| Purelife a întrebat:

Iubitul meu iese in fiecare weekend in cluburi cu baietii+3-4 fete insa pe mine nu m- a luat niciodata cu el. Suntem de un an si 8 luni impreuna. Ce ar trebui sa cred si sa fac in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| asdfghjkl1231 a răspuns:

Si eu sunt impreuna cu un baiat de 2 ani.
La inceput si el mergea in cluburi. In primele 7-8 luni l-am lasat, pentru ca eu nu gandeam, eram mica si nu prea aveam planuri. Lasam totul in voia sortii. Insa, la un moment dat i-a pierit cheful odata cu varsta, pe langa asta erau certuri mereu cand el pleca, asa ca la un moment dat a incetat. De un an jumatate (aprox.) sunt 100% sigura ca nu a mai iesit. Cum mie nu imi place sa ies, a incetat si el. Asa ca, incearca sa te iei de el, pur si simplu spune-i ca te deranjeaza. Nici lui nu i-ar conveni daca tu ai iesi week end de week end cu prietenele + baietiwinking.
Daca nu vrea sa inceteze, e posibil sa aiba ceva de ascuns.
Totusi cati ani ai tu, si cati are el?

20 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sa ii spui ca asa cum el vrea sa se recreeze, vrei si tu, si vei iesii si tu cu alte persoane in club sa vezi daca ii convine

| Nonzen a răspuns:

Salut Purelife! happy
Auzi la el, nu te lasă în cluburi... Cred că-i logic că-ți ascunde ceva, deci spune-i hotărât că și tu ai dreptul la distracție, dacă nu în compania lui, ia-ți și tu niște fete și câțiva băieți... Și spioneazăl.

Draga mea, cum să decidă el asupra vieții tale!? Hai ia-ți rochia și fugi în club.
Încă citești, n-ai ajuns deja!? tongue laughing
Baftă! big grin

| RAY a răspuns:

Nimic,lasa-l sa se distreze e tanar iese cu amici lui in oras, daca era baiat cuminte era plictisitor dar asa te tine in suspans si il iubesti mai mult

| Purelife explică (pentru RAY):

A si nu ar trebui sa ma ingrijorez ca desi sunt de un an si 8 luni cu el nu am iesit niciodata impreuna undeva

| RAY a răspuns (pentru Purelife):

Daca eu as fi fata si as avea un baiat care face asa ceva i-as da papuci de mult, dar vina e a ta ca continui nu a lui, va plac badboys astia sa fim seriosi, il iubesti mult ca de asta face, un badboy de asta sti prea bine ca nu iasa cu iubita in oras o tine pe post de rezerva in timp ce aduna trofee

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatului ii este rusine cu tine nu ai ce cauta cu el in oras, in concluzie, te retragi elegant din relatie

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Cum adica sa il lasi, halele maica sfanta TU nu ai nici un drept sa ii ceri socoteala, singura fiinta umana la care prietenul tau trebuie sa ii ceara aprobare si socoteala este MAMA lui! Adica intr-o relatie eu daca vreau sa ies trebuie sa iti cer tie voie? pai daca e asa, te rog frumos paseste pe usa, saracul baiat este indemnat la sclavie din cauza ca iubitei lui nu-i place in club, sa stea iubita acasa ca cloca si lasa baiatul sa se distreze, NU AI nici un drept sa ii tai aripile libertatii lui! inca odata repet faptul ca esti in relatie cu el nu iti da NICI UN DREPT DE CONTROL ASUPRA LUI, dar voi muierilor nu vreti sa intelegeti lucrul asta

| Purelife explică (pentru asdfghjkl1231):

Eu am 17 si el 19. In primul an nu prea iesea. A inceput sa iasa in vara weekend de weekend apoi a incetat si acum a inceput sa iasa iar. I-am spus ca nu mi se pare normal insa imi spunea ca nu face nimic rau daca iese cu baietii in club si ca are treaba cu nicio fata, sa am incredere in el.

| Purelife explică (pentru Purelife):

Ca nu are treaba*

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Faza este urmatoarea: Eu nu sunt superioara lui, si el nu este superior mie. Daca nu era de acord, pleca. Este liber sa o faca daca vreodata va simti nevoia si el stie asa. Nu ii tin socoteala. Doar ca nici cum a spus fata mai sus, ca ea sta acasa si el iese cu nu stiu cine. Ceva nu e in regula, nu ti se pare? Nu cred ca ii statea in brate daca o lua cu elwinking. Nu este primul comentariu fara rost dat de tine. Nu tu traiesti cu noi, sa vezi cum ne intelegem, si care este armonia.

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru Purelife):

E normal sa iti spuna ca nu are treaba cu nimeni. Majoritatea sunt atat de lasi, incat nu iti pot spune nici macar la telefon cand si-au gasit pe altcineva, dar fata in fata? Tu i-ai sugerat vreodata sa mergi cu el?

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si uite ca nu toti baietii sunt ca tine. Altii gandesc diferit. Dar daca tu esti genul: din creanga in creanga, nu cred ca e problema mea laughing Deci nu am nici o obligatie sa iti iau parerea in seama. Numai bine.

| Divy a răspuns:

Dacă nu a ieșit cu tine relația practic nu există e simplu

Sau are treabă cu fetițele, nu se știe niciodată.

| Purelife explică (pentru asdfghjkl1231):

Nu i-am sugerat pentru ca nu am vrut sa o ia ca si o obligatie. M-am gandit ca daca isi doreste asta ar trebui sa fie el cel cu propunerea. Nu stiu daca sa cred ca are treaba cu alte fete, avem zile cand vorbim pe aproape tot parcursul zilei.

| Purelife explică (pentru Purelife):

M-am gandit si la varianta ca poate este influentat de persoanele cu care isi petrece timpul sau poate pur si simplu ii este rusine sa se afiseze cu mine. happy

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru Purelife):

Uite, poate nu are treaba cu nimeni. Doar ca sunt aproape 2 ani, si eu una nu as accepta dupa atata timp sa se comporte astfel. Ori imi demonstrezi ca ma iubesti, ori o lasam balta. Nu are rost sa iti pierzi timpul cu cineva care cine stie pentru ce sta cu tine. Propune-i odata sa il insotesti. Si observa reactia lui. De aici iti vei da seama. Daca se comporta agresiv si se enerveaza, e clara treaba. daca va accepta nu va trebui sa iti mai faci griji.

| Purelife explică (pentru asdfghjkl1231):

Simt ca ma iubeste, isi arata afectiunea fata de mine doar ca atunci cand este vorba sa iasa sau cand este impreuna cu acesti amici parca este alta persoana.

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru Purelife):

Sa o luam asa: daca ii este rusine cu tine, clar nu te merita! El pe tine, nu tu pe el! Esti fata, meriti ceva mai mult nu crezi?
Daca te iubeste nu se lasa influentat de prieteni. Cu atat mai putin de ei. Daca va continua asa, cu ei va ramane. Poate ca te iubeste dar bineinteles, este la varsta aia mai "fluturatica". Nu cred ca esti de comparat cu prietenii sai.

| Purelife explică (pentru asdfghjkl1231):

Multumesc frumos pentru sfaturi!

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru Purelife):

Cu placere! Numai bine!