| anndreaa a întrebat:

Ma tot cert cu prietenul meu nu pot intelege a cui e vina, a mea sau a lui? Intr-o seara am iesit in oras cu el prietenii lui si o preatena de a mea din Italia. La inceput a fost ok dar dupa ne-am certat si nu am vb toata seara. Pe la sfarsiut am incercat sa vorbesc cu el dar imi zicea (dai drumu) am lasat-o asa cand am ajuns acasa am mai stat putin pe strada cu prietena mea si el m-a sunat si mi-a zis sa intru in casa am intrat si mi-a spus ca eu trebuie sa ma duc la el sa-i spun ca vreaus a vb! (asta odata )
cu cateva seri mai tarziua am iesit iar cu el in oras dar am esit cu matusile lui. El a propus sa stam la o terasa si i-am zis ca vreaus a ma plim si a zis ca daca stam la tereasa promite iesim maine seara doar noi 2 azi de dimineata sa aud ca nu iesim ca are treaba cica dupa mi-a zis ca nu are treaa ca ii e rau si eu i-am zis ca a promis si mi-a zis ca nu ne mai vedem deloc nici maine nici poimaine si nici sambata cand e ziua mamei!
Eu ce sa mai inteleg? a cu e vina? eu ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea, nu stiu daca gresesc, el te cam foloseste si te are sub papuc.
Faci cam ce zice el, ceea ce nu e bine.
Eu zic sa ai o discutie serioasa cu el in care ii poti spune ce te nemultumeste! In special faptul ca te neglijeaza.
E clar ca nu a vrut sa iasa cu tine, raul fiind motiv, si daca a vazut ca ai zis ceva, a zis ca nu va mai vedeti nici urmatoarele zile.
Poate esti prea insistenta. Stai si tu acasa, si asteapta sa te cheme el in oras.happy
Daca tot nu merge, e clar ca nu va potriviti si stii si tu ce trebuie sa faci.

| AdYtZu189 a răspuns:

Nu te supara pe mine dar o asemenia relatie nu o sa dureze foarte mult.O relatie serioasa inseamna iubire si incredere si daca iti promite ceva trebuie sa se tina de promisiune nu sa o dea dupaoa la intors. Daca lucrurile nu se schimba ar fi bine sa pui punct relatiei.Incearca sa vb si cu el si sai explici. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| anndreaa explică (pentru SefaTa97):

Da faza e ca i-am zis ok nu iesim in oras dar ne vedem face ceva ivn la tine jucam remi facem cv si a zis ok. Dar dupa nu stiu ce i-am mai zis eu si a inceput iar sa zica daca nu ne vedem in seara asta si nici maine ce faci ia sa vad si a zis pai zi ce ia i-am zis o sa vezi u si a zis bien hai nu mai avem ce vorbi! si e la munca l-am mai sunat de cateva ori dar nu a araspun ma gandesc ca o avea treaba sau nu rapsunde intentionat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai mult decat sigur ca ai omis parti foarte importante din mica ta povestioara. Daca prietenul tau ar fi scris intrebarea pot sa jur pe rosu ca ar fi sunat cu totul altfel.

Daca ma insel (nu ar fi imposibil) atunci nu te trateaza corect si de bun simt ar fi ori sa iti ceri drepturile ori sa pui punct relatiei.

| anndreaa explică (pentru AdYtZu189):

Cu promisul pot sa zic ca na promite cv si asa si este la mun vine obosit si na ca nici un serviciu farte usor nu are dar nu inteleg dc face asa cand vine vb sa vb cv serios tot evita a vorbim!

| neutrino a răspuns:

A ta, pentru ca ai fost la scoala degeaba.

| SefaTa97 a răspuns (pentru anndreaa):

E posibil sa nu raspunda intentionat.
Ii place sa se joace cu tine. Sa te"mijlogesti" de el.
Daca vrei sa-ti fie bine, asculta-ma.
Nu il mai suna. Daca te suna, raspunzi, daca nu, nu.( stiu ca e greu, dar altfel nu ai cum. )
Si nu il mai ruga sa va vedeti. Lasa-l! Sa te cheme el! Sa se roage el de tine.
Fii indiferenta o perioada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Intr-o seara am iesit in oras cu el prietenii lui si o preatena de a mea din Italia. La inceput a fost ok dar dupa ne-am certat si nu am vb toata seara" vrei sa intrii mai in detaliu, de ce anume v-ati certat? Cum ai permiti sa te comande in acest fel, daca as fi avut o sora care sa pateasca ce patesti tu era de rau, cu ea aveam ce aveam nu cu ala. Respectivul este genul de persoana geloasa care nu suporta ca tu sa faci ceva ce lui i se pare iesit din comun ( ca asa vede el lumea ), spune-i ca e liber ca taxiul si pe viitor sa nu caute sa te hartuiasca deoarece s-a infiintat politie si pe la noiwinking