| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit la prima vedere si nu stiu ce sa fac. O vad mereu in metrou, iesim amandoi de la job la aceeasi ora, ea vine din alta directie, dar ne intersectam, chiar daca nu o vad in metroul unde sunt eu, cobor si astept alt metrou, in speranta ca este acolo. Desi nu am vorbit nimic cu ea, e constienta ca o plac; odata a venit fix aproape de mine, unde stateam pe scaun. Apoi cand a trebuit sa cobor chiar daca am ocolit putin, m-am dus pe la usa unde era ea si a observat... Cand nu o vad o zi, ma gandesc mereu la ea, ca mi-ar fi facut ziua mult mai frumoasa daca era acolo cu mine, in acelasi metrou. Ma emotionez mereu cand o vad, prima data nu stia de ce ma uitam adesea la ea si ma evita, apoi si-a dat seama, chiar a intors privirea la mine ca un raspuns. Ma faceam ca ma uit in telefon si a inceput sa-mi atraga atentia, se facea ca o deranja ceva la pantof, etc. De obicei scriu ce simt pentru ea zilnic, intr-o aplicatie de notite.
In ochii mei e speciala, inalta ca si mine, cu pielea castanei coapte, parul cu breton, fix pe gustul meu si ochii cafenii precum cafeaua caldă în cea mai frumoasă ceașcă.
Parca ne asteptam zi de zi si parca ne pierdem pe zi ce trece...
Ce este de facut? Suntem cumva suflete pereche?

14 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu putem ști dacă sunteți suflete pereche, asta tu o sa afli când o să ieși cu ea la un date.
Calca-ti peste orgoliu și abordeaz-o într-o zi.Atat.

| wildthing a răspuns:

Pai daca ti-e clar ca exista reciprocitate, ce te impiedica sa te duci cu prima ocazie la ea, sa te prezinti frumos...si sa o inviti la o cafea? Ce astepti? Sa se plictiseasca? Sa ti-o ia altul inainte? Bate fierul cat e cald si grabeste-te...pentru ca nu ramane cald pentru mult timp.winking

| TheGentleman a răspuns (pentru wildthing):

Nu crezi că e valabil și pentru ea ce ai scris aici? big grin

| wildthing a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

De unde știi că și ea te place? Ați vorbit măcar vreodată? Știi ceva despre ea, cum o cheamă, poate are prieten...Nu e vorba de nimic în afară de niște gânduri ale tale, dacă voi nici măcar nu vorbiți să vedeți dacă aveți ceva în comun.
Dacă stai doar așa să îți imaginezi chestii va fi rău pentru tine, o dai în obsesie, depresie.Mi se pare deja ciudat să scrii chestii despre ea, cum se șterge pe pantof, gen wtf cine face asta?! Aș înțelege dacă ar fi iubita ta, dar așa e mai mult nebunie. Sfatul meu, ori intri în vorbă cu ea, ori uit-o și lasă nebuniile astea.

| Anonymous6527aaa a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa mergi si sa discutii cu ea, pana la urma nu ai nimic de pierdut, ba chiar poate te alegi si cu o relatie din treaba asta, si daca doamne fereste nu se intampla asta inseamna ca nu a fost sa fie, dar cel mai bine ar fi sa gandesti pozitiv pentru ca pana la urma sunt atatea semne si sentimntele probabil sunt reciproce! Multt succes, iti tin pumni!

P.s : daca ea nu a facut primul pas, e clar ca se asteapta ca tu sa l faci sau e o fire mai rusinoasa! Deci cel mai bine ar fi sa mergi!

| TheGentleman a răspuns (pentru wildthing):

De ce?

| dullcat a răspuns:

De unde stii ca e constienta de sentimentele tale? Pana cand nu aude nimic cert din gura ta, totul este simpla presupunere mai aproape sau mai departe de adevar. Oamenii nu sunt capabili sa citeasca gandurile si nici macar intentiile, semnalele fizice oferite de cele mai multe ori, caci sunt implicati 100 de alti factori la mijloc. Poate pe femeie chiar o deranja ceva la pantof.Nu iti face bine deloc sa persisti asa in incertitudine, in scenarii inventate si presupuneri.

Afli daca sunteti suflete pereche abia dupa o relatie de ani de zile, nu asa de pe strada.Imi pare rau, e adevarul dur, insa esti mult prea romantic for your own good.Viata reala nu e ca in filme, acestea clar avand o tona de influenta asupra modului in care gandesti si te comporti.Fie actionezi acum, fie pierzi, nu ajungi impreuna cu acea fata, happy ending, doar pentru ca asa e plotul filmului.Cauta-ti curajul, care in mod evident este ascuns pe acolo prin launtrul tau, doar ca nu stii, invit-o la o cafea sau ceva si vezi cum decurge treaba.Multa bafta!

| wildthing a răspuns (pentru TheGentleman):

Pentru ca ea e femeie.

| MarianWLF a răspuns:

In loc sa scrii despre ea mai bine i-ai spune acele cuvinte, nu te mananca sa spui un simplu "buna eu sunt X, care e numele tau?", daca suspini la ea fara sa comunicati e posibi sa nu o mai vezi intr-o zi, ce faci daca nu mai dai de ea la metrou? Profita sa iei un contact de la ea cat ai ocazia fie ca e nr de telefon sau social media.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate că sunteți suflete pereche.
Viața e ca o călătorie cu metroul.
Ca și cum ai merge din Lujerului la Unirii.
E frumos să trăiești din plin această intâlnire spontană.
Dar pentru că nu știi nimic despre această fată castanie e mai bine să nu-ți faci iluzii.
Ce-i de făcut?
Nu o mai urmări dacă nu ai curajul să o ceri de soție.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu exista suflete pereche, părerea mea happy
Daca vrei sa o cunoști mai bine, ia măsuri sau aștepți să vina ea sa.ti ceara un nr. de tel?
Daca ți.a mâncat pisica limba, poți să.i dai un bilețelwinking
Se vede că nu te.ai maturizat, no offence.
Ești bărbat sau copil? Când vrei cu adevărat ceva îndrăznești să faci ceva in acest sens nu aștepți să se întâmple ceva.

| AHHHHaaaa a răspuns:

Trezeste-te din vis si continua-ti antrenamentul cu mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multa multa infatuare. Treci la actiune si vezi de ai dreptate.