| Acadeeeaa a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Ne-am cunoscut in iunie, am ales sa fim impreuna in toamna. Mereu il bagam eu in seama, ma mai suna din cand in cand mai vorbeam prin sms, mi-a spus ca a inceput sa tina la mine. Nu am vorbit 2 saptamana din luna iulie si am aflat ca si-a facut prietena. Mi-a recunoscut si mi-a zis sa-mi fac si eu prieten pana-n Septembrie. Mi-am dat seama atunci ca el nu tinea deloc la mine o data ce si-a facut prietena...Au stat 2 zile impreuna, dupa care s-au despartit. Dupa o saptamana el mi-a dat sms, dar eu ii vorbeam cu indiferenta. M-a sunat, dar i-am respins ca dormeam. Mi-a trimis 2 sms in care mi-a zis ca tine la mine ca-i pare rau pentru. ce a facut si sa-l iert. Pe 14 august, se ducea la o petrecere si m-a sunat. Mi-a zis ca e mahnit ca-i pare rau, ca a fost un prost ca mi-a facut ce mi-a facut ca inca tine la mine si ca in toamna ar vrea sa fim impreuna, sa-l iert. Si daca a insistat tinand cont ca mai si tineam la el l-am iertat. Dar de atunci tot asa nici un semn de viatastraight face. Nici un sms, nici un tel, dar nici eu nu-i dauwinking.

Oare chiar tine la mine? Sau zice asa ca nu are cu cine sa fie in toamna la liceuoh go on? ( e mai mare decat mine cu 2 ani, el intra a11a, iar eu a9a)

Ce sa fac? Cum sa vad daca tine la mine?

Dau fundita pentru cele mai bune sfaturi!

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| geany_6563 a răspuns:

Am citit tot ce ai scris,, cum sa tina la tine daca na stat cu tine? 2 cand cineva tine la tine iti da atentie,dar daca el sa kuplat cu alta in timpu ala,,e clar ca eu fi placut de fata aia,,,primul pas trebuie sa-l faca el daca te plasi si tine la tine nu tu! sfatul meu e sa incerci sal suni sau sai dai sun sms,si sa-i spui ca vrei sa iesiti undeva,nu stiu la un suc. dupa acea,,el trebuie,,sa faca ce stie el,,daca nu incearca nimic,inseamna ca nu-i place de tine,,pana nu devi iubita lui,,n-ai cum sa-ti dai seama daca tine la tine,, asa si pe strada daca vezi cati sambeste un baiat,,ce asta inseamna ca tine la tine,, a si in leh cu liceu,, cred ca n-are cu cine sta,

3 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Mie una mi se pare ciudat...ca a vrut sa fie cu tine din toamna de ce sa nu fie cu tine si in vacanta...asta ar trebui sa te puna pe ganduri.

| MuñequitaLoka a răspuns:

Eu zic sa-l uiti
adica nu am inteles? ¨tineti¨ unul la altul si asteptati pana la toamna sa fiti impreuna, iar pana atunci cu cine apuca.
sincer mi se pare ca s-a asigurat ca are toata vara sa fie cu cine vrea, si cand incepe scoala are prietena. mi se pare comod pentru un tip.
eu sunt de parere ca daca ti la cineva esti cu persoana aia atunci, nu iti programezi in agenda ca urmeaza sa fiti impreuna la toamna.

| darkglass a răspuns:

Pai cand tii la cineva iti pasa de ceea ce face cum e,il suni,va tineti la curent cu una alta,mie mii se pare ca se cam joaca cu tine, si o sa fie mereu un bagabond, meriti mai mult!