| Sarai a întrebat:

La ce varsta ati avut prima relatie? Este vreo diferenta intre voi cei de atunci si voi cei de acum? Daca da, care este aceea? happy

14 răspunsuri:
| HollyRulzz a răspuns:

Pai prima mea relatie a fost la varsta de 12-13 ani. Acum am 15 ani. Diferenta este ca atunci nu am stiut ce inseamna iubirea si a iubi iar acum stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| Sarai explică (pentru EllaBlackEyes):

Si era mai bine atunci sau acum? happy

| Azµre a răspuns:

Prima relație am avut-o la 16 ani. Ultima o am de la 20 de ani deja au trecut 4 ani de atunci.
Prin urmare da este o diferență din toate punctele de vedere. Gândirea și etalarea sentimentelor.

Răspuns utilizator avertizat
| wolder a răspuns:

Prima relatie a inceput la 13 ani si a durat 2 ani.
Atunci eram mai imatura, imi placea sa vorbesc mult cu acea persoana si nu prea ne dadeam seama de sentimente. Pe parcusul relatiei am invatat amandoi sa iubim, sa respectam si sa ne intelegem.

| Wehes a răspuns:

Prima : 12 ani ( a fost o joaca mai mult, am explorat lumea asta a ''relatiilor''. )
Acum la 17 ani, e o mare diferenta, mentalitate diferita si nu mai vreau aventuri ci o relatie stabila.

| ORDKEO a răspuns:

Mda,prima pe la vreo 13, a durat 1 saptamana sau 2 nu mai stiu, dar stiu ca imi placea de ala enorm...acum m-am schimbat, traiesc altfel, iubesc altfel, gandesc altfel.

| Oana92 a răspuns:

Aveamm aproape 14 ani. Categoric sunt altfel acum, au trecut aproape 7 ani. Sunt mult mai matura, mai cu picioarele pe pamant si stiu ce e de fapt dragostea.

| pisicutzatha12 a răspuns:

Sinera sa fiu, la 11 sau 12 ani dar am iubit doar odata in viata pana acum

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Obligat ca e o foarte mare diferenta.pe atunci cred ca aveam 12-13 ani, ca baiata i-mi era gandul doar la prostii si nu-mi pasa de nimic.acum la mai bine de 10 ani de la prim mea relatia daca o putem numi relatie. sunt altfel stii ce e dragostea dar si durerea, simti cum e viata buna rea

| DNSK a răspuns:

E o diferenta imensa, cum a zis si azure, acumulezi experienta, te maturizezi. nu faci acelasi lucruri la 24 ce le-ai facut si la 14-15. sau daca le faci inseamna ca esti mai mult decat praf

| DeeaRi a răspuns:

La 12 ani. Atunci stateam si doar ne sarutam in clasa si in spatele scoli. Apoi relatiile au devenit mai complexe, cu sentimente mai mari. Faceam greseli din nestiinta, din orgoliu sau gelozie. Am invat ca mai tb sa mai inchid ochii la anumite lucruri si sa trec peste.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, cand eram piticel visam la feti frumosi cu cai in frunte, acum ma rezum doar la calarit.