| Andandut a întrebat:

Ne-am certat dintr-un motiv banal, eu nu i-am vorbit urat,doar i-am zis parerile mele(le-am exprimat frumos, fara jigniri), dar el a cam exagerat cu vorbele spunandu-mi ca deja il frec prea mult la cap, ca sunt "turca" apoi mi-a zis pa si mi-a inchis telefonul in nas.

Imi vine sa nu-l mai bag in seama astazi, nu vreau sa-i mai raspund la telefon, nu vreau sa-l mai aud, nu vreau sa-l mai vad, ma doare pentru ca nu ma asteptam sa-mi vorbeasca asa.

Chiar as avea nevoie de niste sfaturi in privinta asta. Multumesc.

8 răspunsuri:
| Damn26 a răspuns:

Poate ca l-a durut adevarul...si s-a enervat.
Ar trebui sa il lasi ''sa se calmeze''... si daca va vrea sa vorbiti nu il respinge ci vorbiti...
Daca intr-adevar te iubeste va veni la tine... Iar in momentul in care va veni la tine. spune-i ca te-a deranjat cum ti-a vorbit... Iar de aici. nah. vezi si tu reactia lui. Dar daca nu vine la tine. ti-as sugera sa il lasi in pace si sa nu il cauti tu. intr-un final te va cauta el si isi va cere si scuze daca te iubeste. :* Sper ca ti-am fost de ajutor! :* >big grin

| вяυηηєттα a răspuns:

Pai vb cu el! Ce are de gand cu relatia voastra!
is certuri banale.O sa va impacati!
Daca nu iti place cum ti-a zis vb cu el si ii zici ca te doare! Ai sufletwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru femei nu exista discutii, exista doar impunerea punctului lor de vedere. Indiferent daca o fac calm sau agresiv, ele repeta aceleasi lucruri pana accepti sa fi de acord cu ele.

Tu l-ai batut la cap, el nu a fost de acord, l-ai mai batut la cap, tot nu a fost de acord si pana la urma te-a facut turca. Pentru ca el spune un lucru si tu te porti de parca nu l-ai auzi. Cere-ti iertare!

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Incearca sa rezolvati problema asta fata in fata, poate vei reusi sa ii transimiti si un limbaj corporal si poate va intelege.Nu uita:vorbele sunt 10% dintr-o converstaie, iar miscarile sunt 90%. Bafta!

| Andandut explică (pentru がさいゆの):

Ma poti lamuri te rog la faza cu miscarile? Cum adica miscarile sunt 90%?
Fii mai explicit/a te rog foarte mult. Apropo ca ai zis ca vorbele sunt 10% dintr-o conversatie, imi da si asta semne de intrebare. El mereu imi spune ca vorbesc mult, degeaba si prost...straight face

| がさいゆの a răspuns (pentru Andandut):

Nu stii? Ti-am explicat mai simplu:miscare sau limbaj corporal.Adica gandeste-te logic:Te-ai invarti razand spunandu-i:Te rog frumos, asculta-ma! sauAi sta intr-o pozitie serioasa uitandu-te in ochii lui si spunandu-i:Trebuie sa vorbim.Tu ce crezi? Eu mai explicita de atat nu pot fi, imi pare rau.Si daca baiatul nu te asculta si nu te intelege, de ce il mai iubesti?

| Andandut explică (pentru がさいゆの):

Am inteles acum.Merci pentru exemplu.Eh,crezi ca comand eu daca sa mai iubesc sau nu? Il iubesc si gata, asta simt.
Il iubesc pentru ca are si parti bune iar ca orice om mai are si parti rele. O sa-l cumintesc eu intr-un final!happy

| がさいゆの a răspuns (pentru Andandut):

Foarte bine happy