| Uly_Iuly_1991 a întrebat:

Imi place de un baiat. Ne cunoastem adica na stie cum ma cheama ne salutam si asa. El a fost impreuna cu cea mai buna prietena a mea. dar ea s-a despartit de el pentru ca el o atingea. nu in locuri intime dar ei nu-i placea. Am inceput sa il simpatizez acum il iubesc. dar si unei fete ii mai place de el. el e indiferent adica nu stie ca vreo una dintre noi il placem. Voi ce ziceti ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Charm a răspuns:

Hey, pai eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el deschis, sa il intrebi despre fosta lui prietena, daca acum simpatizeaza vreo fata, sau ce fel de fata i-ar placea. Incearca sa stai mai mult in preajma lui, cheama-l afara prin oras, prin parc, oriunde, amandoi si deschide subiecte care sa nu il plictiseasca nici pe el nici pe tine. Bafta!
Daca tu crezi ca ce am spus eu te ajuta intr-un fel iti las id-ul meu si mai vorbim. Nu e obligatoriu faza cu id doar daca vrei :p :p happy happy happy

6 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Find vorba de mai multe fete care au pus ochi pe acelasi baiat. e destul de dificl faceti inasa fel incat sa nu isi dea seama ca va "bateti" pentru el, s-ar putea sa se joace cu sentimentele voastre.
Incearca sa il inpresionezi, afla ce ii place creaza discuti placute si interesante.

| AliveOne a răspuns:

Buna! Uite o idee du-te la el si incepe cu buna, buna ce mai faci etc si dupa ce intri in discutie il intrebi despre relatia cu prietena ta etc ca a fost un esec dar tu zici ca eu una nu sunt asa ca ea iar tu pari a fi genu meu etc... daca nu merge asa planu b big grin ii ei nr de tel si ii dai cateva mesaje iar unu din ele sa sune asa hai nu iesi in seara asta prin oras sunt plictisita si as vrea sa ma plimb big grin ce spui. Daca te place o sa zica da daca nu va gasi rapid o scuza cum ca se duce la cineva, are treaba etc. Funda?

| Radu_Luca_1994 a răspuns:

Mai adauga la ideea lui andykissforyou o metoda, incepi cu msg si zici ca ai mult de scris, si ca nu iti sta mintea la scris, si daca ai noroc si e un tip mai curios si te intreaba dar la ce t gandesti ii spui ca la elhee hee

| Charm a răspuns (pentru AliveOne):

Andy daca ii spune ca da, vrea sa mearga cu ea la plimbare prin oras asta nu inseamna ca o place ca si cand ar vrea sa fie cu ea, si poate doar ca prietena. Mai gadestete un pic si analizeaza putin problema asta.

| AliveOne a răspuns (pentru Charm):

Poate ca ai dreptate nu stiu ce sa zic nu sunt expert laughing pana acum am avut doar 7 relatii asa ca sunt incepator cum zici tu happy ramane ca tine si gata
eu cedez teren nu lupt x)

| Uly_Iuly_1991 explică (pentru Charm):

Multumesc! Raspunsul tau m-a ajutat foarte mult...Da nu a fost sa fie cu acel baiat.