| MadaMadalina1234 a întrebat:

Nu ma simt prea bine si de asta am decis sa scriu aici.
Am fost intr-o relatie cu un tip 3 luni. Inainte de vacanta de iarna am inceput sa nu mai am sentimente pentru el. Nu stiu daca mi-a dat el motive sau nu, dar el s-a comportat perfect pana la capat. Cu exceptia ca nu imi dadea suficient spatiu si parca ma tinea intr-o "cusca". Am decis ca inainte de vacanta de iarna deci sa iau o pauza. El a fost de acord, dar bineinteles ca suferea si cel mai mult ma enerva ca se victimiza si nu putea fi barbat. Pana la urma am vrut o "pauza" pentru a reflecta asupra la ce simt, daca mai simt ceva. Dar el tot continua sa imi trimita mesaje, sa ma sune. Pentru ca l-am vazut asa trist si terminat am zis sa fiu cu el, crezand ca simt ceva pentru el. Credeam ca mai simt ceva pentru el pentru ca ma tot gandeam daca sufera cu adevarat, daca se gandeste la mine si alte tampenii. Dar eu de fapt nu simteam nimic. Ma minteam singura avand acest gand.
Am zis deci sa fiu cu el si la insistentele prietenei mele cele mai bune (mare greseala, stiu), care imi tot spunea ca el e un baiat de nota zece si ca el ar face orice pentru mine si ca ma iubeste.
Am fost cu el pana pe 1 ianuarie cand am decis sa o terminam de tot. Multe discutii in contradictoriu au urmat de acolo. Cum ca eu am vrut in tot timpul asta sa il distrug de fapt. Ca nu mi-a pasat de el si ca am vrut sa ma joc cu sentimentele lui. Dar de fapt nu. Eu credeam inca (,) ca mai simt ceva pentru el, dar nu o faceam. De la inceputul vacantei nu l-am mai iubit.
Am ajuns dupa vreo 2-3 zile de contraziceri la un punct comun : sa ramanem bff (prieteni foarte buni). Chiar eu am venit cu ideea asta, si nu din mila, ci pentru ca imi pasa totusi de el,dar nu acel sens de iubit. Ci ca om.
Toate bune si frumoase, ba chiar am crezut ca totul era ok. Dar nu era. A inceput sa ma enerveze la culme in ultima vreme. Nu am voie sa vorbesc despre baieti, ci numai despre fete. (Si da, e normal ca inca nu a trecut peste, dar cand i-am zis acest lucru, el a negat -_- ). Nu vorbim deloc ca niste prieteni, vorbim mai multe ca intre fwbi (friends with benefits, if u mean what i say), ceea ce nu vreau, caci ar insemna sa ma folosesc de el.
I-am zis ca nici prieteni nu mai vreau sa fim, ci maxim cunostinte.

Stiu ca poate suna aiurea si chiar pare ca m-am jucat cu el, dar nu astea au fost intentiile mele. Chiar nu il mai suport. E foarte enervant in ultima vreme. Nu poate trece peste si pe mine ma scot din sarite persoanele care nu se pot adapta situatiilor, fiind ele greu de inteles...)
Chiar nu stiu...
El chiar si asa m-a inteles. Chiar si sa nu mai fim prieteni. A fost de acord si cu asta. Dar tot incepe sa se victimizeze crying
Mereu m-am gandit la altii (inclusiv el) si niciodata la mine, caci asa sunt de cand ma stiu. Mereu mi-a pasat de ceilalti. Dar pana intr-un punct. Mi s-a umplut paharul.
Multumesc anticipat... happy

8 răspunsuri:
| Deadrainbow a răspuns:

Nu ai facut rău. Dacă nu mai simțeai nimic pentru el, era și normal să o termini cu el. Dacă ai fi continuat să fii cu el și nu-l iubeai, ar fi fost nedrept pentru amândoi.

| vocea a răspuns:

Te inteleg si este bine ca te-ai trezit acum, nu este bine sa suferi, nu ai pentru ce, trebuie sa iti pui ordine in gabduri, daca esti bun esti luat de prost.

| NutellaFinettiHomeAlone a răspuns:

Te inteleg perfect. Cel mai bine ar fi sa rupi legatura cu el,pentru ca va continua sa faca aceleasi lucruri. Am patit-o si eu recent. El pur si simplu vrea sa fie langa tine si e in stare sa accepte orice ca sa fiti ca inainte, desi neaga asta. Totusi vei vedea ca daca vei continua sa vorbesti cu el iti va scoate ochii. Mai bine te desparti frumos de el, chiar daca esti constienta ca il doare, spune-i ca nu poti trai o minciuna. Poate ca este un baiat de nota 10, dar nu este prntru tine. Ai incredere in ce simti, nu incerca sa faci doar pe placul celorlalti. Curaj!

| Otilo_Valentin_Ungureanu_1990 a răspuns:

Daca spui ca e de nota 10. Nu lasa ocazia altei fete sal aiba. daca nu il iubesti acum.o vei face mai tarziu..sentimentele astea nu vin asa deo data. Mai tarziu poate vei suferi si iti vei aminti de el ..ca el nu era ca ceilanti. Uni baieti se comporta asa pentru ca voi fetele îi transformti asa.îi parasiti pe cei care nu merita sa-i abandonati pentru alti care nu vor da 2 lei pe voi. Cand un baiat e disperat dupa o fata ar face orice pentru a le fi bm inpreuna..pe cand alti vor baga cinestie ce scuze. Acum e treaba ta! Succes!

| MadaMadalina1234 explică (pentru Otilo_Valentin_Ungureanu_1990):

Daca eu nu il iubesc ar trebui sa fiu cu el doar pentru ca probabil nu voi mai gasi pe nimeni ca el? Totusi mai sunt baieti pe lumea asta...

| Xelon a răspuns:

Daca nu intelege rupe-o de tot cu el, adica dai ignore total pana la urma e barbat, nu ai de ce sa iti para rau si nici resentimente nu trebuie sa ai, in opinia mea o relatie se bazeaza pe pasiune, daca nu este pasiune relatia nu are viitor.

| Otilo_Valentin_Ungureanu_1990 a răspuns:

Lai iubit candva ..deci se poate dar daca nu mai vrei cu el si mai vrei si alte releti, e strict treaba ta. De unde esti Madalina? Cați ani ai?

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Ai facut foarte bine ca l-ai parasit, nu trebuie sa fii cu o persoana daca nu simti nimic pentru ea deoarece cu timpul ii va fi mai greu fara tine.Succese in continuareawinking