| ioana3432B a întrebat:

Îmi place de un băiat și de curând i-am acceptat cererea de prietenie pe Facebook. Problema este următoarea: el nu mi-a trimis niciun mesaj până acum.
Sora mea mai mică este la țară de câteva zile așa că pe la 12 noaptea, ieri, i-am trimis mesaj cu " ce faci creaturooo, mai trăiești? "
Eu cu sora mea avem un limbaj foarte colorat când e vorba una de alta. Ideea e că eram cam obosită dar voiam să văd ce face pentru că nu îmi dăduse niciun mesaj de când plecase dar ziua următoare am realizat că nu iei îi trimisesem mesajul ci băiatului de care îmi place. Ce să fac?! El a văzut mesajul dar nu mi-a răspuns. Oare ce crede despre mine? Nu vreau să dau ochii cu el! Ce pot să îi spun dacă mă întâlnesc cu el? Help!

Răspuns Câştigător
| Catalina990099 a răspuns:

Nu te panica. Amuză-te si tu de situație și daca te întâlnești cu el spune i ca i-ai dat din greseala mesajul.

8 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

I spui ca ai gresit persoana. el cred ca si-a dat seama

| alina2k18 a răspuns:

A dat si el cerere asa cum dau baietii pe Facebook laughing
O sa iti raspunda cand e plictisit si are chef de vorba cu cine picawinking

| aXy99 a răspuns:

Te bagi in seama cu el, asta faci. Cand il vezi online ii dai un mesaj in care ii explici cum sta treaba.

Răspuns utilizator avertizat
| leiidinbanie5 a răspuns:

Ioana, te intelegem, stim ca treci prin ceva dramatic, stim ca e dureros. Asta e, s-a intamplat, e grav, dar nu mai poti da timpul inapoi. In asemenea situatii trebuie sa ai grija ce vei face de acum inainte, ai putea chiar cere parerea unui specialist. Suna la psiholog, spune-i neaparat sa lase oamenii care sunt in depresie ca le-au murit familiile si sa vada cum te poate ajuta sa treci peste aceasta tragica intamplare. Nu-i doresc nimanui sa pateasca ce ai patit tu, e terifiant.

| ioana3432B explică (pentru leiidinbanie5):

Oh, te rog frumos! Nu fi naiv! Normal că nu voi apela la un specialist care se ocupă cu bieți depresivi ce acum au în gând cum să își pună capăt zilelor doar c-a să fie cu familia lor decedată. Nu aș putea face așa ceva! Eu apelez la persoane ce nu au nimic mai bun de făcut decât să își bată joc de problemele oamenilor doar pentru că li se pare că nu sunt destul de importante cât să li se acorde atenție. Eu nu apelez la opinia unui expert, eu apelez la tine.
Dacă ți se pare că problema mea nu e importată ( asta fiind părerea ta) atunci poți pur și simplu să îmi ocolești întrebările.
Mulțumesc totuși pentru timpul acordat!
Apreciez ce să zic...

| ioana3432B explică (pentru EdyRulz):

Poate ai dreptate...
Aceiași părere o am și eu despre tine. Nu te cunosc, nu îți știu viața dar îmi este foarte ușor să te consider retardat, ști... doar așa pentru că: de ce nu?

| Adry05 a răspuns:

Ii spui ca voiai sa-i scrii surorii tale, comunicati frate, mare chestie