| Miruna45566385768 a întrebat:

In penultima zi de ovulație am făcut sex protejat dar când s-a terminat și am dat sa aruncam prezervativul am văzut că era spart și curgea din el, așa că a doua zi am luat pastila Ella One, cam după 17 ore. Oare își mai face efectul daca am luat o după ovulație? N am mai pățiți niciodată până acum sa se spargă, oare pot rămâne însărcinată?

3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Isi face efectul, nu ramai insarcinata

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

De curiozitate, ce marca de prezervativ era?
Marca TPU cumva? Doar aici se rup prezervativele in draci.
Cred ca nici nu-l folositi.
Faceti sex fara nici o grija si pe urma va panicati ca ati ramas insarcinate.
Nu doar insarcinate, va puteti alege si cu BTS (Boli cu Transmitere Sexuala). De unele nu mai scapati vreodata (HIV, HPV), de la altele faceti cancer.
Dar daca voua nu va pasa de sanatatea voastra, de ce i-ar pasa masculului?

| Violleta2022 a răspuns:

Sanse 40-50% sau chiar mai mici.