| anonim_4396 a întrebat:

O fata mai poate fi numită virgină dacă a primit cunilingus sau a făcut sex oral unui tip, dar fara sa fi fost penetrata vaginal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Virgina inseamna imaculata, nepangarita, neatinsa de lucuri murdare.

Virginitatea este un concept complex, care nu se refera musai la sexul vaginal cu ruperea himenului ci si la alte tipuri de sex care se face cu organele sexuale: cel oral si cel anal.
Deci femeia aia nu mai este virgina atata vreme cat a facut deja sex oral cu un barbat, indiferent ca a primit sau oferit.

34 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Psihic ba, fizic da

| DeMicUnCălător a răspuns:

Da. Unele femei rămăn virgine toată viața. Iar cel mai bun exemplu este Fecioara Maria! A fost căsătorită, a dat naștere lu Isus și-a murit tot virgină.
Poți fi la fel ca ea!
Smile!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da pentru ca nu e rupt himenul

| dullcat a răspuns:

Din punct de vedere medical nu exista virginitate.Nu am chef sa ma repet, deci poti citi aici : https://www.tpu.ro/......e-virgina/

Daca te referi la insemnatatea sau semnificatia religioasa, mistica, de unicorni etc. atunci nu.

| dullcat a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nicio femeie nu mai e virgina dupa ce iese un copil din ea.Sau poate nu stii ce dimensiune are cand se naste? Daca te referi la sufletul ei curat si la unicorni, atunci da.Dar odata ce faci sex de orice fel, conform extremistilor credinciosi, nu mai ai sufletul pur si nepatat.Deci unde e logica ta? Sau sustii ca si Fecioara a primit/oferit sex oral si nu-i nicio problema?

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Probabil singurul rupt e creierul tau din moment ce ies numai intrebari dubioase, plus aceleasi aberatii despre sex, mereu.Himenul este deja perforat la majoritatea fetelor, nu se rupe nimic.

Pune mana si citeste: https://www.tpu.ro/......e-virgina/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Cel mai bun exemplu al tau este un basm. Mit. Legenda. Cum vrei tu sa-i spui.
De unde stii tu ca nu s-a foutut Marioara?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Așa zice biblia, Deci trebuie să fie adevărat!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Alte popoare n-au nici o treaba cu Biblia, au cu totul alte scrieri. De ce ar fi adevarata tocmai cartea noastra, si nu legendele din antichitate?
Eu zic ca piramidele si pisicile sunt mult mai credibile decat caktul asta de BOR si Biblie.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru dullcat):

Da. Eu cred cu desăvărșire ca Fecioara Maria a fost o femeie sfăntă și bună la pat.

| minrest a răspuns:

Notiunea de virginitate nu are legatura cu religia, asa cum cred persoane rudimentare. O persoana nu pierde de fapt nimic cand face sex, dar nici nu ramane la fel. In antichitate s-a observat ca omul se schimba dupa ce face sex, unele atitudini ale lui se schimba, si au avut nevoie sa denumeasca starea anterioara sexului. Fata de care spui nu este deflorata, stare care poate fi constatata sau nu, dar nu mai este nici virgina, caci ea probabil a simtit placeri serioase si a avut orgasme, ceea ce nu pot pretinde toate femeile maritate de mult timp si care au copii. Nu mai e virgina, ceva s-a schimbat in mintea ei, dar nu a facut nimic rau, bravo ei.

| Konstantinos99 a răspuns:

Nu nu este virgina(curata) pentru ca a cunoscut goliciunea de sex opus si ia oferit propriul trup pentru satisfacere fara sa obtina nimic,absolut nimic si a pierdut modul placut si curat in care putea sa vada un baiat pe care o iubeste. Cele doua satisafaceri temporale nu sunt necesare pentru a realiza un act sexual normal si pentru a da naste unui copil. Ca sa nu mentionez ca sexul oral este chiar o denigrare oferita unei fete, pentru ca cine iubeste, iubeste cu deminitate si gurita este cel mai sfant lucru, punete in pozitia unui alt baiat sa sarute o fata care a facut oral cu altcineva sau o fata care este sarutata de un baiat experimentat care a facut cunilingus, eu zic ca intelegi, trupul e strict pentru a avea grija de el si pentru a unii si implini legatura femeie, barbat casatoriti de preferat, asumati unul pentru celalat.
Chiar ma gandeam ca te ai pierdut in desert cu atatea raspunsuri din domeniul asta, dar tot intreaba si o sa intelegi

| Konstantinos99 a răspuns (pentru minrest):

Esti super tare, numa cu partea "dar nu a facut nimic rau, bravo ei." nu sunt de acord ca nu mai e fata originala.E altceva unboxing si sufletul 100 % pastrat al ei,cu fiecare experienta ia ceva de la altcineva, face un cheart in excele,si tot ajungi sa iti pierzi valoare, integritatea,puritatea si tot ce iti ofera copilaria, apar pete negre pe suflet, si totul se ruineaza pentru ca ceva nu merge, nu mai esti definit(a) prin ce ai imprumutat. Daca ai parte de primul partener si prima partenera, cum arata graficul din exele? 50/50 si se mai modifica in functie de cum vor ei cum simt ei dar, in concordanta, in sincronizare, cam asta am vrut sa subliniez.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Biblia este recunoscuta international prin faptul ca inca mai exista pergamente cu traduceri asemanatoare, adica este pur adevar, sunt si pergamente pierdute, insa pe baza a 2 traduceri serioase si recunoscute de greci si britanici sa tot incercat traduceri cat mai personale insa textul de baza exista realmente. Ai fi surprins sa aflii ca din japonia pana in SUA exista miilioane de biserici, si sunt doar cateva tarisoare excluzand arabi care nu au, si arabi recunosc cartea dar nu o iau in considerare pentru ca nu este cea mai sfanta. Legendele au in inzor, biblia are mii de izvoare + pergamente si dovezi fizice.Vaticanul,rusii au si prin egipt parca mai e o parte importanta din scrieri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Scrieri. Nu fapte. Doar scrieri.
La fel cum exista hieroglife, piramide si statui cu pisici.
Eu prefer sa cred in pisici, merci.
Daca vreodata apare Dumnezeu, atunci sa ma trageti de maneca.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Toate heroglifele sunt doar cuvinte doar informații create de oameni, pe cand continutul biblic nu are si o forma extraliterara.De la dragostea NECONDITIONATA oricarei persoane la dusmania, ura si desconsiderarea aproapelui, antiteza este un element pe care un om prin inteligenta sa il intelege si sunt sigur ca si tu. Dumnezeu nu o ti se arate asa, ca esti un purice pe fata pamantului, iar duhul tau este cel ce iti va arata existenta Lui nu ochii tai trupesti.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

*continutul biblic are si o forma extraliterala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Bine bine, dar daca eu, puricele de pe pamant (*format dupa chipul si asemanarea lui big boss*), nu il vad nicaieri pe El, de unde stiu ca Biblia asta e pe bune, si nu ne datoram de fapt existenta vreunei pisici, catea, rama, extraterestri sau imprimanta 3d?
Ca eu m-as inchina, da' sa vad si eu o adunare mai de doamne-ajuta, ca bisericile astea-s date drecu acum, numai smerenie si moralitate nu afiseaza. Daca exista El, eu zic ca trasnea niste popci de mult. Nu lasa asa fanfara in numele lui, opulenta nu e inclusa nicaieri in cartea sfanta, iar ortodoxia fix asta promoveaza. D'aia ma inchin eu la pisici.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Virginitatea atat la fete cat si la baieti se pierde in urma unui act sexual vaginal.

| Miruna333 a răspuns:

Virginitatea are de a face cu primul contact sexual, normal, desigur. Da, e virgina.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Fa tu schimbarea, nu biserica, din punctul meu de vedere poti sa te inchini si la capre, degeaba pentru tine nu cuvintele vorbesc doar ce ai in suflet.

| ReluCruciatul a răspuns:

Nu! Dumnezeu nu iartă sudomia!

| StoicAnalysis a răspuns:

Din punct de vedere medical da. Din punct de vedere moral, nu.

| ReluCruciatul a răspuns:

Daca iubitul tau ar intretine relatii orale cu un alt barbat ai zice ca e gay si ca si-a pierdut virginitatea. Deci se pune. Sper ca a fost gustoasa!?

| VoidEternal a răspuns (pentru Konstantinos99):

"adica este pur adevar"

Partea mea favorita din biblie este cea in care dupa potop, animalele pradatoare au asteptat ca ierbivorele sa se inmulteasca inainte sa le manance din nou. Sau poate s-au dat temporar pe iarba. Sau pe agricultura.

¯\_(ツ)_/¯

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Păi în sufletul meu e curat, dar problema este că banii mei se duc către BOR, fără voia mea.
Cât de ok e treaba asta?
Așa a zis Dumnezeu, să facem 3 biserici la două străzi, și să râdă în nas bărboșii, în fața oamenilor de rând?
De ce nu își pune la punct fanfara?

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Banii bisericii reprezinta doar 0.6% din cheltuielile avute de stat? eu m asi uita la alte probleme mai grave din societate nu la firmituri

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Aia sunt 0.6% din 45% din castigurile mele, ceea ce e enorm.
Eu nu vreau biserici deloc, de ce sa primeasca miliarde cand nimeni n-are nevoie de ei?
Sa traiasca la mila credinciosilor, ca atunci se vede de cate parohii e nevoie cu adevarat.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Toate satele si oamenii au nevoie cum au nevoie de medici, e ca si cum ai psiholog gratuit. Nici eu nu vreau sa platesc pentru aparare ca oricum e o bataie de joc si eventual Nato, da ce sa fac? Fac si eu o milostenie laughing