intr-o relatie si el ar fi trebuit sa-ti zica bravo? Ori crezi ca te-a chemat sa vorbiti si te-a adaugat in lista doar asa, sa aiba mai multi? Probabil vroia sa aveti ceva la un moment dat. Acum ai facut-o lata, cauta altul de care sa faci misto. Sau poate din asta ai sa inveti ceva. Oricum, mergi inainte, sunt si altii pe care sa-i placi, habar n-ai tu.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Aici,trebuia să întrebi de ce e mereu Online, Offline. Pote vroia să sta Offline, că îl deranja lumea.Se întâmplă.Şi faptul că tu ai pus că eşti într-o relaţie pe Facebook... Poate a crezut că vrei doar să te joci cu el, să râzi de el şi apoi să pleci.Acum,ce ai putea tu să faci ar fi să îi ceri scuze şi să îi explici gestul tău.Şi dacă nu înţelege, atunci nu merită să mergi mai departe.

| Maxim96 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti.

| gingergirl1 a răspuns:

Facebook,facebook,facebook... straight face

| DaSuntAnonima a răspuns:

Cati ani aveti?
el statea online si offline ca a iti atraga atentia, poate astepta ca tu sa faci primul pas. si e normal ca te-a blocat cand a vazut ca esti atat de copila incat bagi ca esti intr-o relatie
laughing

| Claudia63 explică (pentru DaSuntAnonima):

Eu i-am trimis mesaj prima mesaj cu '' Multumesc ca mi-ai accepat cererea.happy'' Ce nu intelegi ca eu am facut primul pas. Nu puteam sa ii trimit intr-una mesaje.

| Claudia63 explică (pentru Dianaofelia12):

Multumesc pentru raspun chiar m-a ajutat :*