| cnvv a întrebat:

Ok, deci.
E o tipa de care-mi place, si ma place si ea (n-a spus-o, dar se vede, pana si profa de romana i-a zis in asa fel incat sa auda doar ea, insa am auzit si eu).
Eu n-am avut un prim sarut, insa as vrea sa-l am cu aceasta persoana.
Faza-i ca nu stiu cum se face. Am vazut, cel putin in filme, am citit in carti diferite scene etc., insa e o diferenta dintre fictiune si realitate.
Cand va sosi momentul ("daca", mai bine spus), ce trebuie sa fac?
Ma refer, daca ma emotionez, spun ceva complet retardat si stric tot momentul?
Exista, nu stiu cum sa zic, diferite metode, cum sa tin buzele, cand sa respir, cum sa respir, ce fac cu limba in tot acest moment?
Ea stie ca n-am mai sarutat pe nimeni inainte, insa ea a mai sarutat de 2 ori pe cineva, deci banuiesc ca stie cum vine treaba.
Sau e o chestie pe moment, cand simti ca e momentul pur si simplu o faci, fara a te mai gandi la orice altceva?

5 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Când vrei s-o săruți, o săruți, nu există momentul potrivit.laughing E o pierdere de timp să te consumi aiurea. Dacă-ți place întreab-o dacă vrea să vină cu tine la un suc, când o conduci acasă, o să-și mulțumească frumos pentru seara respectivă și o iei în brațe și o săruți. Când o iei în brațe o iei de șold, nu de gât că dai impresia de prietenie și o săruți. Îi spui noapte bună și pleci.
Succes.^^

| presus a răspuns:

Pur si simplu iti vine pe moment, frate. Degeaba citesti carti si tutoriale, te uiti la video-uri, vizionezi filme. In momentul cand va apropiati, uiti de toate tacticile tale vazute care trebuie sa le aplici. Eu de exemplu, cand am sarutat prima data, a fost ceva gen, ne-am apropiat, i-am pus mana stanga pe sold si am tras-o incet pe fata catre mine. Cand am ajuns fata-n fata, i-am ferit parul si am prins-o cu mana dreapta de ceaf, lasand-o sa-si apropie buzele de ale mele. Apoi ne-am despartit buzele, ne-am inclinat putin capetele (ca ne tamponam cu nasul), si voila! Nu-ti mai spun si partea cu limba, banuiesc ca n-o sa-ti impingi toata limba s-o controlezi la masele sau sa i-o dai pe gat in jos, o vei face stilat. In asemenea momente n-ai ce texte sa-i spui, mai bine taci si lasi corpul sa vorbeasca in locul tau. O sa fie atat de usor...

| Deyne a răspuns:

Sarutul nu trebuie exersat, sarutul nu e ceva ce trebuie musai sa il inveti pas cu pas. Atunci cand te saruti cu o persoana o faci cu pasiune, te lasi condus si de partenera daca ea e mai experimentata ca tine. Nu cred ca iti va sta gandul atunci la " Oare fac bine ce fac?" Daca vrei niste ponturi despre cum sa saruti, unele dintre ele ar fi: ii atingi buzele cat mai delicat, o musti putin de buza de jos, iti strecori mainile in parul ei. Nimic nu e greu, daca sarutul vine din iubire si simti ceva pentru aceea persoana, totul va veni de la sine. Sarutul e ca atunci cand savurezi buzele persoanei iubite cu tandrete si pasiune. big grin

| Womeninblackasdfghjlkmnbvcxzgdyrtegwvqgdhdhfhriei a răspuns:

Cum ai spus si tu... îi o chestie de moment si o faci cum simti. O sa simti câțiva fluturi in stomac, fiind primul tau sarut si las-o pe ea sa zica ceva dupa sarut sa nu strici totul cu o chestie ceva de genu': " iti miroase bine gura " sau " ce limba aspra ai "! laughing O sa fie bine! Bafta! :*

| AndreiXDXD a răspuns:

Da