| Anca a întrebat:

Imi chinui mintea cu o intrebare de la inceputul relatiei si vreau sa stiu si parerea voastra.
Am tot sufocat gandul asta si nu l-am lasat sa incolteasca, dar a ramas atarnat undeva.

Majoritatea stiti ca sunt cu un coleg de grupa.
La inceput am fost doar colegi si prieteni, dar umblam destul de multe impreuna dupa cursuri.
El pe atunci avea o iubita in oras la el plus o amanta in grupa la noi. Un mintea mea era un Cassanova convins. Deci nici prin cap nu-mi trecea o relatie cu el!
Facea in felul urmator : Cand il suna fosta ( prietena lui p atunci ), ne zicea noua de la masa colegii lui. "psssst ...si o mintea : ba ca ii in pat, ba ca invata etc."
Cand il suna colega de grupa, care era f insistenta, parea f iritat si o repezea tot timpul.
Mentionez ca ea stia ca el are o iubita acasa si ea avea un iubit acasa.

Acum intrebarea vine : Oare si cu mine ar face asa ceva?
Sa ma insele si sa ma minta?

El mi-a zis din start ca, cu mine e altceva... dar recunosc ca. uneori imi revine gandul ca...

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se poate sa se comporte altfel cu tine. Avand in vedere ca tu ii stii obiceiurile de inainte zic eu nu ar fi avut indrazneala sa iti ceara o relatie serioasa. Se poate ca un barbat sa renunte la aventuri si sa se dedice unei singure femei. Totusi trebuie sa faca un efort sa fie sincer mereu cu tine. Pentru ca daca te minte odata, o sa iti inchipui ca te minte mereu. Trebuie sa ai foarte mare incredere in el. Relatia nu va merge daca nu exista comunicare intre voi. La primul semn de indiferenta sau presupusa indiferenta vei crede ca te inseala. Vorbeste cu el atunci cand simti ca ceva nu e bine. Daca e alta problema si nu e asta cu siguranta iti va spune pentru a nu periclita relatia.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monitorizeaza-l atent...

| muffin94 a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa-l crezi daca ti-a spus asta.Acorda-i o sansa.Cand iti da de banuit atunci inseamna ca e ceva in neregula.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu e chiar imposibil. Sunt barbati care, atunci cand intalnesc femeia potrivita, se lecuiesc de inselat, dar sunt si barbati care nu se lecuiesc toata viata. Chestia e de incredere, daca simti ca poti avea incredere nelimitata in el, atunci ai incredere in le si nu mai lasa gandurile negre sa-ti dea tarcoale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde.pe tine te iubeste la fel de mult ca pe celelalte.pe alea le povesteste prietenilor da pe tine te filmeaza cu webu si te pune pe internet.deci esti un fel de vedeta a lui casa ...cum ii zici tu.nova sau. ma rog.

| Anca explică:

Au fost cateva dati cand ...am simtit ca, ar folosi cu mine acelasi ton pe care il folosea cu fosta cand o mintea. Pt ca, majoritatea datzilor cand vorbea cu ea la telefon eram ori prin baruri mai multi, ori prin oras. in nici un caz ce ii zicea el.
Mie pana acum mi. a zis de fiecare data : sunt in oras, cu cine era, etc.

Eu i-am dat f multa libertate : Aproape in fiecare noapte e in cluburi fara mine ( pe mine nu ma incanta cluburile - merg si eu, dar mai rar ), prin oras cu baietii toata ziua. Deci numai ei stiu p unde umbla. Ajunge acasa dimineata cam in fiecare noapte.
In seara asta am vb pe la 23:00 si mºa intrebat daca ma culc si iºam zis : " Nu. mai stau ".
A zis : " ok, atunci vb mai tarziu..."
I-am trimis un mesaj dupa vreo 2 ore la care nu a raspuns si lºam sunat. Mi-a dat respins. Mi. a trimis apoi un mesaj : " Anca, dorm "

Nu vreau sa ma gandesc la altceva... dar nu l-am crezut. De cand il stiu nu se culca la ora aia si mai ales ca, ultima data cand am vb in seara asta era intr. un club. S-o fi dus el repejor acasa la culcare?!

| Anca explică:

Tepes, nu povesteste de foste prietene, nici macar mie. Pare un subiect tabu pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred. Daca se indragostea de tine atit de tare incit sa-ti spuna ca esti cu totul si cu totul altceva, le lasa pe celelalte doua. Dar de vreme ce el are deja doua relatii, tu vei fi un aperitiv. Nu trebuie sa ma crezi. Poti incerca, dar eu am prostul obicei sa nu ma insel.

| muffin94 a răspuns:

Atunci poate ar fi mai bine sa ai o discutie cu el si sa-i spui ce te deranjeaza.

| clauclau_6191 a răspuns:

Acceptal asa, se va linisti daca te iubeste, la pusti ii place viata, daca are bani, masina, vrajeala tinete tare, concurenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, am recitit pentru ca nu imi era clar daca mai are cele doua relatii, sau este doar cu tine acum. Tot nu m-am lamurit. Oricum, de vreme ce vii cu completari, e clar ca acel "altceva" de care vorbea el, nu esti tu. Daca mai are relatiile celelalte, esti cum spuneam... un aperitiv. Daca nu mai exista celelalte doua fete, atunci esti in situatia in care au fost ele, adica... esti o a doua.

| Anca explică:

Sensei, El le-a lasat pe ele 2 pentru mine.
Nu obisnuieste sa ma minta, l-am verificat de cateva ori. Dar in principiu merg pe incredere pana la proba contrarie.
Sora lui imi e cea mai buna prietena si ma tine la curent laughing) de altfel si cand se cearta cu el imi toarna tot laughing

Ii ofera oare prea multa libertate?

| Anca explică:

Ce usor ziceti : lasa-l laughing
Pe baza unor banuieli si neincrederi din cauza unor foste relatii.

Doar nu o sa-i schimb acum ca pe chiloti si la fiecare banuiala dau foaia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wau, ce tare asta. Are spionu linga el, nu misca un deget fara sa stii laughing Da de ce n-ai spus de la inceput? Oricum, vezi ca atunci cind merge la gagici, nu-si ia sora cu el si momentele alea sint pagini albe din raporarte rolling on the floor tongue

| LaMisto a răspuns:

Pai in mm cum sa ti dea respinsraised eyebrows, abis la el ca doarme! sincera sa fiu cu tine, omul asta te minte sigur.Pai e si vina ta de la inceput trebuia sa iei atitudine.Pai ce fel de relatie e asta la tine? LIBERTATE? pai cam multa libertate. Daca voia sa aiba o relatie cu tine asa cum vrei tu sa fie NU se ducea in cluburi fara tine! cel putin nu in fiecare noapte cum zici tu... Dar voi cand va intalniti? Cand i se ...lui? DAR fa si tu la fel ca el.iesi cu fetele la shopping, il lasi pe el sa te sune nu ii raspunde, apoi daca insista ii spui ca vorbeai cu maicata si multe chestii de genu.

| Anca explică:

Sensei, nu e genul macho laughing
Colega noastra a fost o mica scapare. De fapt ea a tabarat pe el laughing Ca asa e ea.
Relatia lui cu iubita nu era una tocmai serioasa... ea isi facea viata cu altii pe ascuns.
Deci na...intelegi tu.
S-au asemanat in triungiul asta "conjugal".
Si am aparut eu, ca o Xena si lºam tras. Asa a scapat el de cele 2 fufe si a ramas cu mine.
Sincer nici nuºmi amintesc cum am ajuns eu cu el impreuna. Tin minte ca, atunci cand ne-am sarutat prima data ne simteam total aiurea laughing Pt ca am trecut de la stadiu de prieteni buni si colegi la altceva.
Poveste lunga si complicata. Oricum : Nu am motive zdravene sa-l banuiesc.
E vorba doar de trecutul lui si din cauza ca, el imi povestea mie pe atunci tot. Eram un fel de confidenta laughing Eu in relatia noastra, nu l-am prins cu nici o minciuna.

| Anca explică:

Lora, nu credeam ca se poate creea confuzie.
Fiul decanului, este altcineva, coleg de facultate, nu de grupa si in alt an de studiu. Cu el nu s-a intamplat nimic in final. Am discutat f mult, am devenit amici, iar acum pot sa spun ca, din facultate, el imi e cel mai bun prieten si eu lui la fel.
Mi-a trecut atractia pentru el... a fost probabil de moment. Nu ne-am potrivit la caracter. m-am prins si eu atunci cand mi. a devenit amic. Suntem f diferiti pentru a fii iubiti. El e copilaros, imatur. Acum aflu tot ce gandeste fiind prietena cu el laughing) si ma minunez si eu.

Cel care imi este iubit, este coleg de grupa cu mine, locuim in acelasi oras si veneam f des impreuna acasa ( acu daca citeste fosta lui p aici se prinde laughing) ).
Relatia cu el. s-a nascut din nimic sa zic asa. Inafara de glume, in toate lunile de scoala nu s. a intamplat nimic.
Il sfatuiam cu privire la viata lui amoroasa complicata si in acelasi timp ii povesteam complicatiile mele.

Acum. nu vreau sa-l vedeti intr-o lumina proasta. Nu ii caut scuze, dar nici de pus la zid nu e.
Dar ar fi prea mult sa detaliez de ce sunt cu el si de ce merita sa raman cu el si nu sa ii zic pa din mici banuieli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg, pai atunci de ce iti faci griji? Poate nu va mai apare nici o fufa sa tabere pe el si nu vei fi in situatia fostei pe care o mintea, sau a celeilalte pe care o repezea. Mai ales ca sora lui face spionaj pentru tine, pot spune ca esti o fericita... pina la proba contrarie big grin tongue

| Anca explică:

Bella19x, hai sa-ti zic cum am inceput de fapt : Eu nu vroiam o relatie serioasa cu el. si cand "neºam trezit " impreuna cum ar venii, eu nu l-am luat in serios.
Nu il sunam niciodata. Ne intalneam la cursuri, el ramane in drum privindu-ma cum plec si ii ziceam doar : " Vorbim ". nimic concret, nimic stabil.
El, vroia mai mult. Ma suna f des, ma intreba unde sunt, cu cine, venea pe la mine pe acasa de multe ori fara sa ma anunte, ca sa ma verifice.
La un moment dat, intr-o discutie in contradictoriu mi-a reprosat ca : Nuºl sun, nuºl caut, nuºmi pasa de el. Si mi-a cerut sa-l sun si eu la 2-3 ore in timpul zilei sa-l intreb de sanatate.
Si am inceput sa-l sun mai des si sa ma implic mai mult.

Referitor la libertatea pe care iºo ofer. E aceiasi pe care miºo ofera si el mie. Nu mergem pe principiul partenerului in lesa.
Eu am voie sa ies cand vreau cu fetele si sa stau cat vreau. Noi ne vedem in fiecare zi si el ma ia in oras cu prietenii lui, dar nu mi se pare ok sa ma duc eu singura intre toti prietenii lui sa stau gura casca. Uneori mai merg, dar in general ii las singuri.

La Revelion spre ex, m-a rugat sa dansez si cu cei 3 prieteni f buni ai lui, pentru ca nu erau veniti cu iubitele si sa nu se simta exclusi. Si am dansat si cu ei ( nu in figuri sau in bluesºuri, ci ca tot omul ). La fel el a dansat cu foste colege de liceu.
Ce-i rau in asta?

| Anca explică:

Iese f des cu prietenii pentru ca suntem in vacanta si cand ne intoarcem la facultate nu se mai vede cu ei. Acolo ma are doar pe mine si 2 prieteni care ne sunt colegi.
Aici sunt prietenii lui din copilarie. Doar nu o sa ii interzic sa iasa cu ei.

| Anca explică:

Stiu f bine ce intrebari am postat.
Eu n-am nici o confuzie, tu ai avut-o.

| Bacemi a răspuns:

Din ce imi spui acum cam stii si tu care e situatia. Cam 99, 99 % te inseala. Poate ma insel, dar nu cred. Nu e bine sa te mai implici in asa ceva ca vei suferi mult. E foarte bine sa dai libertate omului da parca la voi e prea multa. Asa mi se pare mie. Daca zici ca ai grija ce face e bine. Si eu merg tot pe principiul de libertate. Nu tin fata cu lesa langa mine. Dar stii cu siguranta ca sora aia nu va fi mereu pe acolo. Este o vorba : Esti gelos daca te vrea partenerul gelos. Deci, daca el ar tine la tine cu siguranta nu ar exista indiferenta. Libertate, libertate dar el cand e liber cam uita de tine inteleg. Eu zic sa mai vorbesti cu el odata cu cartile pe fata. Sa ii spui de temerile astea. Daca tine la tine din comportamentul lui vei intelege ca iti va da din ce in ce mai putine motive sa te temi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mi-ai zis tu mielaughing Lupul isi schimba blana, dar naravul BAlaughing
Cred ca acum este un model al fidelitatii, ma intrece chiar...
Ce chestie, iti dai seama. L-ai dresat, sau nu? laughing
Vorba multa, saracia omuluitongue

| Anca explică:

Mai, pe cuvantul meu ca nu-i bine sa explici o situatie in scris. Uite cat se poate interpreta laughing)
Vorbiti despre caracteristicile unui om care nu. i cel de langa mine. Dar cred ca nu stiu eu sa explic laughing)
Nu "conteshte" Multumesc de sfaturi.

Maryus, cand te prind te " ard " laughing) La alt mod decat banuiesti tu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anca, ma arzi si pe mine? devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anca eu banuiam ca pe sitelaughing dar daca e alt mod, atunci imi convinelaughing
Te astept, las geamul deschiswinking Vrei o cafea? Sampanie? Aprind si lumanarilelaughing

| Anca explică:

Numai la prostii va ganditi mai baieti! laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anca, nu sint prostiiiii, sint nebunii devil tongue

| Anca explică:

Ne.am despartit!

Ne-am trimis azi cateva mesaje asa neinteresante...
Dupa care, am iesit la un suc cu inca 2 prieteni de-ai lui.
Acolo l-am simtit un pic ciudat. Se tot uita la ei si isi zambeam. In mom ala l-am intrebat la ce ora s-a culcat aseara. Prietenul lui a zis aa pe la 1 jumate cred. sau nu stiu ...la cat ma?!

El a zis : cum ma. la 12 si ceva.
La care le-am zis macar sa se fii pus de acord de acasa...
Ok...am trecut peste. dar vorbeam cu el doar la misto la masa, il impingeam, el tot sa ma pupe, eu eram destul de scarbita...
La un mom dat imi ia telefonul si cica :" Ia sa ma uit eu ce ai tu pe aici. "

Bineinteles ca nºaveam nimic interesant!
I-am zis sa miºl dea si el peºal lui, daca tot se pune problema asa. La care el a zis : " Nu, iti arat de la mine din mana ".
In final am vazut un apel catre o persoana ...cu care el a avut niste treburi de rezolvat cu acte. ma rog.nu dau detalii. si care il cam suna cand era cu mine la 11 - 12 noaptea.
Bineinteles nu miºa zis ca a vorbit cu ea.

Cand am plecat de acolo miºa luat cheile de la masina ca stia ca plec. Dar mi leºa dat. leºam zis ceau si am plecat cu masina.

Acum ma suna si ii dau respins, miºa trimis un mesaj : " Ca el nu mºa mintit si ca eu niciodata nu il cred"

Din pct meu de vedere ...relatia e incheiata.
Daca am ajuns sa ne ascundem lucruri, nu mai are nici un rost!

Nu credeam ca ma poate minti... dar uite ca. mºam inselat.
Ma simt aiurea, dar asta e!

daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai important lucru intr-o relatie este increderea, daca incepi cu astfel de ganduri si mai esti si geloasa vai de relatia voastra

| stweety10 a răspuns:

Mda...baietii zic multe...insa putine sunt adevarate. Probabil ca intr-un final fosta a aflat de cealalta. Deci daca el mai are pe altcineva o sa afli. Fii atenta la gesturile lui, controleaza`l fara sa`si dea seama. Daca simti ceva dubios "da`i papucii", nu are sens sa mai continui relatia cu el. Daca a facut`o cu fosta, e posibil sa o faca si cu tine.