| BlueRoseJay a întrebat:

Imi place de un tip din scoala mea...Il vad foarte des,si nu stiu ce sa fac. Am observat ca ma mai priveste cate-o data,a fost si o faza, vorbeam cu niste prietene, m-am intors in spate si l-am vazut in spatele meu, cam la 5 m vorbea cu un prieten si l-am vazut ca isi punea mainile pe fata cand m-am uitam la el. Ce sa fac? Nu cred ca ar fi normal sa-i atrag eu atentia...

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

I-al deoparte si spune-i ce simti. Oare nu asta este evident? Pana nu este prea tarziu caci va veni alta si tot asa.Nu cred ca ar fi greu pentru tine mai ales ca esti fata, 2-3 vorbe si stie ce are de facut si iti intelege intentiile.Mai de apreciat este cand o fata vine prima.Eu si pe toti care-i cunosc mereu ne-am uitat cu respect la cele care vin cu tupeu si se baga in seama cu un baiat.Se inteleg multe chestii d`aici(numai de bine).Pe urma cand va intreaba cineva cum v-ati cunoscut ai sa zici ca tu te-ai dus la el pentru ca el era rusinos.SucceS!

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Baietii se uita dupa orice fata straight face Asta asa, ca o introducere.In al2lea rand trebuie sa vorbesti cu el fata in fata si sa-i spui ca simti ceva pentru el happy
Si regula asta cu "baiatul face primul pas" nu mai e valabila happy Asa ca, daca iti place, spune-i, fii directa, sa stie ca nu are cum sa-si bata joc de sentimentele tale.

| Bellinda99 a răspuns:

Pai ai putea macar sa te imprietenesti cu el..sa incepeti sa deveniti prieteni foarte buni si cu timpul poate o sa inceapa si el sa te placawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sa faci, nu fata trebuie sa faca primul pas la inceputul unei amicitii, lasa-l pe el sa te abordeze primul, din vorba-n vorba o sa-ti dai seama, ca esti fata isteata, cu cine ai de-aface

| Skeez a răspuns:

Daca nu vorbesti cu el poti doa sa speri ca te placewinking si nu o sa mearga asa... mai bine ii spui o data ca tie iti place de el si il intrebi daca ssi lui ii place de tine
Succeswinking

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Eu as zice sa ii dai o intalnire, dar cand sunteti doar voi doi, pentru ca s-ar putea ca fiind cu prieteni lui, sa iti rada in nas, asa cum fac totii baieti, dar cand e singur se comt normal, spune-i ce simti pentru el, poate si el simte la fel. bafta!