| StefanParvuletu1990 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu-i pot spune.In ora ma uit la ia si ma doare inima ca nu-i pot spune.

Cand sant in preajma ei nu ma port normal de obicei sunt un baiat serios dar laga ia pampalau

Ce sa fac? O iubesc f mult e perfecta e amuzanta desteapta si frumoasa.

Răspuns Câştigător
| GinglindSummer a răspuns:

Comunica cit mai mult cu ea.Da-i de inteles ca o placi! Vezi reactia ei si daca te satisface reactia actioneaza! La inceput fa-i cit mai multe complimente apoi spune-i ca o placi la nebunie)

12 răspunsuri:
| StefanParvuletu1990 explică (pentru GinglindSummer):

Multumesc pentru raspus dar crezi ca o sa ma placa. Prietenul meu ce mai bun spune ca si ei ai place de mine dar nu stiu ce sa cred

| StefanParvuletu1990 explică:

-Crezi ca ar trebui sa-i spun acum sau astept varsta potrivita.

| SabinCrb a răspuns:

Esti timid. Asa am fost si eu. Dar gandeste-te, nu risti, nu castigi.
Cel mai bine este sa te apropii un pic de ea. Apoi, iti trebuie 3 secunde de tupeu sa-i zici ca o placi, restul vine de la sine.
Nu risti, nu castigi.

| drogh a răspuns:

Poate ar trebui să încerci să-i comunici să ştie de sentimentele tale pentru ea. De ce te ascunzi? Îţi este frică că te-ar respinge? Dacă este deşteaptă, sigur va face o alegere corectă, şi nu cred că te va lăsa. Doar încearcă, bag-o în seamă şi intră în discuţii cu ea prin amărâtul de,, Bună, ce faci?!''.

| mariumarius a răspuns:

Nu nu nu, o placi nu o iubesti, iar cu emotiile ce sa zic incerca sa vb cu ea cand sunteti singuri.

| StefanParvuletu1990 explică (pentru mariumarius):

Ba te cotrazic peietene o iubesc nu o plac

| Rstredie a răspuns:

Nu te mai purta ca un bleg, pentru ca ii dai de inteles gresit, si o faci sa creada opusul lucrurilor pe care doresti sa le afle, daca esti colega cu ea, nu e nimic daca ii zici "...te plac..." nu se intampla nimic, ia-o ca pe ceva bana, nu e mare lucru

| StefanParvuletu1990 explică:

Miam loat inima in dinti si vb cu ea pe facebock i-am zis ca ma simt atras de ia si sa vedem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia=>ea
sant=>sunt
lipseste virgula;
Spune-i ce simti. In cel mai rau caz vei descoperi ca e proasta si nu va iesi nimic.
In cel mai bun caz, vei descoperi ca amandoi sunteti la fel, adica inculti, veti trai fericiti pana la adanci batraneti si din pacate va veti inmulti si vom avea in statistici si mai multi retarzi mici.

| StefanParvuletu1990 explică (pentru anonim_4396):

-Frate imi tremura mana rau de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru StefanParvuletu1990):

1. nu mai face prostii cu mana in timp ce scrii;
2. Parkinson-ul trebuie declarat la medic.

| StefanParvuletu1990 explică (pentru anonim_4396):

-Da la laba ma gandeam eu in acel moment.