| Patricia96 a întrebat:

Iubitul meu(suntem in relatie de 6 luni) mi-a spus astazi ca este indragostit de colega lui sad...dar, nu vrea sa se desparta mine, ma iubeste enorm.Ce sa fac? ma simt pe locul 2 acum..Adica,atunci cand iubesti nu mai ai loc pentru altii/altele...help meeee.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

El daca te-ai iubi nu s-ar fi indragostit de alta, e logic.
Cat timp esti indragistita de el nu vezi lucrurile clar, dupa ce iit va trece altfel o sa vezi.
Chiar nu te pot incuraja cu el, doar daca asta doresti sa fii, ROATA DE REZERVA sau pe locul 2 exact cum ai scris si tu.

9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Da-i liber, se foloseste de tine si vrea sa te tina de rezerva.

| Patricia96 explică (pentru evenso):

Cum sa-i dau libersad off..eu il iubesc.Si sunt sigura ca si el, dar...de ce e atras de ea? nu inteleg.Eu una il vad cel mai frumos dintre toti baietii.iar el. crying...Dar a zis ca e atras deoarece e dinamica

| Patricia96 explică (pentru evenso):

Ai dreptate. Multumesc din suflet!

evenso
| evenso a răspuns (pentru Patricia96):

Cu placere happy
Sa fii iubita!

| Bubu4 a răspuns:

Inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat, i-ai umplut doar golul din viata. iar acum ca a aparut o fata de care se simte atras gata, toate sentimentele pentru tine au disparut?! Nu se face asa, vor fi si alti baieti care sa te faca fericita si sa nu te puna pe locul 2. e decizia ta ce faci.

| Patricia96 explică (pentru Bubu4):

Păi el mi-a spus ca ma iubeste enorm si ca nu vrea sa ma lase niciodata..si ca e atras decat de felul ei dinamic, nu de fizic ...cum vine asta! Ma simt aiurea.

| Bubu4 a răspuns (pentru Patricia96):

Adica tu esti monotona, s-a obisnuit cu tine si fiecare persoana care va avea ceva nou ii va sari in ochi. Intr-o relatie trebuie sa pastrezi o doza de mister, sa il surprinzi in fiecare zi cu ceva nou pe iubitul tau, daca nu ajunge sa se indragosteasca de altcineva.Din proprie experienta iti spun sa ii oferi putin cate putin din tine si niciodata nu se va plictisi si va cauta ceva nou in alta parte.

| CosminutzaAdee a răspuns:

E imposibil ca pe tine sa te iubeasca enorm si sa fie indragostit de colega lui in acelasi timp. Posibil chiar sa te iubeasca enorm si sa spuna ca e indragostit de colega lui dintr-un anumit motivwinkingDar mai este posibil sa fie indragostit de colega lui si sa nu vrea sa se desparta de tine dintr-un anumit motiv.Trebuie sa te gandesti mai bine.Bafta:*

| mona a răspuns:

Nu cred ca te iubeste daca s a indragostit de alta