| ice155 a întrebat:

Noroc la toti, am si eu o problema si daca puteti va rog sa ma ajutati cu un sfat. Deci imi place mult de o fata nu pot spune mult dar enorm nu am mai avut asa sentimente puternice fata de o fata, problema e ca ea se intilneste dar suntem foarte buni prieteni de multe ori chiar si la ore ne intalnim cu privirile si de fiecare data imi zimbeste nu stiu dar poate si ceva sa fie, am incercat de multe ori sa o uit dar nu se primeste nimic, cu cit mai tare vreau sa o uit cu atit mai tare ma indragostesc de ea, dar dupa cum am spus se intilneste si nu pot schimba nimic ce sa fac ajutati-ma va rog mult si mersi!

Răspuns Câştigător
| Heni14dede07 a răspuns:

Pai..eu cred ca ar trebui sa-i spui ce simti. Poate ca cu asta se rezolva totul. Nu trebuie sa-ti fie rusine.Zii ce simti si dupa incearca sa o cuceresti happy Mult noroc :*

23 răspunsuri:
| LuMix a răspuns:

Te sfatuiesc sa o uiti si sa te indragostesti de altcineva sau poate asteapta pana nu se despart ei doi.

| ice155 explică:

Ma gindesc sa astept si daca de exemplu ajunge acest moment si ma refuza imi strica complet si pe alta parte nu o pot uita cum si am scris

| viviloll a răspuns:

Uite ce propun. Daca ai pretendente, incepe sa petreci timp cu una dintre ele ..sa incepi sa stai cu o fata cand e si ea in jurul vostru si incepi sa ii spui ei "cred ca incepe sa imi placa tipa asta" etc. Iar tu sa fii atent la reactiile ei. Daca e geloasa va incepe sa nu te mai bage asa mult in seama. Daca nu are sentimente de acest gen fata de tine, nu va fi nicio schimbare de comportament din partea ei. Daca e prima varianta ii impartasesti sentimentele si motivul pentru care umblai cu acea fata. Daca observi ca e negativa treaba, ar fi cazul sa incerci sa fii cu cineva avand cat mai multe amintiri cu acea persoana si poate incet, incet o vei uita. Si sa nu iti para rau..sa te gandesti ca ai incercat totusi.Ai facut un prim pas sa vezi care este treaba si ar fi trebuit sa continuie si ea. In orice caz sa speram ca se va termina cum trebuie. Spor!

| ice155 explică (pentru viviloll):

Mai e si alta problema aici, un prieten de al meu intimplator ea spus ca o plac, la inceput indiobste ma ignora si nu vorbea cu mine dar acum suntem foarte buni prieteni si totusi vreau sa fim ceva mai mult ca prieteni

| Azµre a răspuns (pentru ice155):

Uite-o tată și vezi de altă fată! Nu e prima și nici ultima pe care o să o ai!

| ice155 explică (pentru Azµre):

Usor de zis amice

| Azµre a răspuns (pentru ice155):

Cum e aia, teoria ca teorie dar practica te omoară...

| ice155 explică (pentru Azµre):

Foarte corect si nu pot fiindca o vad zi de zi si sunt 2 variante oare sa astept pina se desparte si imi incerc acele 50 de procente sau voi intilni alta fata curind dar oricum mersi.

| Azµre a răspuns (pentru ice155):

Ai mă facem pariu că o să întâlnești alta... sau dacă nu o să ajungi să fii cu asta de vrei tu și ai să vezi că nu e ceea ce te așteptai să fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă s-o uiţi şi găseşte-ţi pe altcineva!
Nu se termină lumea lângă una singură! Fii bărbat!
Te pup!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Uit-o. E greu acum sa iesi din zona prieteniei si sa ajingi la ceva mai serios. Din pacate filmele ne prostesc. In filme se arata cum, ca sa fii cu o fata, trebuie intai sa va imprieteniti. Crede-ma, daca te-ai imprietenit cu o fata, sansele sa fie iubita ta sunt extrem de mici. Plus de asta, nu te cred cand spui ca te-ai indragostit, asa, fara contact, fara saruturi sau chiar si fara sex. Nu ai cum sa te indragostesti privind pe cineva.

| ice155 explică (pentru Azµre):

Si totusi va fi greu

| ice155 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat dar nu se primeste

| ice155 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Pentru mine sexul si sarutul putin ce conteaza

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ice155):

Probabil. Eu nu dau raspunsuri care te fac sa te simti bine, ci incerc sa iti dau sfaturi bune. Solutia nu ti-o da nimeni, pentru ca solutia e la tine.

| ice155 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Oricum mersi voi incerca

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ice155):

Si crede-ma, doar privind pe cineva, nu te indragostesti.

| ice155 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Scuza dar in asta nu vreau sa cred

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ice155):

Eu iti spun adevarul si chiar te rog, daca poti sa incetezi sa mai fi un lunatic, un visator aiurea asa. Chiar nu te poti indragosti privind pe cineva.

| ice155 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Pur si simplu nu ma poti intelege

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ice155):

Ba da. Dar nu am ce intelege. Te vei convinge candva, sper, pentru ca nu am chef sa vad om matur, la 30 de ani, care se va indragosti ca un copil de 15-16 ani. Crede-ma, ceea ce simti tu, e atractie.

| ice155 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Dar eu am 16 ani si da poate e atractie dar mare

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ice155):

E atractie si atat. Daca ai sta cu alta acum, pe care o placi, de asemenea, imediat ai uita-o pe fata asta. Astia suntem noi barbatii. Daca ne place o femeie, avem impresia ca nu mai e nimeni ca ea. dar gresim enorm aici. de fapt, ea e una ca toate celelalte. si crede-ma, atata timp cat tu nu ai avut nimic cu ea, intre tine si ea practic nu e nimic. nu ti la ea, cu atat mai mult sa o iubesti. in cazul de fata, iti recomand sa vorbesti cu ea, sa ii spui ce simti, iar daca spune ca nu, sau chiar iti da un raspuns incerc de tipul nu stiu sau mai vedem, o uiti. aceste sintagme(nu stiu, mai vedem, etc) inseamna intotdeauna nu, la femei.