| Abstract a întrebat:

Intrebare independenta: Sunt suficiente doar cuvintele TE IUBESC?

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Nuuuuuuuu...
Daca as cunoaste si alte cuvinte care sa descrie iubirea ce o port lui, i le-as spune mereu...

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.Trebuie sa le sustii cu fapte, cu dovezi, cu inima si sufletul.Te iubesc e doar cireasa din varful tortului.

| monyk a răspuns:

Buna,nu,pentru ca aceste cuvinte le poate spune oricine, nu mereu cuvintele spuse inseamna adevarul, Faptele conteaza mult.

| TitiDrLove a răspuns:

Daca nu sunt spuse la misto sunt suficiente. insa trebuie sa si arati asta prin comportament, prin felul de a te purta cu persoana respectiva.trebuie sa ii dovedesti ca intr-adevar e ceva mai mult decat 2 cuvinte happy
funda?tongue

| pink10 a răspuns:

Stii, cat timp sunt sincere si spune din inima, cu niste sentimente bine definite si alaturi de o relatie avansata, da, sunt suficientewinking! Nu poti spune "te iubesc" dupa o luna...happy

| alexutza003 a răspuns:

Cu siguranta sunt suficiente aceste cuvinte conteaza foarte mult momentul in care le spui si felul in care le spui happy

| NoSmile a răspuns:

Buna.uneori poate da,depinde de fiecare.dar eu cred ca mai bine e sa dovedesti ca iubesti,decat sa spui, pentru ca uneori ' chiar daca spui ''te iubesc'' nu inseamna ca chiar iubesti. in genral asa fac tipi mai golanasi, si cei care vor sa ''duca cu zanarelu''o fata.mie una nu-mi e de ajuns sa aud aceste cuvinte.

| dOody a răspuns:

Sunt suficiente atunci cand sunt spuse din inima, sincer, si insotite de fapte!

| Bylok a răspuns:

Nu cred. Fptele conteaza si apoi cuvintele.

| leoaica_1036 a răspuns:

NU.Faptele primeaza

| olinka_1152 a răspuns:

Salut,,, e suficient acest cuvint cind simti atunci dela persoana data ca din suflet ti-l spune,,,ca cuvint in aceste doua cuvinte intra toate,dar in altele cazuri de ce e greu sa mai spui si niste fraze ca le simti, si vin din adincul sufletului, dar normal daca stii ca merita persoana data.

| claudia01 a răspuns:

Nu nu e suficient! Cuvintele fara fapte nu inseamna nimic dar si faptele fara cuvinte ' schiopateaza'.

| ioanaabt a răspuns:

Pentru a spune cuiva "Te iubesc" trebuie mai intai de toate sa simti acest lucru, apoi sa il dovedesti prin comportamentul tau de zi cu zi fata de acea persoana.

| AnaMaria_3575 a răspuns:

Eu consider ca in ziua de azi cuvantul te iubesc nu mai are aceeasi conotatie, noi il spunem prea des poate si fara sa simtit intr-adevar asta.sunt suficiente doar aceste cuvinte cand vin pe langa fapte concrete, parerea mea

| GODOFTHEHELLFIRE a răspuns:

Sunt suficiente atata timp cat persoana carora sunt adresate le intelege si/sau intelege ce se ascunde in spatele acestor doua cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
De ce?
Pentru ca cineva poate sa iti zica te iubesc,
trebuie sa o dovedeasca, altfel nu poti sa crezi asta cu adevarat.

| me_3496 a răspuns:

Nu. Trebuie sa dovedesti prin fapte si vorbe frumoasehappy