| Pitic a întrebat:

Iubitul meu are prostul obicei de a mintii fara motiv. Ascunde lucruri stiind ca ma deranjeaza.
nu mai suport sa aflu de la alte persoane ceea ce face el
Am discutat, i- am spus, i-am demonstrat ca orice ar fi daca spune adevarul gasim impreuna solutii.
Nu stiu cum sa il fac sa renunte la obiceiul asta prost.

10 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Nu ai cum! Ti-o spun pentru ca sunt baiat. O sa isi dea seama daca te iubeste si o sa te piarda. Daca incerci sa il schimbi o sa faci alt "monstru", concluzia este ca el trebuie sa realizeze ceea ce face... daca nu pa si pussi. laughing

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Poate nu e obicei, din ce spui tu iubitul tau are comportamentul unui mitoman, si asta e o boala psihica

| shadow72 a răspuns:

Eu eram pe ideea ca nu e treaba prietenei sa stie ce fac, asa ca nu ii spuneam.ea a facut o chestie inteligenta si mi-a spus ca pana nu incep sa am incredere in ea si sa vorbesc despre ceea ce fac nu mai ating sanii...si a mers

Răspuns utilizator avertizat
| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu il poti schimba. O sa isi dea seama de greselile facute doar cand o sa te piarda.

| Deear10 a răspuns:

Stii vorba aia ca lupul isi schimba blana, dar naravul,ba! Consider ca la el e vorba de o problema fizica deseori involuntara, asa s-a obisnuit si nu poate scapa de obiceiul asta! eu o asociezi cu persoanele cleptomane (care fura, fara a avea un anumit motiv, pot fi foarte bogati, dar tot isi gasesc motive sa fure)...deci nu prea ai cum sa-i schimbi comportamentul! mai degraba sa-l schimbi pe el cu un alt baiat happy respecta-te pe tine si oferati ceea ce meriti, nu sa ti un mincinos langa tine! Bafta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine renunță tu la un mincinos!
Pa, pa.

| EUBMV89 a răspuns:

Ufff... grava problema. Sfatul meu este sa nu incerci sa il schimbi, nu de alta ci pentru ca nu vei reusi. Trebuie sa isi dea seama ca te iubeste cu adevarat pentru a se schimba el singur, si pentru a isi da seama de asta ar trebui sa te piarda. Eu zic ca data viitoare cand il prinzi cu minciuna in sac (sa ai si o proba de asta) sa ii spui ca te-ai saturat si ca nu mai suporti sa te minta tot timpul, si ca ai decis sa termini cu el, pentru ca te face sa suferi prea mult cu minciunile lui si nu esti dispusa sa suferi la infinit ca preferi sa suferi un timp dupa el ca il iubesti si iti va fi greu, dar preferi asta decat sa fi mintia tot timpul. Daca el chicar te iubeste cand va vede ca te pierde va face tot posibilul sa nu te piarda (probabil dupa cateva zile va veni si iti va cere iertare), daca nu inseamna ca nu te iubeste si in cazul asta eu te sfatuiesc sa nu mai continui cu el. In cazul in care vine sa iti ceara iertare si iti spune ca se va schimba spune-i ca nu il crezi cum minte tot timpul tu nu mai stii ce sa crezi, daca vezi ca insista iarta-l, dar fi cu ochi pe el, daca continua sa te minta inseamna ca deja are o boala prea grava si ar trebui sa caute ajutor medic (adica sa mearga la psicolog). Sper sa iti fie de folos sftaul. Mult succes.

| Phini a răspuns (pentru shadow72):

laughing prietena ta stie sa puna punctul pe i.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Mda. Asa pateam si eu, ma mintea in fata. Pana azi cand mi-am dat seama ca de fapt astea erau pretexte sa ne despartim.