| GoDiePlease a întrebat:

Intrebare pentru fete. De obicei vreti ca baiatul sa inceapa conversatia? sau pur si simplu nu raspundeti pentru ca nu va place de el sau o incepeti voi doar atunci cand il placeti foarte mult pe baiat?

11 răspunsuri:
| MariaLOL a răspuns:

Baietii ar trebui sa inceapa conversatia si daca o fata nu te place iti dai seama din primele minute.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Baietii incep conversatia. Daca nu raspundem inseamna ca nu ne place de el. Nu trebuie neaparat sa placa pe cineva ca sa inceapa conversatia. Trebuie sa le faca placere sa vorbeasca cu el, sa aiba subiecte de discutie; si poate il va placea pe parcursul cunoasterii lor.

| BlakeLively a răspuns:

M-am saturat de prostiile gen:" baietii ar trebui sa inceapa conversatia". Daca esti indragostita de acel baiat si gandesti in acelasi timp, poti incepe conversatia. Fie alegi sa fi o proasta, fie o castigatoare.
Nu iti place sa incepi sa vorbesti cu baiatul de care te-ai indragostit, dar nu iti place nici sa fi "abordata". Parerea mea este ca viata nu-i asa de serioasa, deci nu se crapa pamantul daca incepi o conversatie.

| Dariusuu a răspuns:

Tot respectul pentru fetele care nu așteaptă ca băiatul să facă primul pas. Dacă aștepți asta există posibilitatea să nu ți se întâmple asta niciodată deci e foarte ok să înceapă și fetele.

Atât am avut de zis.

O noapte perfectă.

| h3r a răspuns:

Dacă el este mai rapid, asta e. Dar nu înseamnă că trebuie să facem o regulă din asta.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Prefer sa inceapa el conversatia. Asa ar si trebuii, de fapt. Oricum, am si eu o intrebare:
Baietilor li se pare ciudat daca fata le spune ca il place? Cum ar reactiona? As vrea sa fac asta si nu prea am curaj...

| Piratul10 a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Nu nu li se pare ciudat, deloc, crede-ma si fa-o.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru Piratul10):

Multumesc pentru raspuns happy

| Piratul10 a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Cu placere.

| madalinamadu a răspuns:

Baiatul ar trebui sa inceapa conversatia iar daca fata ii da raspunsuri cat mai bine argumentate inseamna ca e posibil sa fie interesata de conversatie dar daca ii da raspunsuri seci nu cred ca baiatul respectiv are vreo sansa...

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
De preferat baietii, ei in momentul in care plac o fata intra in conversatie cu aceasta, dar mai sunt si baieti timizi care au frica de respingere, acel sentiment prin care crezi ca te faci de ras daca te incerci la el/ea!