| ASADman a întrebat:

Incerc sa va impartasesc relatia pe care o am as dori niste sfaturi.
De ce relatia devine monotona dupa un timp?!?
Am inceput sa ma satur de certuri sunt o pierdere de timp si de nervi nu merita as vrea sa-i pun punct dar ea tine la mine si n-aș vrea ca sa o ranesc sau ceva de genul.
Astept raspunsuri, scuzati gramatica dar sunt plecat in strainatate de cativa ani si nu prea o mai folosesc. sad

5 răspunsuri:
| 6Antonio6Anto6 a răspuns:

Încercați să aduceți ceva nou în relația voastră, ceva să vă scoată din monotonie! Adică încearca să condimentezi puțin relația sexuală, faceți roleplay-uri sau ia-o prin surprindere(sex surpriză), încearcă să îi aflii fanteziile sexuale și combină-le cu ale tale în pat! Încearcă chestiile astea și s-ar putea să iți salvezi relația!

| ASADman explică (pentru 6Antonio6Anto6):

Am incercat... dar? incepe sa se stinga incet incet.

| Iuliambt a răspuns:

Încearcă sa înțelegi care este problema. Care e motivul pentru care nu va mai înțelegeți. Discuta cu ea, spune i ca ceva nu merge bine și luați o decizie împreună.

| Jonas94 a răspuns:

Cred că așa e firescul lucrurilor big grin.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Pai dacă tu, evident, nu iti mai dorești relația asta, nu ai ce sa faci, decât sa o rănești. Cred ca dacă ți ai dori cu adevărat aceasta relație, te ai așeza cu iubita ta la masa și ai găsi o soluție împreuna cu ea.