| anonim_4396 a întrebat:

O fata mai poate fi numită virgină dacă a primit cunilingus sau a făcut sex oral unui tip, dar fara sa fi fost penetrata vaginal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Virgina inseamna imaculata, nepangarita, neatinsa de lucuri murdare.

Virginitatea este un concept complex, care nu se refera musai la sexul vaginal cu ruperea himenului ci si la alte tipuri de sex care se face cu organele sexuale: cel oral si cel anal.
Deci femeia aia nu mai este virgina atata vreme cat a facut deja sex oral cu un barbat, indiferent ca a primit sau oferit.

34 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Si de mecanici, instalatori si zugravi au nevoie oamenii, dar ii platesc din buzunarul lor la nevoie, nu platesc taxe ca ei sa fie platiti!
La fel si prostituatele, psihologii, bucatarii, etc.
De aparare chiar avem nevoie, ca razboaiele exista. Dar de minciuni imbracate in sutana, nu.
Eu vreau sa fie hranite pisicile, nu poponarii din BOR.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt curios daca parerile tale sunt inspirate de la tine personal cunoscund cel putin 10 preoti si doar din mediul urban avand in vedere ca au personalitati diferite ca a oricarui barbat. Duhul Sfant primit de preot nu modifica firea lui ci mai degraba ii ofera o abilitate suplimentara.Deci daca ei sunt intr-un fel, vorbesti si despre noi ca barbati ceea ce scuze dar mi se pare ca vorbesti de mine, de tine, de familia ta de prietenii tai si nu e ok.
La ce armata de gluma avem eu zic sa inveti tu sa tragi ca banii nostri oricum sunt pentru generalii cu cate 4 mii de euro pe luna.
"Dar de minciuni imbracate in sutana, nu." de acord cu privire la multe lucruri din mass media da asta e lumea cu iei te lupti pentru binele tau.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Konstantinos99):

Cunosc atat preoti "in civil", cat si in timpul slujbei. Nu ii critic pe ei ca persoane, critic BOR-ul si directia in care obliga toti preotii sa mearga.
Cu MApN-ul delirezi mai rau decat mine, vorbim despre o armata NATO, cu sute sau mii de misiuni in Afganistan la activ, cu tehnologie la zi si chiar o istorie interesanta in spate.
Cunosc foarte multi angajati MApN, de la soldati pana la comandanti de unitate, si sunt foarte dedicati meseriei, toti.
Cred ca ai confundat RO cu RU. Biserica stiu ca e aceeasi.

| HarabagiuValentin a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la un medic ginecolog, unul stomatolog, și la un preot!