Iubitei mele i-a venit menstruatia pe data de 15.04. 2012
iar luna aceasta pe 12.05. 2012
Dece i-a venit menstruatia mai devreme
Poate fii Insarcinata?!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Culoarea menstruatiei poate diferi in mod normal de la rosu foarte deschis pana la maroniu inchis.
Daca ati facut sex chiar inainte de ciclu si protejat sunt sanse mici sa ramana gravida.
Exista in schimb si situatii cand peste sarcina pot fi sangerari, iar in acest caz va fi mai altfel sangerarea.
Ar putea face orientativ un test de sarcina din prima urina de dimineata.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ciclu mesntrual este de 28 de zile - ideal, deci daca socotesti, menstruatia iubitei tale a venit exact la timp.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ explică (pentru evenso):

Dar nu am mai facut sex de pe 14.04. 2012 si nu i-a venit la fel la culoare a venit mai rosiatic adica inainte ii venea mai inchis acum i-a venit mai deschiscrying

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ explică (pentru evenso):

Evenso in ce zi ar trebui sa faca testul?
Si decare?!
Barza SureCheck Decare?!
Crezi ca este mai bun

evenso
| evenso a răspuns (pentru ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ):

La 14 zile de regula ( deci o poate face maine dimineata )
Daca rezultatul va fi negativ sa stii ca poate fi un fals negativ si trebuie repetat peste inca o saptamana.
Sunt multe tipuri de teste, cel mai bine sa intrebi la farmacie care este cel mai bun si sa nu alegi care este mai ieftina.
SureCheck este foarte bun dupa parerea mea.