| cristinabab a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un baiat, suntem foarte apropiati, iesim pe afara si se poarta foarte frumos cu mine. Din ce mi-a zis el, lui ii plac baietii dar nu l-am vazut niciodata cu vreun baiat, sta mai mult cu fetele si cel mai mult cu mine. Oare am sansa sa il aduc pe calea cea buna si sa devina iubitul meu?

Multumesc tuturor pentru eventualele raspunsuri, chiar si pentru cele care contin jigniri

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nici o sansa, mai alea ca omul ti-a spus clar, in fata ca este gay si-i plac barbatii.

Nici nu trebuie tu sa vezi cand umbla cu alti baieti sau barbati, ca-i destul de discret tocmai ca sa nu afle ceilati adevarul despre el.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Tu il placi pe el sau doar te ambitionezi sa "il aduci pe calea cea buna"? Pare reteta perfecta pentru dezastru.

Cel mai bine il intrebi pe el de ce spune ca prefera baietii. Intreaba-l daca a a vut vreo experienta sexuala.
De ce sta cu fetele?

| Robert2526 a răspuns:

De unde stii tu care este "calea cea buna " pentru el?

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să-l vezi cu vreun băiat, mai ales într-o societate homofobă ca a noastră.
Slabe șanse să-l poți face să se îndrăgostească de tine, iar dacă prin cine știe ce minune s-ar întâmpla asta, să nu te aștepți și la sex!

| Kiran a răspuns:

Cred ca ai putea sa fiti impreuna si sa-i "permiti" din a se "rasfata" si cu barbati.

Evident ca acum depinde ce fel de barbati prefera, barbati barbati sau barbati cu comportament / fizic mai feminim, iar ambele tind sa cred cu tarie ca pot fi reversabile pentru el, aducandu-l pe calea "cea buna".

Ai putea prieteneste sa il intarasti in asa fel sa il reformezi drept barbat.