| Khnnb a întrebat:

Nu radeti de mine, dar nu înțeleg la începutul actului sexual cand se udă ...Nu e bine zis udă, ii vine un lichid la femeie, cum se numeste?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai chiar asa se zice ca se uda.
Vaginul, cand femeia e excitata, produce un lubrefiat natural pentru a facilita penetrarea.

| dani420 a răspuns:

Ca sa înțelegi si mai ușor, la noi băieții ce se întâmplă când ne excităm? Ni se întărește penisul, nu? Pentru ca altfel nu prea ai avea cum sa faci sex cu el mort laughing ei bine, la femei se întâmplă asta. Cand se excită, se produce secretia aceea vaginala pentru ușura sexul. Logic, nu? Fiecare venim cu câte ceva laughing

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Lubrifiant natural.

| mihai69 a răspuns:

Se numește „excitație"; o femeie în general va reacționa (involuntar) în acest fel pentru a fi pregătită să întrețină un act sexual.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Este normal ca atunci cand sa fie excitată sa ii curgă acel lichid care o lubrifiaza. Tu nu stiai de acest lucru? Daca era uscată acolo ar fi trebuit să iti pui anumite semne de întrebare dar acum chiar nu-i cazul pentru ca e ceva normal

| Andreeush a răspuns:

Lubrefiantul natural al vaginului.

| Hkknj a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

Deci la lichidul ala se zice ca se udă? Eu credeam ca se udă cand ejaculeza?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru Hkknj):

Înainte de sex, e normal sa se ude. Inseamna ca se excita!

| corbulalbrosu a răspuns:

Atunci cand femeia devine suficient de excitata, intra in activitatea niste glande speciale existente in vagin, care produc o cantitate mai mica sau mai mare de lichid care se numeste... lubrifiant. Cu cat cantitatea produsa este mai mare cu atat va fi vaginul mai bine pregatit pentru a permite penetrarea sa. Sanatate!