| AbstractDoll a întrebat:

O prietena de-a iubitului meu se da la acesta. Ma enerveaza foarte tare ca nici el nu reactioneaza direct. Adica atunci cand nu mai sunt pe acolo, brusc tipa il ia de mana. :@ Help please.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza ceea ce face aceasta tipa si ca ti-ai dori de la el sa reactioneze intr-un fel.
Daca nu ii spui el probabil se gandeste ca nu te deranjeaza. Baietii sunt uneori foarte naivi cand vine vorba de astfel de lucruri. Uneori chiar nu isi dau seama ceea ce fac, fara sa fie rau intentionati.

5 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. De ce nu le zici ca te deranjeaza?
Plus ca tipa pe care o numesti prietena nu e prietena ta, clar.

| DeeaMarry a răspuns:

I-ai spus ca te deranjeaza felul in care reactioneaza el, sau mai bine spus ca nu reactioneaza?
Daca nu, spune-i!
Daca da, te sfatuiesc sincer sa il lasi. Nu merita sa fii cu un baiat care nu iti acorda locul cuvenit. Sa stii ca nu sunt toti asa!

| ciotori a răspuns:

straight face nu te supara dar si tu ai un iubit... daca el accepta mi se pare foarte iesit din comun

| Nomoredream a răspuns:

Cred că ar trebui să vorbești cu prietenul tău și să-i explici că "domnișoara" în cauză te deranjează și că ar fi bine să evite încercările acesteia de a flirta cu el.

| AbstractDoll explică (pentru ciotori):

El ii spune mai pe ocolite. Aia e mai proasta si nu intelege. happy