| anonim_4396 a întrebat:

In intrebarea ai cu am 13 ani si ma masturbez o fata mi-a spus ca mi-am pierdut virginitatea.Cu toate ca stiam astalaughing.tongue ce are daca ti-ai pierdut virginitatea? Nu m-am culcat cu niciun baiat deci sunt virginabig grin dar ma preocupa ce a zis fata aceea... oare e ceva grav? asa este ca nu mai cresti? am 1.50 si 13 ani vreau sa ma inalt cum sa fac? dar mai ales care e faza cu masturbarea si virginitatea? mi-am rupt himenul da dar nu-mi amintesc sa-mi fi curs sange sau nu pentru ca mi-a venit si menstruatia si pe mine ma tine de obicei 7 zile deci nu m-am preocupat pentru virginitate sau nu. dar acum fata aceea m-a pus pe ganduri? e ceva rau sa iti rupi himenul cu degetu? pe. s vreau sa ajung la 1.70 ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Famelia11 a răspuns:

Daca te masturbezi asta nu inseamna ca nu esti virgina. cand vei avea un contact sexual atunci nu vei mai fi virgina.si. ca sa te inalti trebuie sa faci sport( preferabil baschet) si eu fac baschet si am 1.71.deci.

| Zuzu6235 a răspuns:

In primul rand esti egoista ca te masturbezi. acolo afara de parea celalata a geamului din camera sunt f multi baieti care ar vrea sa o faca si nu au cu cine. lasand asta la o parte incearca sa ii explici viitoului "primul baiat" cu care te vei culca ca esti virgina, dar nu curge sange. Bummer! eu zic sa lasi masturbarea la o parte. daca esti in calduri gaseste pe cineva. dar avand in vedere ca ai doar 13 ani nu e tocmai recomandat.

| SangeDeTaur a răspuns (pentru Zuzu6235):

Stai flex.Nu ai nimic stiu pe niste colegi care au 1, 30 la 13 ani.Uni cresc mai rapid alti nu. Cand eram in clasa a-IV-a eram cam mic, acum in clasa a-VIII-a sunt cel mai inalt din scoala am 14 ani 1, 81-1, 80 numai stiu sigur. Nu fac sporturi cateodata joc fotbal sau inot.Asteapta cativa ani si daca nu cresti atunci sa te ingrijorezitongue