| brokxy a întrebat:

Neața. Câte teste de sarcină să fac să știu sigur dacă e sau nu? Am 42 de zile fără ciclu. Problema este. Eu nu am făcut încă un test deoarece nu am simptome plus mereu am avut ciclu neregulat. La 2-3 luni. La 17 ani am avut problema de nu am mai avut menstruație 6 luni și m-au dus părinții la ginecolog forțat crezând că eram însărcinată crying crying
crying a ieșit că nu am fost. Dar încă am traume deși am 24 de ani
. Anul ăsta am mai avut luni fără menstruație 2-3... Nu stiu ce să fac sad
+am avut dureri la actul sexual și sângerări

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum putem sti noi daca esti sau nu gravida, odata ce nu ai mentionat nicaieri ca ai fi avut vreodata sex neprotejat sau altfel.

Avand cilul de tip NEREGULAT este obligatoriu sa faci sex numai cu protectie, fiindca nimeni de pe pamant nu va stii cand ai tu ovulatia si cand poti ramane gravida.

| brokxy explică:

Să notez! Am slăbit acum foarte mult. În ultima lună. Nu m-am îngrășat. Cad pantalonii de pe mine. Și sutienurile care îmi erau bune acum sunt mici. Iar la sarcină eu știam că este opusul

| Robert2526 a răspuns:

Pana la varsta ta, ar fi trebuit sa tratezi problema, ciclul neregulat la varsta ta nu este ceva normal. Ma indoiesc profund ca esti insarcinata...Mergi la medic pentru o ecografie si rezolva problema..altfel cand o sa vrei un copil, poate nu vei putea avea unul