| anonim_4396 a întrebat:

Intrebari pentru fete:
Marimea penisului conteaza in partidele de sex? Sau cat la 100 credeti ca conteaza marimea pentru voi?
Scuzati-ma ca pun acasta intrebare dar aud diverse variante.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand ti-e foame,pe tine te intereseaza cat de mare e furculita cu care vei manca sau mancarea din fata ta?
Asa e si cu dimensiunile penisului,este doar o obsesie masculina, bazata pe spiritul competitiv masculin, e ultimul lucru de care tine cont o fata, in pat.
Nu e important sa ai vioara, important este sa stii sa canti la ea.

41 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună dimineaţa, vrei să începi ziua informată, niciodată într-o relaţie nu trebuie să te intereseze mărimea penisului n-are nici o legătură cu dragostea dacă vă iubiţi nu mai contează nimic de cât să fiţi voi sănătoşi, ai grijă de tine şi nu mai pune întrebări fără sens cui îi place mărirea?
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred că ar interesa pe cineva mărimea penisului, drept informare un penis mai mare de 15 cm va provoca durere pentru parteneră, sper că te-am lămurit. Asta dacă auzi Zmei cu 19 cm în penis. (MINT)

| Fatamuntilor a răspuns:

Nooo vad ca ti-a raspuns doar baietii!
NU conteaza marimea penisului atata timp cat il folosesti cum trebuie.Atata timp cat,, jucaria '' e funtionala faci treaba buna si un de penis de 10 cm.Pe alta parte el poate,, muri''(penisul) cand ti-e lumea mai draga chiar daca 19 cm sau mai mult.

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Frumos răspuns happy

| Azµre a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Corect! Și culmea puțini știu că un penis mare >16 cm are probleme de erecție, vascularizarea lui se face cam pe jumătate. :*

greece12
| greece12 a răspuns:

Si vei auzi inca multe, fii sigura.
Fie sunt lipsite de experienta, fie de cultura, fie de bun simt.
O femeie adevarata trece sub tacere absoluta secretele si amanuntele alcovului personal, este mult prea intim si se impune sa-l respecti.

| Azµre a răspuns:

Nu e vascularizat îndeajuns, ceea ce face ca, glandul, capul să fie moale, iar în timp la 30 de ani va trebui să i-a viagra să stea sculată.

| Azµre a răspuns:

Fete, fetele se dau și ele mari cum se dau băieții doar nu o să îți recunoască vreuna că prietenul ei are un penis de 13 cm o să zică că e de 18-19 cm ( ceea ce e o raritate doar 2% din populație au așa ceva )

| SupradozaDeViise a răspuns:

Heii! Nu conteaza marimea.Adica daca pentru tine conteaza gaseste-ti pe cineva pe marimea ta.

| TempusVernum a răspuns:

Hai sa zicem asa. Conteaza. Problema e pentru cat timp? La 70 de ani te uiti la sotul tau si iti amintesti cat de mare o avea odata? Pe bune acum! Sexul nu tine forever! Se serveste cat e cald o perioada. Treaba asta nu tine pentru totdeauna! Unei fete cu scaun la cap nu-i pasa de asa ceva intrucat stie ca viata nu se rezuma la sex, ci la a avea ce mancare pune pe masa ziua urmatoare!

| Earthroot a răspuns (pentru Azµre):

Chinezii aia sînt multi nu gluma, cu tot cu fratii lor asiatici.Trage tare in jos la statistica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prea greu

| mona a răspuns:

Marimea nu conteaza pentru ca degeaba e mare si nu sti ce sa faci cu ea, marimea conteaza mai mult pentru baieti, fetele nu sunt prea interesate de asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă dar la vîrsta ta ar trebui să fii informată, si la curent cu aceste lucruri.

| Felys a răspuns:

Cand cunosti prima data un baiat il intrebi cat o are in pantaloni sau te intereseaza personalitatea lui, modul de a gandii, comportamentul, aia e ce conteaza nu dimensiunile intime

| drhotzu a răspuns:

Aoleu ce de ilustrii ganditori avem aici!
normal ca este importanta marimea... dar nu atat de mult, ideea este asa: ideal este sa fie de marime medie, sa spunem 15-19/20 cm. prea mica nu este bine ca nu simti nimic, prea mare iarasi ai o problema ca devine dureros, si cand este dureros este no fun!
m-am saturat de clisee d-astea vai marimea nu conteaza, cu asta se consoleaza baietii cu puta mica si fetele care au prieten cu puta mica!

| RAY a răspuns:

Daca ar fi contat cu adevarat am avea pensiuri imense conform evolutiei omului, pe un barbat trebuie sal caracterizeze mintea nu ce are in pantaloni, nu ai auzit de preludiu care e dovedit stiintific ca ofera orgasme, folosesti mintea ca e fb

| greyhound a răspuns:

Mda, interesante raspunsuri... si daca am trai intr-o lume utopica cam asta ar fi realitatea.
Doar ca traim intr-o lume partial superficiala si desi nici o femeie nu va recunoaste vreodata ca tine cont si de marime (la fel si barbatii cu alte aspecte) adevarul este altul.
Toti cei care au comentat pana acum si-au spus parerea despre persoana lor dar nu pot baga mana in foc pentru restul populatiei iar adevarul general acceptat in lume e ca marimea chiar conteaza

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Imi place raspunsul tau.

| darrio2007 a răspuns:

Cand esti dornica si o ai in fata fii sigura ca nu te mai intereseaza marimea.Mai ales daca purtatorul stie sa umble cu ea.Decat una mare si bleaga mai bine una mai mica si jucausa.

| darrio2007 a răspuns:

Ai intrat pe TPU doar pentru a pune aceasta intrebare? Si fara a-ti face cont.Inseamna ca te roade tare.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu ma intereseaza marimea, vreau sa "urlu" de placere nu de durere!
decat lunga si bleaga, mai bine mica si jucausablushing uh ce am putut sa zichee hee
O zi frumoasa sa aihappy

| DNSK a răspuns:

Pentru mine nu conteaza marimea baghetei, ci magia din ea. Serios acum, sunt foarte putine fete care vor spune ca vor un penis de 20 de cm. creeaza disconfort oricarei persoane normale

| Fatamuntilor a răspuns (pentru darrio2007):

Dario...a pus intrebarea, apoi a sters-o.De aceiia apare anonimbig grin

| BSwwatch a răspuns:

Eu cred ca prea exagerate sunt raspunsurile, nu am vazut un raspuns care sa fie pro, cea ce-mi pune un semn de intrebare, nu este o regula, poti sa o ai un penis de 17-18 cm si sa fie perfect actul sexual, cine a spus ca trebuie introdus un penis in totalitate? te opresi la limita, mai bine sa ai de unde decat sa n-ai ce baga, probleme de erectie poti avea si cu un penis de 13-14 cm, da... vulpea cand n-ajunge la struguri spune ca-s acrii!

| Oana92 a răspuns:

NU conteaza. Degeaba este un barbat foarte dotat din acest punct de vedere daca nu stie ce sa faca cu o femeie in pat...

caramela
| caramela a răspuns (pentru Azµre):

Asta da dezbaterehee hee mai ceva ca la guvernhee hee

| Azµre a răspuns (pentru caramela):

Unii o vor mare alții o vor mică și tot așa, la urma urmei tai-o dă-o încolo...

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Marimea nu conteaza(uneori). Ca sa fiu mai explicit, eu personal am 19L cu 6G, toate partenerele, pana la actuala, au fost virgine. Vreau sa-ti spun ca a trebuit fooarte multa rabdare si "autocunoastere" ca sa fie totul super ok in dormitor. Actuala are cam 5 parteneri la activ, dar este extrem de satisfacuta. Din ce am discutat cu anumite persoane(fete), care au experienta, au spus ca cel mai mult conteaza grosimea pentru ele. Sper ca te-am ajutat sa iti faci o idee. O zi buna

| Pitzipoanca a răspuns:

"It's not the size of the guitar that matters, it's how you use it."
Nu conteaza marimea, conteaza tehnica.
Contrar aparentelor, sunt mari sanse ca dimensiuni mai mari sa presupuna o partida mai putin reusita.