| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep... E vorba de o fata. Stau in spania de cativa ani si la scoala am o colega "Cubaneza" de ceva timp am inceput sa ma indragostesc de ea.

De obicei cand cineva o atinge sau o impinge etc striga la el sau i spune "Nu ma atinge"

Insa... La mine e putin mai diferit, ma lasa sa o iau in bratze sa stau cu ea ... nu imi spune nimic.

A inceput cu timpul sa imi placa de ea si am incercat sa ii spun dar nu am putut. Saptamana trecuta profesoara de matematica nu a venit la scoala si am stat cu alt prof, Ne-a lasat sa facem ce vrem si eu m-am pus langa ea si am discutat cu ea. Am ajuns la subiectul "relatii/prietenii" ea mi-a spus ca a avut un prieten in cuba insa mi-a spus ca in cuba nu ai voie sa ai prieten/a pana la 15 ani. Mama ei a obligato sa il lase. Dupa eu i-am spus ca ... imi place de o fata din clasa, cand i-am spus chestia asta ea sa "intristat" a avut asa o fata trista. Dupa i-am explicat ca imi place de fata aia de 1 luna si nu pot sa ii spun. [ fata acea find ea ]. Ea mi-a spus sa incerc si eu i-am spus: Uite ti-o arat in pauza? Ea: Ok.

Dupa in pauza i-am spus vrei sa o vezi? Ea: Da

Am luat-o intr-o parte si i-am spus. Stii cine e? Ea: Cine?

Eu: Tu, de 1 luna incerc sa iti spun dar nu am reusit... ea a ramas masca insa... mi-a spus ca nu poate, nu vrea sa aiba o relatie pentru ca i e frica sa nu sufar eu sau ea. Dupa intram la ora. Toata ora eram "Distrus" insa ma gandeam tot timpu' de ce nu vrea sa fie cu mine? Apoi mi-a sarit fisa.

Eu in gandul meu "Ceva nu-i in regula" Daca ea ma lasa sa o iau in bratze si sa fac ce vreau de ce a refuzat? Tot odata am mentionat ca mama ei nu a lasat-o sa aive un prieten. Ok eu am zis ca poate i e frica de maicasa. Trece ora si ies afara ma intalnesc cu ea din nou: I spun: te rog da-mi o sansa ! sad ea: Nu pot ... ti-am spus gandeste-te suntem prieteni foarte buni... mi-e frica sa nu sufar / suferi.

Dupa scoala ajung acasa, suparat in continu plang... totul mergea pe dos.

Dupa iarasi am stat si m-am gandit. Daca a refuzat pentru a vedea ce fac, adica daca continui sa lupt sa o castig sau ca ma dau asa batut din prima.

Ok am terminat intrebare 1.

Intrebarea 2: Ce sa fac mai departe, sa ma comport ca inainte, sa continui sa o iau in bratze si sa stau cu ea?

Sau sa fiu doar simplu si sa fim doar prieteni?

8 răspunsuri:
| pisicutablue a răspuns:

Buna deja imi placi pari genul de baiat dragut si sensibil nu o inteleg pe fata sau mai bine zis ea e timida rau
nu renunta asa usor o sa se simta prost vrea sa vada daca tu chiar o placi
sfatul meu :comportate ca inainte sai fii un bun prieten poate avea avantaje big grin daca nu-s prea indrasneata i crezi ca te simti in stare sarut-o pe gura spontan si zii ca a fost o greseala
daca se lasa sarutata te place daca nu-ti mai vorbesti o zi te place dar daca sare cu gura la tine nu te place deloc
good luckbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Buna! Deci din cate am inteles eu, se pare ca fetei ii este frica de mama sa. Si probabil ca atunci cand a zis ca unul dintre voi v-a suferi, s`a referit ca daca mama ei aude ca este impreuna cu tine, o va pune sa se desparta de tine... Sfatul meu : Continua! Fa ce faceai si inainte, dar mai adauga ceva, incearca, nu stiu, sa o saruti intai pe obraz sau pe gurita etc... Si iti spun si cum : Spune`i ca vrei sa ii zici ceva la ureche si cand sa ii soptesti ceva, o saruti. thinking

| Camelisa a răspuns:

Hey,este clar ca si ea te place, dar posibil sa ii fie frica de mama ei, poate se gandeste sa nu stricati prietenia pe care o aveti acum...sunt mai multe intelesuri din gesturile pe care le face ea.Incearca sa vorbesti cu ea,ce se intampla sa iti explice de ce nu are voie sa aiba prieten si toate cele, iti v.a da niste explicati care, cu siguranta te.ar linisti.

| Gabica a răspuns:

Buna! Dupa ce ai spus aici,mi-am dat seama ca esti genul ala de baieti pe cale de disparitie:sensibil si dulce si te felicit pentru asta.Iar legat de intrebare,e clar ca te place, dar ii este frica de parinti. Poate nu o vor lasa sa aiba o relatie si veti suferi amandoi.Dar incearca sa o convingi, arata-i ca merita sa riste.Fii cat mai dragut cu ea,daca ai o situatie financiara mai buna fa-i si cate un micut cadou(fetele sunt impresionate de astfel de mici atentii:o cutie de bomboane,un ursulet de plus, o bratara). Daca o iubesti cu adevarat, nu renunta la ea si daca ea te iubeste va risca pentru tine.
Sper ca te-am ajutat!
Pa!

| ToldTou a răspuns:

@pisicutablue - Multumesc blushing asa sunt eu nu sunt ca restul baietilor...

@ Diaeu - Si tie blushing

@ iiSunshine - Nustiu ce sa spun... asa merg prea departe mai bine raman cum e acum si... o sa vad ce se mai intampla.

@ Rosered - Mi-a spus chestia cu mama ei si ce i s-a intamplat in Cuba... sad

| ToldTou a răspuns (pentru ToldTou):

@ Daieu - Si tu* Scuze am gresit cuvintele laughing

| IzZzY a răspuns:

In primul rand spune-i ca chiar tii la ea si dupa cateva zile mai intreab-o o data si daca refuza ...intoarce capu, nu te uita la ea cam 2 secunde apoi ia-o in brate si sarut-o, o sa vezi chiar functioneazawinking.am patit-o si eu. Sa-mi spui ce ai facutwinking