| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. Deja de 2 saptamini nu mai conversez cu fostul meu prieten. M-am despartit, de la o banala incercare. L-am sters din jumatate pe un site de socializare. Si de atunci nu vorbisem vreo 3 zile, nu-mi scria, nu-i scriam. Dar intr-un tirziu am inceput sa-i scriu si sa-l intreb ce s-a intimpla, in schimb am primit doar un raspuns ca i-a fost bine cu mine si ca ii pare si lui rau ca asa s-a intimplat! Si mi-a zis ca sa avem o pauza de 2 luni, sa nu vb de loc, pe urma l-am convins ca macar ceva, ceva sa dea de veste, a fost de acord, insa acum face comentarii la diferite fete, are statusuri despre sex si ceva de genul acesta. E posibil ca sa-l reintorc sau macar ceva de genul acesta? Funditawinking

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Odată ce faci o pauză într-o relație, a doua oară numai merge... o prostie. Eu zic să îți vezi mai departe de viață.

7 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Are dreptate Azµre. daca tii la cineva nu faci pauza, asta e parerea mea. nu am fost niciodata adepta acestor pauze pentru ca nu fac bine si cand un partenera/partenerul iti cere asta eu consider ca vrea sa se desparta sa aiba parte si de altceva. treci mai departewinking

| Annim a răspuns:

O_O doar o intrebare : DE CE? de ce l-ai sters? daca nu-l sterge-ai poate nu ajunge-ai aici straight face

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da,de acord, chestia asta cu pauzele sunt preavizul unei despartiri definitive.Te-ai gandit putin ce se va intampla dupa aceste doua luni, daca se va mai intoarce la tine sau va exista o alta fata care ti-l va suti intre timp de sub nas? Eu zic sa mergi mai departe, nu te merita.Dar de ce v-ati despartit?

| Micuta55 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

E pentru ca mi-a zis ca sunt prea suparacioasa si vrea pauza din cauza ca nu vrea ca eu sa ma supar, el nu are timp sa stea atita timp cit eu doresc, are probleme, are de lucru si la toamna o sa fie el asa cum eu o sa vreau, doar are de rezolvat probleme, insa sta toata ziua pe net, nu-mi da nicio veste

| Micuta55 a răspuns (pentru Annim):

E din cauza ca el in fiecare zi nu avea timp pentru mine si m-am suparat tare, credeam ca poate va intelege cit imi este de greu si mie, dar o sa se intoarca. a mai fost asa ceva

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Micuta55):

Deci munca lui este mai importanta decat tine? Bine, asteapta pana la toamna si daca situatia nu se rezolva .....sti ce ai de facut

| Micuta55 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Poate, insa nu vreau sa ma intorc, doar vreau ca sa ajunga la mine si ca sa tin cu el o discutie serioasa, se zice ca roata se intoarce. Astept, ma pot preface, baietilor nu le place atunci cind le vad pe fostele lor zimbind, ei cred ca pling incontinuu