| nothingelsematters a întrebat:

Neata.am o problema cu prietenul meu.de cate ori se enerveaza pe mine incepe si-mi reproseaza toate chestiile care l-au enervat la mine pana acuma.imi spune ca sunt imatura,ca nu am reusit sa imi gasesc de lucru pe vara ca el munceste nu ca mine,ca sunt copilaroasa,chiar aseara ne-am certat rau de tot pentru ca eu nu ma schimb,sa fiu mai matura,uneori il mai intreb daca ma iubeste,de ce ma iubeste, chestii de-astea si aseara mi-a spus ca sunt o copila de-aia intreb chestii de-astea desi ma intreaba si el imi spune ca el intreaba ca sa ma enerveze nu din acelasi motiv ca al meu.nu inteleg.el mereu le intoarce ca sa nu fie de vina.si cand eram amandoi ma lauda ca am note asa bune si ai mei nu ma lasa sa am libertatea cuvenita si acum pe mess imi spune ca de-aia nu ma lasa ai mei undeva pentru ca ei stiu ca sunt cu capul in nori.il deranjeaza ca de cate ori imi da ai mei bani ma duc sa imi iau de cele mai multe ori de imbracat ceva pentru mine,e o obsesie de-a mea,imi plac hainele,dar el ca sta in fiecare zi la pc si se joaca nu e o obsesie? a spus ca sunt jocuri pentru adulti nu de copii,ca el nu e un copil prin asta,si sa fiu multmita ca nu merge la c...e.i-am spus sa stea la tv,sa iasa cu prietenii lui,a spus ca el asa se relaxeaza.eu accept chestia asta la el, dar el e asa un magar.de ce imi face asta? am un defect pe care il recunosc pentru ca asa e nu sunt foarte comunicativa,si la telefon cand vorbim mi se intampla sa nu am ce sa ii spun, nu imi vine nimic in minte si se supara foarte tare pentru asta.eu nu vreau sa ma despart de el pentru ca il iubesc prea mult si stiu ca si el ma iubeste.dar in momente de tensiune e atat de nervos incat face asta, si ne suparam atat de tare incat imi vine sa sparg totul.face asta doar atunci cand nu suntem impreuna. cand sunt cu el e foarte ok.

12 răspunsuri:
| Criistyanna a răspuns:

Nu stiu ce parere au altii dar eu sincer nu as rezista cu un asa baiat langa mine. Eu sunt cu actualul meu prieten de un an si 3 luni si ne integem super bine. Niciodata nu mi-a reprosat nimic desi diferenta dintre noi doi este de 4 ani. Niciodata nu spune ca sunt copilaroasa, ( Doar atunci cand ma alina ) Dar asa dc sa nu spun, ne.am mai certat dar nu am facut mai mult decat sa tipam laughing si in continuare dupa 20 de min suntem ok. gen* ca si cum nimic nu s.a intamplat. Intr-un fel prietenul tau este cam delasator si nu iti ofera prea multa atentie. Incearca sa deschizi o discutie cu el atunci cand este calm si spune-i ca vreti sa vorbiti. Pur si simplu ii spui ca ai nevoie de mai multa atentie din partea lui si ca ai prefera sa fie mai bland cu tine. Si ai pus Punct. Heelllooo Mai sunt multi baieti pe pamant nu S.a oprit lumea la elwinking fruntea sus si nu-ti calca pe demnitate :d Stiu ca vei trece greu peste despartire dar eu zic ca o s afie mai bine asa. Gandeste-te mai departe si daca o sa formati o familie. Oare cum se vor dezvolta copii vostri in certuri si atitudine d.asta? hmm? eu zic ca nu e ok.
Sper ca ti-am deschis ochiiwinking multa bafta! :*
Dai funda? :d

| Hαppiηеss a răspuns:

Cred ca in cazul vostru e vorba de nepotrivire, sunt o gramada de oameni care pur si simplu orice ar face nu se potrivesc. Decat sa stai asa intr-o tensiune continua sa nu ii convina nimic din ce faci mai bine o lasi balta, asa esti tu copilaroasa asta iti e felul daca te-ar iubii cu adevarat te-ar accepta asa si nu ti-ar reprosa nimic, eu sunt de parere ca atunci cand te indragosteti de un om il vrei cu bune si cu rele nu incerci sa il schimbi pentru ca asa ti-a atras atentia. Sfatul meu ar fi sa stai si sa reflectezi daca el este omul care te face fericita si pe care il vrei alaturi, alegerea e a ta!

| neutrino a răspuns:

Sparge totul si racoreste-te. Aceasta nu este o relatie! De multe ori, chiar daca exista sentimente, nu este suficient pentru a avea o relatie frumoasa, asa cum este si normal.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
După cele citite,trebuie schimbate multe la el,nu la tine.
Acest băiat te jigneşte şi îţi reproşează multe lucruri,aţi ajuns prea departe şi ar trebui să porţi o discuţie cu el,destul de serioasă, aceasta-i părerea mea.
Uită că acest "copil" l-a făcut să nu se ducă la cele ce el le numeşte "curve", şi că l-a făcut să iubească.
Faptul că, nu se duce la ele, nu îţi face un favor, ci îţi demonstrează că are sentimente pentru tine.Totuşi,ar trebui să să oprească cu reproşurile.
În iubire, nu este loc de reproşuri, jigniri şi vorbe urâte.
Numai bine, şi să îţi rezolvi problemele de cuplu!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Stiu ca iti este foarte greu, dar incearca sa ai o discutie serioasa cu el. Gandeste inainte ce intrebari vrei sa ii pui, totul cu mult calm. Poate ii este dor de tine si nu suporta ca el incearca sa faca ceva ca sa va intalniti, sa vorbiti si etc, iar tu(in mintea lui) esti copilaroasa si nu ii intelegi efortul. Pana la urma asta esti tu, de ce vrea sa te schimbe? Chiar poti sa il intrebi asta, cand s-a indragostit de tine, nu a vazut asta? Acum ce s-a intamplat. Dupa cum am zis, vorbeste mai mult, dar nu striga si daca incepe el sa tipe, sa ii zici sa vorbeasca calm. Bafta! O zi buna! happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nici eu nu aş putea rezista cu un aşa iubit. Ar trebui să mă accepte aşa cum sunt pentru ca şi eu să fac la fel. Şi aşa ar trebui să se întâmple şi la tine. Spune-i ce te deranjează.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Nu ştiu unde vezi tu iubire în comportamentul lui.
Dacă spune că eşti imatură demonstrează-i că nu are dreptate. Demonstrează-i că poți gândi matur, poți găsi un loc de muncă, poți purta o discuție serioasă cu el.
Sfat: Tot ce faci fă pentru tine şi nu-l mai pune pe el pe primul loc pentru că se vede clar că tu nu eşti cea mai importantă pentru el.
O zi bună!

| Lexiiii a răspuns:

Ma regasesc perfect aici laughing
Si eu am avut o relatie de genul. Am fii facut 2 ani. Si noi ne certam din toate nimicurile posibile. Si el era ala destept, matur. Eu eram aia copila.
Cu toate ca a trebuit sa ma maturizez devrem din cauza ca am crescut cu bunicii si a trebuit oarecum sa ma intretin singura.
Si el care a avut totul pe tava isi plangea mereu de mila.
El nu gresea niciodata si cand o facea isi cerea un scuze amarat si cam asta era.
Am slabit mult din cauza lui, si de prieteni incepea sa ma indeparte asa ca lui nu ii placeau prietenele mele. Spunea ca ma invata sa fac prostii. Intr-un cuvant el era ala pefect.
In fara asta a inceput sa scartie totul, pentru ca a venit mama mea din Italia in vacanta in Romania. Si a inceput sa imi zica ca de cand a venit maicamea m-am schimbat, si ca nu mai sunt la fel.
Si din cauza asta trebuia sa ne certam laughing
El a plecat acum o luna la tara cu un prueten de a lui. Dar nu la tara la el, ci la prietenul ala al lui. A trebuit sa tac si sa inghit. Iesea in fiecare seara pe afara, cu fetele. Deja il placeau nu stiu cate fete. Incepuse sa devina distant.
Cand a fost ziua mea de nume pe 15 august, si atunci mi-a facut o criza de nervi si mi-a stricat toata ziua. De atunci nu am mai vorbit. Dupa 4 zile mi-a trimis un mesaj vocal cu o melodie. Asa isi cerea el scuze. Nici nu stiu daca mai era iubire la noi. Eu stiu clar ca nu il mai iubesc. Si imi e mult mai bine fara el. Acuma nu m-as mai intoarce la el. Stiu ca suntalti baietii in lume care stiu sa ma aprecieze si sa ma accepte asa cum sunt. Numai ca nu l-am gasit inca.
Sfatul meu este sa te indepartezi incet incet de el. O sa iti manance sufletul. Iti zic eu, te consumi prea mult. Intr-o relatie trebuie sa fii fericita si liniste. Nu in fiecare zi certuri.
Oricum o sa realizezi si tu ca relatia asta nu are unde sa duca happy Bafta.
Daca vrei sa vorbesti cu mine, scrie-mi pe privat :*

| Demonull a răspuns:

Hmm asta imi aminteste de cineva thinking

Pai..ar trebui sa l tii la distanta putin sa vezi ce se cuminteste.(daca te iubeste).

| nothingelsematters explică (pentru Lexiiii):

Da id ul tau daca e ok

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Chiar esti o copila happy

| Celestina003 a răspuns:

Ma simt asa de mult, am fost într-o relatie la fel crying dar am rămas prietenii deoarece tot tin la el... oricum eu am hotarat sa devin mai matură si chiar si acum...incerc.