| iuliafjsc a întrebat:

La ce varsta credeti voi ca ar trebui incaputa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| Anndreii a răspuns:

In mod normal viata sexuala se incepe la 16 ani, dar mai nou am vazut ca si la 14, deci daca te incadrezi intre e perfect big grin

| soul2soull a răspuns:

Atunci cand iti spui singur/a

Gata vreau sa-mi incep viata sexuala vreau sa fac sex (atunci cand esti pregatit/a) punct

| Maui a răspuns:

Cand esti pregatita fizic si psihic. De preferat de la 16 ani.

| Alexaa_4438 a răspuns:

Depinde de varsta, nu prea sunt de acord sa-ti incepi viata sexuala la 16 ani.Conteaza si daca te simtit tu pregatit/a, unele fete raman virgine chiar si la 22 de ani si nu e o rusine.Din cate am intalnit eu la fete, se incepe pe la 17-18 si la baieti pe la 16-17.

| NeneaGogu a răspuns:

Cine si unde scrie ca la 16 ani? in primul rand informati-va despre anatomia si fiziologia organelor sexuale, la ce varsta se dezvolta acestea pentru a putea incepe viata sexuala, dupa mintea mea extraordinara si plenipotentiala zic ca pentru fete sa fie inte 17-18 ani iar pentru baieti depinde de fete laughing

| roxaa15 a răspuns:

La varsta care te simti pregatita fizic psihic si ai toate cunostintele despre ce inseamna o sarcina ce inseamna Btu, si cum sa previ, ca sa nu intrebi dupa aia pe TPU ce sa faci in caz de vreun"" accident"". Bafta

| EchoWinds a răspuns:

18 ani desigur

| Prezidentul a răspuns:

16-18

| Silviu591 a răspuns:

18 happy maybe i'm old fashion.dar asa cred ca e cel mai matur.

| Florin12701990 a răspuns:

Când ești pregătit 16-18 ani

| PamPamPaaaam a răspuns:

Când eşti pregătită si când crezi că persoana de lângă tine merită "sacrificiul" laughing.

| xxs22 a răspuns:

18!

| iuliafjsc explică (pentru Anndreii):

16 ani?! interesant!

| iuliafjsc explică (pentru roxaa15):

laughing Ole, ole...eram curioasa ce cred tinerii, de parca eu as fi super batrana! laughing

| iuliafjsc explică:

Interesante raspunsuri! Le voi centraliza, insa prin jurul varstei de 16-18 ani se invart lucrurile. happy

| iuliafjsc explică (pentru StefaniaStefaniaj):

Mi se pare cel mai raţional răspuns. Nu există o regula: 14, 16 18 ani...cine spune că e obligatoriu să o începi?

| iuliafjsc explică (pentru Anndreii):

De ce in mod normal?*

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html