| loclclclclclclcllc a întrebat:

La inceputul anului un tip m-a placut, dar eu nu mi-am dat seama. nu stiu daca acum ma mai place, dar eu si atunci il placeam si inca il mai plac. fara sa imi dau seama atunci i-am cam frant inima si acum as vrea sa-i atrag atentia, dar nu stiu cum. nu vreau sa fiu insistenta si stiu ca el imi poarta pica. imi puteti da niste sfaturi? cum ma pot apropia de el?

4 răspunsuri:
| Ezeru a răspuns:

Complicat... Ar fi bine sa vorbesti cu el. Sa ii spui ceea ce ai simtit si simti si sa ii zici ca atunci nu ai vrut sa ii frangi inima, dar nu ai stiut cum sa reactionezi. Cere-ti scuze pentru ce s-a intamplat si spune-i ca i-l iubesti. Fii sincera cu el. Mult succeswinking

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Discută cu el despre asta, nu ai ce altceva să faci.

| RedDeath a răspuns:

Daca i-a placut de tine, ii va placea de tine mereu. Partea cu refuzul tinea si tine de caracterul tau. Daca te-a placut pe tine, implicit s-ar fi asteptat si la un refuz.
Cum te poti apropia de el? Pur si simplu il cauti si ii oferi ocazia de a iesi cu tine undeva. Mai departe te descurci tu.