| XXDeNyXX67890 a întrebat:

Imi place un baiat dar el mereu vorbeste cu prietena mea, o intreaba ce mai face...am aflat de la un prieten ca el ma place dar nu sunt atat de sigura ca ma mai place. Ce sa fac? dau vot+funda

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Am mai auzit că unii băieţi când plac o fată se pot da bine pe lângă prietena ei cea mai bună (sau, mă rog, o prietenă apropiată a fetei) doar ca să-i atragă atenţia feteiwinking Sper să fie aşa şi-n cazul tău happy Ca să aflii dacă te place, continuă să ţii legătura cu el, să vorbiţi. Fiţi prieteni pentru început şi vorbiţi despre diverse lucruri ca să vă cunoaşteţi mai bine şi, cu timpul, vă veţi da seama dacă va placeţi sau nu şi totul va veni de la sine.

| XXDeNyXX67890 explică:

As vrea sa vorbesc cu el dar mi-e rusine
nu am ce sa-i zic

| slatina a răspuns (pentru XXDeNyXX67890):

Fa-ti curaj si vb cu el, intr daca te place spune-i ca il plc