| anonim_4396 a întrebat:

Intrebari pentru fete:
Marimea penisului conteaza in partidele de sex? Sau cat la 100 credeti ca conteaza marimea pentru voi?
Scuzati-ma ca pun acasta intrebare dar aud diverse variante.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand ti-e foame,pe tine te intereseaza cat de mare e furculita cu care vei manca sau mancarea din fata ta?
Asa e si cu dimensiunile penisului,este doar o obsesie masculina, bazata pe spiritul competitiv masculin, e ultimul lucru de care tine cont o fata, in pat.
Nu e important sa ai vioara, important este sa stii sa canti la ea.

41 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sarut mana.Mi-ati luat-o inainte. Mai sus sunt intrebarile grele.

| OanaMada a răspuns (pentru BSwwatch):

laughing Scurt si la obiect ai dreptatelaughing hai sa nu ne mai ascundem PRO!laughing

| Violente a răspuns:

Dacă il iubesti si traiesti cu adevarat clipa, o s-o simți de 10 metri, te asigur!

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Marimea conteaza intotdeauna sau sexul de calitate trebuie sa dureze mult?
161 vizualizari | Luni, 11 Martie 2013

Cum sexul joaca un rol atat de important in cadrul unei relatii, inevitabil apar intrebari de genul: cate partide trebuie sa facem pe saptamana pentru o viata sexuala sanatoasa, cat ar trebui sa dureze sexul sau cat de importanta este marimea penisului?

1. Marimea conteaza

RELATIV. Femeile prefera barbatii mai dotati potrivit lui Seth Prosterman consilier de cupluri, insa criteriul este pur estetic si nu are legatura cu capacitatea de satisfacere sexuala. Deci, ideea de "mai mare = mai bine", nu are o baza practica ci una estetica. Foarte putine femei multumite de prestatia sexuala a partenerului tin cont de dimensiuni. Studiile au demonstrat ca dimensiunile unui penis normal variaza intre 13- 15 cm (lungime) in erectie, si de 8-9 cm in stare flasca.

2. Cele mai bune partide de sex sunt cele spontane

FALS. Desi spontaneitatea este o componenta importanta a vietii de cuplu uneori programul celor doi parteneri este atat de diferit, incat spontaneitatea unuia nu primeste nici pe departe raspunsul asteptat de la celalalt si astfel se creeaza mai degraba motive de tensiune decat de bucurie. În acest caz programarea partidelor de sex ar putea fi benefica si v-ar putea imbunatati viata sexuala. În plus asteptarea va va incita, iar faptul ca vei veti sti ca ziua cea mare se apropie va va face nerabdatori.

3. Sexul de calitate dureaza mult

FALS. Importante sunt senzatiile si nu timpul scurs. Asa ca o partida de sex de 10 minute poate fi la fel de satisfacatoare ca una de o jumatate de ora. Potrivit cercetatorilor americani de la Sciety for Sex Therapy and Research, o partida ideala de sex dureaza intre 3 si 13 minute. "Un timp record de 1-2 minute este mult prea scurt pentru un act sexual satisfacator. În acest caz este vorba despre ejaculare precoce. Pe de alta parte, daca o partida depaseste 13 minute, atunci devine prea lunga", atrage atentia Dan Peretianu, sexolog la Centrul Medical Povernei din Bucuresti.

4. Trebuie sa faci sex de 3 ori pe saptamana

RELATIV. Statisticile arata ca, in general, un cuplu de 30 de ani are aproximativ doua-trei raporturi sexuale pe saptamana, frecventa acestora scazand pe masura ce trec anii. Însa, important e ca amandoi partenerii sa fie multumiti de numarul contactelor sexuale.

5. Ambii parteneri trebuie sa aiba mereu starea necesara

FALS. Este normal ca unul dintre parteneri sa nu aiba dispozitia necesara de a face sex in aproximativ 15% din timp. O multime de factori pot contribui la indispozitie: stresul, oboseala. Nu trebuie sa-ti faci griji in acest sens, fiecare are organismul lui, nu trebuie sa faci sex in fiecare zi pentru a avea o viata sexuala sanatoasa. Nu trebuie nici sa astepti ca starea de spirit sa I se schimbe de la sine, ofera-i in aceste momente partenerului tau afectiune si asteapta pana data viitoare. Daca lucrurile nu se schimba, incearca sa creezi o atmosfera incitanta (uitati-va la filme erotice impreuna, de pilda).

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Nu, nu contează. Penisul mare, ne provoacă dureri. O fată te va iubi cum ești tu! Cu penis mare, sau mic. NU CONTEAZĂ MĂRIMEA!

| Miky1 a răspuns:

Da.Speifica varsta si lungimea penisului.Te vom lamuri.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Azµre):

Si de unde stii tu ca nu vorbesc serios? le-o masori tu alora care sunt cu ele?
pe de alta parte, de unde stii tu ca ne laudam ca avem datai maciucile? crede-ma, si fetele vorbesc intre ele toate detaliile, cele care au o varsta si nu sunt niste pustoaice chiar nu au de ce sa minta si se consulta cu amicele apropiate cand vine vorba de viata intima.
dati in penibil cu presupunerile astea de 2 lei.

| dragodana a răspuns:

Salut! Barbatii sunt ahtiati sa stie ca sunt mai dotati ca altii.Pentru mine marimea conteaza. Iubitul meu are 23 cm si ma atinge(inauntru) perfect.Nu e nicio minciuna, ci purul adevar.Am masurat-o chiar eu.El este exceptia de la regula. Functioneaza foarte bine chiar si dupa 30 ani.Sic!

| BSwwatch a răspuns (pentru OanaMada):

laughing

| acidickiddo a răspuns:

Normal ca auzi diferite variante, din moment ce unele fete/femei afirma sus si tare,, Un penis mai mare ma satisface total!,,. Pentru unele conteaza mai mult, pentru altele mai putin.Parerea mea e ca trebuie sa stii meserie, cum s.ar spune, ca degeaba ai dotare, daca nu stii s.o folosesti. Femeile pot fi satisfacute de un penis mic, spre exemplu.In ziua de azi, inca de ceva timp incoace, se merge pe premisa,, mai bine mai mare, decat mic,,. Conteaza mult si placerea pe care o simti intr.o partida cu un penis mic si placerea pe care o simti intr.o partida cu ceva mai serios big grin.Parerile sunt impartite iar eu fiind femeie, la fel, imi dau cu parerea.N.am sa.ti mai spun decat atat:satisfactia din timpul si dupa actul in sine conteaza, ca pana la urma n.am sa stau s.o masor cu privirea o jumatate de ora ca sa imi dau seama daca e potrivita pentru vagin sau nu laughing)

| Popescu_Elena_1976 a răspuns:

M-a aruncat pe pat şi şi-a băgat-o în mine. Toată. O simţeam aşa de bine. Nu m-am putut abţine. ....https://biovitamina.ro/pentru-ca-marimea-conteaza/