| UnBroken2016 a întrebat:

Nu e stupid ca o fata vrea orgasm dar nu isi stie propiul corp? Sau e mai simplu sa dea vina pe iubitul ei? Vad atatea fete pe aici care nu au orgasm dar ele nu isi cunosc macar corpul dar au pretentia ca iubitul lor sa stie ceva ce nici macar ele nu au habar. Sunt curios cati or sa raspunda

14 răspunsuri:
| M9 a răspuns:

Fetele alea, ori nu-si mai aduc aminte de un orgasm, asta datorita proportiilor ''feminitatii'', ori chiar nu au experimentat.
Nu cred ca e vreo fata, atat de stupida, incat sa nu stie ce-i place, chiar si virgina fiind.Pretentii avem cu totii, dar oare noi oferim?

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu e stupid Deloc! Tu esti responsabil! Daca o fata nu ajunge la orgasm, regret amice dar tu ai nevoie de lectii! O profesionista te poate invata multe!

| UnBroken2016 explică (pentru M9):

Eu cred ca multe nu stiu. Poate in timp una vede ca ii place sa fie palmuita, poate e masochista. Nu cred ca poate stii de la inceput

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tu ai dat rateu si incerci sa te simti mai bine citind parerile unor necunoscuti si aruncand vina pe femei.Jenanta situatie.

| Oana92 a răspuns:

Mentalitatea acestei generatii e inca prinsa prin anii 1600... Iar TPU e dovada vie!

Sexul e o chestie pentru (minim) doi! Adica toti cei implicati trebuie sa participe in aproximativ egala masura daca vor sa se bucure de ce fac.

Am vazut ca ti-au spus altii ca e treaba baiatul sa ii produca placere femeii. Ei bine, as vrea sa ii vad pe ei facand sa urle de placere o femeie care sta ca lemnul si se gandeste la ce sa faca maine de mancare! Cat ar fi de priceput un barbat in ale sexului, daca femeia nu e implicata macar putin si nu e cu mintea acolo nu se va simti bine. La fel cum o femeie poate sa fie profesionista in sex si sa nu obtina o erectie de la un barbat care sta si se gandeste la nemurirea sufletului in timp ce se face ca o atinge.

O gramada de fete vad sexul ca fiind murdar, scarbos, imoral, etc. Sa nu mai vorbim de faptul ca masturbarea (care ajuta la autocunostere!) este considerata si mai rea ca sexul. Daca peste toate astea adaugi teama de o sarcina si de boli (pentru ca le lipseste educatia de baza) e normal ca sexul devine sport si nu placere si ca pentru femei este mult mai greu sa ajunga la orgasm.

Eu una iti dau dreptate, daca o fata vrea orgasm trebuie sa invete sa il obtina singura, apoi sa ii explice si barbatului ce si cum ii place.

Generatiile de dupa 89 au resursele de a transforma sexul in arta. Gasesti informatii la tot pasul, exista sexologi dispusi sa te ajute, ai libertatea de a face sex cu cine vrei, cand vrei si cum vrei pentru ca nu iti joaca nimeni cearceaful in noaptea nuntii, exista cluburi de sex si forumuri pentru doritorii de tot felul de fantezii, sex shop-uri si posibilitatea de protectia si contraceptie. Si totusi, lumea prefera sa se intoarca in gandirea bunicilor...

| UnBroken2016 explică (pentru Oana92):

BIne ca nu toti de pe aici au probleme cu capul laughing

| raluk27 a răspuns:

Ok, sa zicem ca tipa isi cunoaste foarte bine corpul.
1. Ea singura, stie unde si cum sa se atinga, astfel incat sa aiba niste orgasme fulminante. Din moment ce simte placere singura, de ce ar mai avea nevoie de un barbat? Mai ales dacă e unul stangaci. In permanenta o sa existe termeni de comparatie si niciodata cineva nu o sa fie la fel de bun ca ea. Fiecare stie singur unde si cum sa se atinga.
2. Cum ar fi ca tipul sa primeasca indicatii in timpul sexului? "Nu asa, mai repede/ mai sus/mai la dreapta /nu asa, ca ma doare ".
Pun pariu ca s-ar enerva cumplit.
3. Ea isi stie propriul corp, dar tipul o are prea mica/prea mare sau e prea brutal. Nici de data asta nu e vina lui?

| UnBroken2016 explică (pentru raluk27):

laughing Una e sa vorbesti cu el ea sa ii spui ce ii place alta e sa il lasi sau sa o lasi sa faca ce crede crezand ca face bine. De aia majoritatea se despart. "Lasa ca el trebuie sa stie " si daca si ea sta ca scandura pai ne mai miram de ce nu tin relatiile.

""Nu asa, mai repede/ mai sus/mai la dreapta /nu asa, ca ma doare "." rolling on the floor Imi aduce aminte de flimul Ce gandesc femeile sau ce vor femeile cu Mel Gibson laughing.

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Uneori degeaba ii spui ce iti place, daca omului nu ii face nicio placere sa procedeze intocmai sau se gândește numai la propria lui placere. Oricum, avand in vedere ca un număr covârșitor de bărbați se lauda cu abilitatile si performantele in pat, nu vad de ce orgasmul ar trebui sa fie responsabilitatea femeilor.

| UnBroken2016 explică (pentru raluk27):

SI revin la vorba " daca fericirea ta depinde de altul.:" dar na, multi mananca rahat.

| UnBroken2016 explică (pentru raluk27):

Apropo. Sa stii ca am intalnit genul asta de "master sex" dar astia au si mari prietentii cand vine vorba de sex. Adica multe pozitii, sex oral. Majoritatea aveau mentalitatea " daca fac eu toata munca atunci fa si tu ceva ". La multe nu le convine asta, mai ales sexul oral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele vor, pentru că prietenele lor au.

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

Stii tu. Tot ziceai dincolo ca nu trebuie sa cataloghez pe nimeni dupa 1 2 comentarii dar nimeni nu a prins esenta intrebarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Asa este.ce stiu eu?!