| m1xa3la a întrebat:

In jurul carei varste isi incepe de obikei o fata viata sexuala? nu o parasuta o fata cu mintea la cap.laughing

25 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

După 18 ani, asta clar.
Pa, pa!

| UbexFlo a răspuns:

Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand simte ca are de ce, pentru ce si daca crede ca nu va fi inselat.
Trebuie sa fi convinsa ca persoana cu care ti-o incepi iti este fidela si ca va ramane cu tine deci.In ziua de azi rari sunt baietii care mai raman cu fata pe care au dezvirginat`o deci o varsta exacta ar fi varsta la care te casatoresti sa fii sigura ca nu te mai desparti de respectivul.Insa daca esti sigura ca baiatul e de incredere o poti incepe si inainte, e viata ta, faci ce vrei cu ea.In ziua de azi nu se mai poarta virginitatea pana dupa nunta.

| UbexFlo a răspuns (pentru blueangel99):

Treaba asta cu 18 ani e o dependenta pentru toata lumea? De ce toata lumea crede ca daca face 18 ani poate face ce vrea, ce-si doreste? Daca stii sa te comporti poti avea ce-ti doresti oricand vrei tu si nu trebuie sa respecti o lege cu varsta. daca majoratul se faceam la 25 de ani ce se mai faceau saracutele fete?

| harciog a răspuns:

Ce importanta are unde este mintea cind oricum tot in vagin se muta?

| Alanda18 a răspuns:

Pai parasutele si`o incep de pe la vreo 14 ani,majoritatea. Dar o fata cu mintea la cap, si`o incepe in noaptea nuntii. Ca sa fii sigura ca vei ramane pentru totdeauna cu respectivul. Si, in plus este un pacat sa fii dezvirginata inainte de casatorie. Acest pacat se cheam preacurvie[in cel mai serios mod].

| BRG a răspuns:

Viața sexuală de preferat ar fi să o începi cînd te măriți, deoarece sexul este cadoul oferit de Dumnezeu doar persoanelor căsătorite, și doar Dumnezeu face cadouri perfecte, noi oamenii greșim de nenumărate ori pe zi. Ai face bine să respecți porunca dată de Dumnezeu, deoarece el î-ți vrea și ne vrea tuturor binele nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti incepi viata sexuala la 18 ani si pe viitor sa fii o parasuta, poti sa iti incepi viata sexuala la 15 ani si sa fii o persoana respecta. Ce treaba are varsta cu notinunile astea?

| Anca95 a răspuns:

Cand simte ca e pregatita si sigura ca baiatul de langa ea o iubeste si nu este cu ea doar pentru sex.

| Pyskiss a răspuns:

Dupa Nunta!laughing

| xCarolina a răspuns:

In jurul varstei de 17 ani jumate, care este si cea potrivita din punct de vedere legal.

| Metempsihoza a răspuns (pentru UbexFlo):

Medicii spun ca dupa 17 ani jumatate in caz ca nu mai ai rabdare, mai devreme de atat devii predispusa multor boli si vei fi toata viata dependenta de medici. Parasutele spun cand ai chef big grin Si fetele cu mintea la cap o fac cand gasesc baiatul potrivit care nu isi va bate joc de ele si le va vrea doar pentru asta... scuze ca am scris ca ' comentariu al raspunsului tau, dar nu gaseam 'Raspunde' decat asa big grin

| redgirl a răspuns:

Cand isi gaseste alesul, cand isi gaseste un barbat matur care sa aiba ganduri serioase cu ea, nicidecum vreun putoi care-i promite luna dp cer si care gandeste cu "balanganitoarea" dintre picioare laughing
cand ea se dezvolta mental si cand stie sa faca diferenta dintre dragoste si sex

| NickiMinaj a răspuns:

17-18-19-20; ma opresc aici.

| Doηηa a răspuns:

+17

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima din punct de vedere medical este 17 ani si jumatate. Din punct de vedere legal si moral, 18. Nu toate fetele sunt pregatite la o varsta atat de frageda, majoritatea fetelor normale, cu mite si educatie, isi incep viata sexuala undeva pe la 19-20 de ani.

| stef87 a răspuns:

Pentru micutii care se cred buricul pamantului: varsta de 18 ani nu e aleasa la intamplare. Au existat si reguli si mai dure, acum oti fi vrand sa faceti sex inca din scutece! Aveti si voi rabdare, nu va mai aruncati ca berbecii! Dupa 18 poti sa te gandesti cat vrei la asta; atunci vei incepe sa realizezi ca nu e chiar o joaca.

| UbexFlo a răspuns (pentru Brigaela):

Daca mi-am inceput viata sexuala la 14 ani si cateva luni, acum am 17 si inca sunt cu acel baiat, asta nu inseamna ca nu am minte si nu sunt educata.Mai usor cu aluziile astea pentru ca ii ranesti pe altii.Si nu numai tu vad.Sunt chiar mai matura si decat sora mea care are 25 de ani in curu ei si nu stie ce vrea de la viata, inca mai umbla cu prostii, deci va rog frumos.

| UbexFlo a răspuns (pentru stef87):

Depinde si ce ai in cap.Degeaba ai 18 ani daca nu esti in stare sa te imbraci singur.Si asa a fot asa ca un exemplu.PEntru mine varsta de 18 ani nu inseamna nimic.Mare smecherie, voi fi majora, asa, si? Am stiut sa ma comport si nu am nevoie sa fiu majora ca sa am anumite lucruri.Ba da, trebuie sa fiu majora ca sa dau de permis.Dar atat.

| stef87 a răspuns (pentru UbexFlo):

Dar la 18 ani vei stii mai multe decat acum si vei vedea usor altfel lucrurile din cauza asta. Pe masura ce trece timpul, o sa te minunezi ca te-ai schimbat tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru stef87):

M-am maturizat de la 12 ani, stiu mai multe decat un"major" de 18-19 ani in legatura cu orice.straight face Viata m-a invatat sa traiesc sa traiesc indiferent de situatie.Nu mai am ce schimba, ce am avut de schimbat am schimbat in momentul cand a trebuit sa am grija singura de mine si de o casa mare, adica la varsta de 12 ani happy Pentru mine copilaria s-a terminat acolo.Am inceput sa gandesc ca un om matur si sa traiesc ca un om matur care nu are copii.Copiii imi mai lipseau ca in rest.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru UbexFlo):

Cat de des mergi la ginecolog si la cat timp de la primul act sexual ai mers prima data la ginecolog? Daca raspunsurile sunt altfel decat: o data la maxim 6 luni si, respectiv, in prima luna de la primul contact sexual, inseamna ca eu am dreptate cu varf si indesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Merg foarte des la ginecolog avand in vedere si ca familia prietenului meu are un medic de acest fel in familie. Orice problema am, ma prezint la ginecolog, chiar si pentru o banala scurgere normala si, multumesc lui Dumnezeu, nu am probleme de natura"ginecologica"tocmai pentru ca am grija sa profit de fiecare ocazie si sa merg la ginecolog.Merg si numai sa ma informez de anumite lucruri, sa invat anumite lucruri pentru ca ma atrage subiectul asta, nu numai sa imi fac controale periodice.winking Deci eu zic ca ar fi bine sa incerci sa iti cauti o alta exprimare pentru ca sunt si persoane pe care le lovesti si nu e cazul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te intrebasem de cate ori mergi la ginecolog fara probleme, nu pentru probleme. Mai ramane o intrebare: prietenul tau a raspuns penal pentru fapta lui? Fiindca daca esti intr-adevar educata si ai cat de cat morala, trebuie sa recunosti ca a incalvat legea si ca nu ai dreptul sa ascunzi asta. Daca nu ai luat masurile necesare si nu ati fost in stare sa va asumati legal si moral fapta voastra si sa platiti ceea ce legea cere sa platiti, atunci discutam degeaba.

| redgirl a răspuns (pentru UbexFlo):

De la 14 ani ti-ai inceput viata sexuala? si o zici cu atata mandrie si o mai barfesti si pe sora ta! rusine sa-ti fie!

| 4you96 a răspuns:

Fratilor trezitiva... fata daca vrea sa isi inceapa viata sexuala poate si de la 12 nu e nici un pacat si s-a dus faza cu noaptea nuntii! rar mai gasesti o fata cu mintea la capwinking depinde si de ea cu cine o face si daca acela o iubeste cu advwinking dar rar mai gasesti baietii care sa iubeasca k adv sper sa fiti de acord k mine :*