| Fury123 a întrebat:

O fata cu care m-am sarutat si la care i-am spus ca o plac vrea sa fim doar prieteni.Intrebarea mea este: Care e cea mai buna cale sa petrec timp mult cu ea fara a avea o relatie?, avand in vedere faptul ca nu avem acelasi cerc social si mi-e mai greu sa ma intalnesc "intamplator" cu ea.Nu vreau sa rup legatura cu ea pt ca ea are acel ceva ce ma atrage.

13 răspunsuri:
| Axwelll a răspuns:

Salut!
Parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu calm cu ea si sa-i explici situatia jenanta din care faci parte..Probabil te va intelege.
FUNDA? big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Doua lucuri imposibile: vrei sa petreci mult timp cu ea, dar fara sa ai o relatie cu ea...
Cu alte cuvinte, te atrage sexual si ai vrea sa iti fie la dispozitie cand ai tu chef, dar fara sa te afisezi pe strada cu ea si nici sa fii la dispozitia ei, asa-i?

Mie imi lasa un gust amar judecata asta a ta, dar, poti fac eun singur lucru, spune-i adevarul si cere-i parerea, ca sa nu ai show-uri si scandaluri pe strada, mai tarziu.

| Fury123 explică (pentru Violleta2022):

Ba da vreau sa ma afisez cu ea pe strada, pentru ca asa ne vom cunoaste mai bine si se va atasa de mine. Dar nu stiu cum sa fac acest lucru

| Nestea1234 a răspuns:

De ce te-a sarutat daca vrea sa fiti doar prieteni. Parerea mea este sa incerci sa o cunosti mai bine. Daca ti se pare ca o deranjezi intreab-o razand "deranjez cumva, pot sa te las daca deranjez" sau alte licruri din acestea. Povestea ta se aseamana extrem de mult cu a mea, doar ca eu sunt fata.
Cati ani ai? happy

| Fury123 explică (pentru Nestea1234):

19, cum as putea sa o cunosc mai bine? Pt ca momentan nu mai vorbesc cu ea de cand mi-a spus ca vrea sa fim doar prieteni

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Violleta2022):

laughing De ce e atat de specific unei femei sa creada ce e mai rau despre un baiat? Un adevarat cliseu.

| Nestea1234 a răspuns:

Pentru inceput: scrie-i ca vrei sa va intalniti sau sun-o. mergi cu ea la un suc, o plimbare si spune-i ce iti doresti tu. Ca vrei sa pastrati o legatura de prietenie si ca iti doresti foarte mult sa vorbiti.
Daca va fi de acord, gandeste-tebla cateva chestii care ii plac. Spre exemplu: mie imi place sa citesc, iar un baiat care a vrut sa vorbeasca cu mine, mi-a cerut o carte cu imprumutul sa o citeasca, chiar daca asta nu e pasiunea lui cea mai mare. (Mentionez ca nu mi-a placut de el)
Subt mai mica ca si tine, dar sper sa te pot ajuta. Si o intrebare: ea cati ani are?

| WaterDrop a răspuns:

Fa`o dependenta de ceva ce doar tu i`ai oferit. Daca ati ajuns la sarut, este ceva care o atrage la tine.Gandeste`te bine la acel lucru si foloseste`te de asta.Alta modalitate nu ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Na, și eu credeam că tipul vrea să profite, până când am recitit întrebarea, și am văzut că situația e invers.

| antoniaidk a răspuns:

Am avut un iubit, am facut sex cu el si toate cele dar eram doar prieteni.o perioada dupa sex am fost doar prieteni..pana cand am decis sa fim impreuna si apoi ne-am despartit..Concluzia: nu fii cu ea. nu merita, doar daca vreti sa fiti doar prieteni cu beneficii! te pup :*

| Fury123 explică (pentru Nestea1234):

Si daca refuza sa iasa? Are 17 ani

| Nestea1234 a răspuns:

Daca nu va accepta o iesire cu tine ca si prieteni, atunci e destul sa o suni si sa-i spui cum sta situatia. Ca tucnu vrei sa pierzi o prietena. Poate ca iti va cere un timp pentru gandire iar tu va trebui sa astepti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Voi sunteti bolnavi. Ce vrei sa-ti spuna o fata din prima, -Hai in pat? Toate relatiile incep cu o perioada de cunoastere reciproca si nu in pat ( exceptie pentru alea sexuale de unica sau mai larga folosinta ). Apoi in functie de cum e treaba relatiile ajung sau nu la nivele superioare. Daca tu vrei o fata cu care sa te fudulesti pe strada sa te vada baietii ce ai la toarta sau sa faci trante cu ea din prima las-o balta sau cauta ceva disponibil pentru asta. Parca te si vad cum te lauzi la toti ca i-ai pus-o si ii strici reputatia fetei.