| pantofipantofi a întrebat:

Pe 11 martie m-am asezat pe un capac wc si avea cativa stropi de sperma pe el, mi-e frica sa nu se fi atins acolo ceva, azi am facut un test care a iesit negativ, e vreo sansa sa fiu insarcinata?
testul l-am facut la 14 zile
pe 11 mrtie era a 6 zi de menstruatie, mi-a mai curs 2-3 picaturi de sange dupa incident in acea zi

12 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

In primul rand nu se ramane asa insarcinata, sincer nu am auzit de niciun caz de acest gen, gandeste-te ca spermatozoizii nu sunt ninja, stai linistita si nu iti fa griji, numai bine

| Kazimir a răspuns:

Ai și gustat? Nu te pricepi deloc la trolling...

| loundy a răspuns:

Sper ca e la misto intrebarea...
Daca nu: CUM NAIBA SA TE ASEZI PE UN WC CARE ARE SPERMA SAU URINA SAU ORICE ALTCEVA PE EL? Stai si tu in picioare sau acopera cu hartie igienica sau abtine te pana acasa. Oricum nu ai cum sa fi insarcinata pentru ca spermatozoizii nu traiesc atat in afara corpului uman si nici nu sunt vii ca sa sara in tine. Data viitoare fi mai atenta, desi din nou, sper ca a fost o gluma

| pantofipantofi explică (pentru loundy):

Nu e gluma, am vorbit serios, deci pot sa stau linistita?

| Hash001 a răspuns (pentru loundy):

+1

| ananyyo a răspuns (pentru pantofipantofi):

Da, poti sta linistita, nu poti ramane insarcinata cu capacul de la wc! totusi nu pot intelege de ce te-ai asezat pe capac daca nu era curat?

| DrDeath a răspuns:

Stai linistita, nu ai nici o sansa sa ramai insarcinata in felul asta.winking

| loundy a răspuns (pentru pantofipantofi):

Stai calma, dar nu mai fa imprudenta asta pe viitor, ca cine stie ce boala iei

| Nocturne0 a răspuns:

Adica stai putin, ai vazut ca avea sperma pe ala si te-ai asezat? si culmea ca nu ti-ai pus picioarele ci te-ai pus in plin pe capac chiar pe sperma?!?! eu tot cred ca glumesti...
sa fim seriosi, nu ai de ce sa iti faci griji deoarece spermatozoizii rezista cateva minute in aer respectiv pe capacul de wc laughing problema e ca daca te-ai pus fix pe capac s-ar putea sa faci o infectie sau o boala la "pasarica" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi te vor si crede, eu insa nu, intrebarea a fost postata si la alte categorii.

| drhotzu a răspuns:

Ok fii atenta
cercetatorii romani (adica eu) au descoperit ca singura metoda prin care o fata/femeie poate ramane insarcinata in toaleta este tot metoda clasica (sex, cu penetrare neprotejata decat de usa de la cupeul toaletei).
asa ca stai linistita! sperma nu este un virus mortal care se ia prin atingere, si in al-2-lea rand: femeie tu nu cureti cel putin capacul de la wc cand te asezi pe el? adica nu iti pasa deloc de igiena ta? si de unde stii ca era sperma? daca era sapun lichid? sau mai stiu eu ce (muci)?