| Anca a întrebat:

Imi chinui mintea cu o intrebare de la inceputul relatiei si vreau sa stiu si parerea voastra.
Am tot sufocat gandul asta si nu l-am lasat sa incolteasca, dar a ramas atarnat undeva.

Majoritatea stiti ca sunt cu un coleg de grupa.
La inceput am fost doar colegi si prieteni, dar umblam destul de multe impreuna dupa cursuri.
El pe atunci avea o iubita in oras la el plus o amanta in grupa la noi. Un mintea mea era un Cassanova convins. Deci nici prin cap nu-mi trecea o relatie cu el!
Facea in felul urmator : Cand il suna fosta ( prietena lui p atunci ), ne zicea noua de la masa colegii lui. "psssst ...si o mintea : ba ca ii in pat, ba ca invata etc."
Cand il suna colega de grupa, care era f insistenta, parea f iritat si o repezea tot timpul.
Mentionez ca ea stia ca el are o iubita acasa si ea avea un iubit acasa.

Acum intrebarea vine : Oare si cu mine ar face asa ceva?
Sa ma insele si sa ma minta?

El mi-a zis din start ca, cu mine e altceva... dar recunosc ca. uneori imi revine gandul ca...

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se poate sa se comporte altfel cu tine. Avand in vedere ca tu ii stii obiceiurile de inainte zic eu nu ar fi avut indrazneala sa iti ceara o relatie serioasa. Se poate ca un barbat sa renunte la aventuri si sa se dedice unei singure femei. Totusi trebuie sa faca un efort sa fie sincer mereu cu tine. Pentru ca daca te minte odata, o sa iti inchipui ca te minte mereu. Trebuie sa ai foarte mare incredere in el. Relatia nu va merge daca nu exista comunicare intre voi. La primul semn de indiferenta sau presupusa indiferenta vei crede ca te inseala. Vorbeste cu el atunci cand simti ca ceva nu e bine. Daca e alta problema si nu e asta cu siguranta iti va spune pentru a nu periclita relatia.

38 răspunsuri:
| aberu a răspuns:

Draga Anca, imi pari naiva in gindurile tale. Daca ai stiut ca se poarta astfel cu celelalte fete, e normal sa se poarte si cu tine la fel. Poate zici ca o sa se schimbe de dragul tau, insa obiceiurile lui au ramas aceleasi. Cind dragostea loveste omul se schimba si este foarte visibil. Daca a reusit sa le amagesca pe celelalte fete presupun ca are success si cu tine. Pentru noi ascultatorii e clar: prietenul tau e un PLAYBOY. Daca iti place de el ca e chipes si are bani atunci relatia n-o sa dureze.Fii sincera cu tine insuti. Cit despre el, situatia e clara... chiar si casatorit o s-o tina tot asa. daca nu te deranjeaza sa il imparti cu altele, atunci success.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Anca Poate tine la tine si nu ar face cum a facut si cu fosta prietena
Dar stii tu vorba aia " Lupul isi schimba blana, dar naravul ba ". Si chestia asta o spun din propria experienta
pentru ca am avut un prieten
care imi spunea mii si sute dar de fapt oh go on
a tinut la mine dar el e genul de baiat care sta cu doua fete tu faci ce crezi ca e mai bine Bafta!

| Anca explică:

Aberu, ce-i cu astea : e chipes si are bani? :O

Am scris eu undeva asa ceva? :O

Arata bine, e dragut ( nuºi iesit din comun ), doar cel mai frumos din grupa. Nu-ti imagina ca in grupa sunt numai sex simboluri.

Bani nu are! E pe banii luº mamica si a lu taticuº. La 19 ani ar putea fii altfel.
Mai multi bani am eu decat el si o situatie mai buna.

Deci nu ma intretine, nuºl intretin.
Intre noi nu s-a pus niciodata problema : BANII!
Aici chiar nºam avut discutii. Nici nºam avea de ce.

Sora lui a intervenit intre noi ca sa ne impacam. Am avut o discutie cu ea si mi-a zis mai multe despre el.
Am aflat lucruri pe care le banuiam, dar nu le stiam.
El e mai inchis si asteapta de la mine sa fiu mai dragastoasa nu sa o faca pe indiferenta.

Ma rog, avem f mult orgoliu amandoi si ne tachinam si ne chinuim reciproc.
Nu stiu ce-o sa fie, nu sunt ghicitoare in stele.
Momentan nu ne-am impacat, pentru ca nu vreau eu. El insista.
Sora lui incearca sa ma faca sa vad ca el nu-i decat un prost indragostit, dar care pur si simplu nu stie sa se poarte si imi cere sa-l inteleg mai mult si sa-l modelez.
Eu nu-s dispusa sa-l formez pe el dupa mine, desi as putea.

Din fericire azi ne intoarcem la facultate si acolo probabil vom reveni la atitudinea pe care am avut inainte de vacanta. Eram mult mai apropiati si sinceri si deschisi unul cu altul.
Deocamdata nu ma intorc la el. Raman sa-i studiez "miscarile" si pe urma voi decide!
Oricum : Nici eu nºam pierdut timpul de la despartirea de el.

Astfel, miºau mai trecut din nervii pe el si vad viata cu mai multa seninatate si intr-un mare fel, ma simt razbunata big grin big grin big grin

| mikutza a răspuns:

Am fost si eu cindva intr-o astfel de situatie ca tine si intr-un final m-a parasit, trist dar adevarat. Succes

| Anca explică:

Mikutza, de ce te. a parasit?

Aseara am vorbit cu el. S-au mai bine zis ne-am contrazis vreo 3 ore incontinuu.
Pe masina am mai vorbit, dar nu mare lucru.

A recunoscut ca, de cand am luat vacanta, s. a intalnit cu 2 fete din oras de la el :O
Dar ca, nici nu le-a sarutat.
Ok...acum la intrebarea : "De ce? " Raspunsul lui a fost : " Pai le stiam de ceva timp, dar nu am iesit pana acum cu ele. Si vroiam sa vad cum gandesc si ce fel de fete sunt ".

Ok : Am inteles asadar ca, el joaca pe mai multe nivele si in caz ca, una o sa fie mai buna ca mine, probabil o va alege pe ea.
Sau ...isi va indeplini vreo fantezie cu ea, dupa care se va intoarce la mine.

Cum cele 2 nu au fost mai bune ca mine, sa inteleg ca, le-a refuzat in favoarea mea?!
N-am cuvinte!

Oricum, i.am zis ca lºam inselat si eu. Dar nu m-a crezut. A zis ca eu nu-s in stare de asa ceva. ahahaha laughing)
Si a zis ca nu ma crede nici daca ii spuse respectivul.
Mai bine zis : Nu vrea sa creada
Am vazut in ochii lui ca lºa durut cand iºam zis asta, dar a incercat sa se prefaca si sa schimbe subiectul.
De aseara incearca sa ma controleze si sa ma caute prin telefon. ahaha

De impacat, nu suntem impacati. E un fel de soarecele si pisica. Nici despartiti, nici impreuna.
L-am rugat f frumos aseara sa nu ma mai caute si sa lasam lucrurile asa.

I-am zis : " Mai, vorbesc serios, Te-am Inselat. Hai sa ne despartim. Ca nu mai are nici un rost "

Si nu vrea domle sa ma lase!

PS : Chiar lºam inselat. Si nu regret! Ma simt mai bine acum cand stiu ca si el a avut parte de intalniri, care cine stie cum s-a terminat.
In comparatie cu el, eu iºam zis in fata ( desi nu ma crede nicicum ).
La mine a fost inselat in toata regula!

Asta este.cine stie ceºo mai fii!

| albastrel a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu cu prietenul... avea o prietena de 3 ani jumatate si se mai intalnea cu inca 2-3 fete. Am fost amici 2 luni si apoi a renuntat si la prietena si la ''amante'' ca sa fie cu mine, si asa au trecut 2 ani jumatate si nu am aflat niciodata daca m-a inselat big grin.bafta!

| Lavy_4392 a răspuns:

Sincer nu vreau sa iti fac ganduri nere. dar daca l`ai cunoscut asa nu cred ca s`ar schimba asa imediat.am fost si eu in situatia asta sa stiu ca ma poate insela si i-am zis ca macar daca are o aventura de o noapte sa`mi spuna nu sa aflu de la alti, dar pov mea e diferita stiu ca tot acasa se intoarce:d. vb cu el. tr sa ajungi sa il cunosti foarte bine pentru a avea incredere in el. trebuie sa fi sigura ca tu esti cea pe care o iubestewinking imposibil nu e dar va tr sa iti dovedeask ca relatia voastra e diferita de celelalte aventuriwinking

| necunoscut_8141 a răspuns:

De ce l-ai crede? doar pentru simplul fapt ca zice el asa? Stii expresia: lupul schimba parul, dar naravul ba! Poate la inceput va fi putin diferit, pe parcurs sigur va reveni la "metodele" initiale.