| Dominicc a întrebat:

Pentru fete!

Ce parere aveti de baietii aia care se dau asa in talentati si importanti cand sunt in preajma fetelor. V-ar atrage un baiat ca ala? de incepe si urla, vorbeste tare sa fie afirmat si injura si face tot felul' de chestii.
Pe deasupra mai are si un mers de Gigolo. Genurile astea le vezi mai mult la baietii de la bloc.
Dar totusi, daca in grupul ala de baieti ar fi 1 baiat care nu iese asa in evidenta si e potolit, nu zbiara si nu se da in cap ca sa atraga atentia, ala v-ar sari in ochi? atata timp cat nu e in centru atentiei?

31 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca ala e amuzant cand injura si face gura, da, poate sa ma atragahee hee. Nu e ceva iesit din comun. Mie, ca fata, imi plac baietii cu personalitate mai impulsiva. O relatie nu stiu daca as putea sa am, dar nu mi se par persoane respingatoare. Ahh, totusi, urasc injuratul! E o bila neagra pentru toti!

Tu esti clar baiatul potolit, care probabil n-are noroc la fete, nu?

Ei bine, exista si un gen de baieti, asa mai retrasi, care atrag fetele foarte mult, dar respectivii atrag prin fizic si mister!

Pe tine nu te cunosc, deci nu te incadrez in nimic!

Anyway, e de preferat ca un baiat sa nu para pamapalau si fara pantaloni pe el. Ori esti barbat, ori fetita!straight face

Eu, una, prefer un barbat care sa ma apere decat unul care plange ca o fata cand isi ia bataie!straight face

| Flav a răspuns:

Am inteles ideea dar stu stii vorba aia cu: cine se aseamana, se aduna? Daca tu stai cu grupul respectiv, care are o scara de civilizatie si educatie joasa, n-ai cum sa fii nici tu departe de ei de moment ce le accepti gesturile. Si stai linistit, nu conteaza mersul sau vocabularu', in ziua de azi bani sa ai, ca de fete te asiguri ca n'o sa duci lipsa!

| Dominicc explică:

Nu, nu's eu. doar intrebam

| Dominicc explică:

Nu. faza era ca mergem acasa seara, si prin fata blocurilor erau muulti baieti si cateva fete. Aia urlau, tipau si etc. Si fetele radeau si nu stiu ce ziceau "vai x" si din astea. Aia se dadeau mari.

Eu nu am grup sau ceva gen.

| Dominicc explică:

Paula007 - tu ai inteles macar ce am zis? nu e cazu meu.

| Dominicc explică:

Paula007 - oh go on
sincer? esti mai"proasta ca mine"

cam atat.

| SweetCandy a răspuns:

Mie in general nu imi plac persoanele cu gura mare care fac absolut orice pentru a se remarca. Cunosc genul ala de baiat despre care vorbesti tu si sincer in afara de dispert nu reuseste sa starneasca nici macar un sentiment din partea mea.
Acum vorbind despre a doua parte a intrebarii tale... in legatura cu baiatul acela linistit din grupul de prieteni, nu ii vad locul acolo... daca toti sunt zvapaiati si el e calm ce cauta intr-un astfel grup de prieteni? Sincer acel baiat poate mi-ar atrage atentia insa nu foarte mult pentru ca are un anturaj destul de dubios in comparatie cu felul lui de a fi. happy

| NickiMinaj a răspuns:

Sincer nu m-ar atrage un cocalar de la bloc. A! Daca e intr-adevar cineva, cu un statut real, s-ar face remarcat, atata timp cat nu e vreun mosulet senil.

| Monica a răspuns:

Sunt dezgustători laughing.
Sincer, mă amuză prostia lor. Am avut de-aface cu un ''aşa zis tip'' şi e penal rău.
Nu mă atrag asemenea specimene.Doamne...mai bine mă dau cu capul de pereţi, scuză-mă.
Nu merită nimic şi puţini sunt cei care iubesc o fată cu adevărat şi sunt dispuşi pentru o relaţie serioasă. Mă refer la băieţii ăştia, de cartier!

| shtephie a răspuns:

Deloc nu m'ar atrage un baiat care se da mare in fata unei fete! Il prefer pe baiatul potolit care are acel ceva ca sa ma atragahappy

| Paula007 a răspuns:

Off, daca ai probleme de personalitate consulta un medic, fa-ti o prietena, fa sex cu o pitipoaca, orice, dar revino-ti singur! nu te putem ajuta noi sa capeti respect fata de tine. e inutil sa-ti spuna altii ca valorezi ceva, "ei" care nu te cunosc nu pot decat sa te minta sa te faca sa te simti mai bine. daca tu nu te apreciezi, nimeni nu o face. (1)
(2) nu te mai compara cu asa zisii baieti "cool". indiferent ca ei gresesc sau nu, asta nu eproblema mea. tu ai viata ta si anturajul tau.nu e important sa ai o turma de oi care sa rada la injuraturile tale, ci sa ai 3 prieteni care sa-ti fie alaturi cand ai crize de genul asta, sa te imbete sau sa te duca acasa. PRIETENI. daca ii ai pe aia, nu mai ai nevoie de majorete. iar fetele, alegerile lor le privesc pe ele. tu trebuie sa te dovedesti vrednic de atentia unei fete si posibilele ei sentimente, si nu vei castiga nicio fata cu lamentarile astea stupide. fii barbat! aduna-te! si comporta-te ca tine, atent, dragut, amabil. poate chiar amuzant. ce va urma, depinde de tine nu te orice cocalar!

ps : scuze pentru limbajul mai dur, dar ai nevoie de o trezire nu de mila altora

| Paula007 a răspuns:

Nu, cazul tau e sa stai sa te lamentezi pe net.
Nu-mi plac bagatorii de seama, care tipa sa se afle in treaba, isi fumeaza creierii sau beau pana lesina.Indiferent ca sunt de la bloc sau de la tara, din pantelimon sau din ferentari, tot cretini se numesc.si rareori sunt pe placul cuiva. Dar nici unul ca tine, care sta numai cu capul in pamant fara sa se afirme deloc nu-mi atrage interesul. Indiferent cat de prosti ar fi acei baieti, tu esti cam pe langa ei, deci, spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti! Si scuzele de rigoare pentru ego-ul tau masculin (inexistent deocamdata) dar tu NU mi-ai sari in ochi niciodata;
Din o mie de motive pe care daca ti le-as spune, mi-ai da stupid si urmatorul tau post ar fi probabil ca vrei sa te sinucizi.

O seara buna happy

PS : mai revizuieste-ti gramatica!

| irina20 a răspuns:

Cui i-ar place unul care nu se mai sufera nici pe el?
Ai putea sa fii la fel cum ai fost dar sa "arunci" niste priviri, zambete, felul cum stai sau iti bagi mana in buzunar...Atat cat sa atraga privirile intr-un mod placut si decent.

| BubuLina999 a răspuns:

Ma enerveaza genul astia de baieti care se dau mari, doar pentru a capata atentie, imi e sila de ei. sunt de acord cu **deea zuky**. mai bine asa de gasca, glumet, deschis, vorvareti decat un cocalar cum spunea **lolo**. si caludiu bine ca tu nu esti asa.winking in sfarsit. un om normallaughing

| pwp a răspuns:

Mai bine un baiat din acela care nu iese prea mult in evidentza decat un golanas

| kidu_6779 a răspuns:

Sincer nu ma atrag lucrurile astea cam deloc.
Ma uit la un baiat normal la cap sa zic asa...nu un "gigolo wanna be".
Mi se pare o tampenie sa zbieri si sa te comporti ca un descreierat doar ca sa fii in centrul atentiei.In mod normal ar trebui sa impresionam cu o anumita mentalitate sau poate cu o idee folositoare...nicidecum prin fite.big grin
Si, ca sa iti raspund la intrebare...mai repede l-as observa pe cel potolit in incercarea de a ma feri de celalalt.thinking happy

| andrei a răspuns:

Asa fac si animalele
curcani isi umfla penele
alte pasar canta
altele se lupta

:p

| AdelinaC a răspuns:

Baietii prezentati de tine ni se par prosti si nu m-asi uita la ei nici sa ma fortezi.Sincer,pe mine ma atrage baiatul care este cuminte, nu are anturaje proaste, care sa stie sa respecte.

| Pain a răspuns:

Sunt baiat, scuze ca rasp la intrebarea asta, da tu esti acel baiat potolit si care nu e in centru atentiei? E bine sa fii in centrul atentiei, da depinde ce faci ca sa fii big grin

| Lolo_3214 a răspuns:

Cocalar.

| aisha01eu a răspuns:

Al doialea baiat da, cu siguranta m-ar atrage mai mult decat primul prin simplul fapt ca e retras, timid, nu atrage atentia happy. Primul clar nu. Nu l-as alege pentru nimic in lume.

| mariana_9403 a răspuns:

Wow da urasc cel mai mult tipul acesta de persoane.si cand ii vad pe strada imi vine sa. yheah! sunt niste baieti care cred ca tot le apartine ca pot avea pe oricine etc.mai bine as prefera unul mai calm din partea mea sa nul bage nimeni in seama sa aiba suflet bun si sa aiba intentii serioase. din pacate sunt pe cale de disparitiesad

| al3xxandra a răspuns:

Dap...adica sa nu fie foarte timid, dar nici cocalar. sunt o gramada de baieti la mine in fata genul asta, dar sunt si altii cu mai mult respect si bun simt.deci nu imi plac baietii care vor sa iasa mereu in centrul atentiei

| Frrramboise a răspuns:

Eu nu m-as simti atrasa de un baiat care urla, vb tare injura sau mai stiu eu ce numai ca sa fie luat in seama.as zice ca e un disperat si nu am nevoie de asa ceva.nu imi pasa daca ar fi sau nu in centrul atentiei, atata timp cat e mai potolit. dar nu as vrea sa fie prea "moale" laughing

| mihaelabr a răspuns:

Cu siguranta ca dintr-un grup in care toti au fite si figuri (cocalari laughing ) l-as alege pe tipul mai retras ( daca desigur cand vb cu el suntem pe aceeasi lungime de unda - ca daca e si retras si prost... )

| AndreeaaaaX a răspuns:

Sincer, nu imi place astfel de baiat, care se da mare din orice, se dau importanti si altele.Eu una ia-si prefera pe cei de gasca, care sa vorbeasca deschis, sa ma faca sa rad:X, sa glumeasca ca noi si multe altele! Daca vrei un sfat du-te la iubitu meu ca iti da el multelaughing

Dar oricum! Nici iubitu meu nu e usa de Bisericalaughing

Adica le mai are si pe ale luihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot timpu`l remarc pe cel linistit, care nu vrea sa iasa in evidenta. Cand vad baieti de genu` asta(care-si dau talente si impresii), in statii la autobuz sau in parcuri, am mai intalnit, se`mbranceau, se loveau, se`njurau, doar ca sa impresioneze, cum zici tu, imi dau ochii peste cap si imi indrept privirea spre altceva. Sincer chiar prefer un baiat linistit, care nu cerseste atentie, daca o primeste bine, daca nu-nu`! Parerea mea:are mai multe de castigat; x.

Bafta si sa fi iubiiiiiiiiiit`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi place un baiat ce de fata cu noi danseaza tectonicu si ne face sa radem laughing e dragut si da miare placea asa un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma impresioneaza absolut deloc "smecherii" astia, ba chiar ma irita comportamentul lor.Eu apreciez genul de baiat linistit, la locul lui, educat si cu ceva in cap.Cat despre a doua parte a intrebarii, nu mi-ar sari in ochi nici acela, avandu-i in vedere anturajul(care ma face sa merg mai departe si sa ignor tot ceea ce tine de acesta; vorba aceea"cin' se-aseamana, se-aduna").

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate